Святий Миколай історична особистість. Роками його життя вважають 270-345 рр. н.е. За переказами, Миколай був єдиним сином багатих і заможних батьків Феофана і Нони. Тривалий час вони були бездітні, проте їм вдалося вимолити сина у Бога, пообіцявши присвятити своє дитя релігії.
Святий Миколай рано осиротів і жив занурений у світ науки. Ім’я Миколая зафіксовано у списку єпископів, які брали участь у першому Вселенському християнському соборі 325 року, який зібрав імператор Костянтин Великий.
За життя Миколай Угодник зробив безліч чудес, врятував від смерті трьох обмовлених воєначальників, звільнив рідне місто Міри від тяжкого голоду, неодноразово визволяв бідних на суші та на морі.
Україніці шанують день Миколая Чудотворця. Найбільше це свято люблять діти, адже Миколай обов’язково покладе під подушку якийсь подарунок.
Вважається, що добрим і слухняним діткам Миколай Чудотворець уночі тихенько підкладає подарунки, а тим, хто погано поводився, – каміння або різочку. Тому дітлахи намагаються не вередувати й гарно поводитися, аби сподобатися святому Миколаю.
Цього дня віряни відвідують церкву та молитися святому Миколаю, просячи про добробут і заступництво.
До речі, День Миколая розпочинає новорічно-різдвяні свята. Цього дня в містах України відкривають новорічну ялинку. Цьогоріч так буде майже скрізь, але не у Вінниці. Через коронавірус всі святкові заходи перенесли в онлайн-версію, а головної ялинки у нас немає взагалі.
Читайте також:
Сьогодні вітаємо Саву та Захара. Історія та прикмети 18 грудня
Важливе за вчора. Найцікавіші новини 17 грудня, які ви могли пропустити
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер