З весни до початку холодів тепловики лагодять мережі, аби взимку в квартирах вінничан була як гаряча вода, так і тепло. Найбільше теплопостачальне підприємство міста «Вінницяміськтеплоенерго» прозвітувало, що готові до опалювального сезону на 95%.
Проте у серпні їм додалося роботи — мережі, якими раніше опікувалося держпідприємство «Маяк», передали на баланс «ВМТЕ». А це 47 кілометрів труб, які діють з 1974 року, з яких колишній орендар замінив тільки 5 кілометрів!
Тому в швидкому темпі комунальники міняють труби, аби колишні споживачі «Маяка» мали взимку і тепло, і гарячу воду. І просять жителів Вишеньки терпіння та розуміння, які обурюються через розриті подвір’я та залиті водою дороги.
Останні кілька днів подвір’я біля будинків 56 та 58 по вулиці Первозванного частково розрите. Комунальники зняли шар землі над теплотрасою, прибрали бетон та побачили, що труби не просто пропускають воду — вони є занурені у воду.
У ній же стояли працівники «ВМТЕ». Старі труби вирізали та проклали 240 метрів трубопроводу, аби взимку не сталося надзвичайної ситуації.
— Це розкопка лінії гарячого водопостачання та опалення. Наші робітники як тільки прийняли мережі від ДП «Маяк», обстежують труби та постійно знаходять прориви. Як ви бачите, труби знаходяться у воді — цього немає бути, — казав начальник служби транспотування енергії КП «ВМТЕ» Олександр Осовський. — Є незручності для мешканців, адже асфальт перекопаний. Але це потрібно виконати, аби взимку не потрібно було відключати тепло і розривати все подвір'я.
Він додав, що вже ліквідували 32 прориви, які трапилися на старих мережах. Скільки ще буде «розкопок», невідомо — навіть відремонтовані труби можуть дати прорив, мережа вже давно відпрацювала свій ресурс.
І на підтвердження його слів стара труба дала цілий «фонтан». Комунальники вимушені були вилізти з траншеї та терміново поїхали відключати воду.
Таких «фонтанів» на старих мережах «Маяка» тільки в серпні було на 32 ділянках. У «ВМТЕ» порахували, що на їх ліквідацію витратили біля 600 тисяч гривень з бюджету підприємства. Це в рази додало роботи тепловикам, які вже наближалися до фіналу всіх запланованих робіт.
— На кожну з 44 котелень вже був готовий паспорт про готовність об'єкту до опалювального сезону, ми на 95% завершили підготовку до зими 207 кілометрів тепломереж. Але з 1 серпня міськвиконком передав на баланс мережі, які раніше орендував ДП «Маяк», оскільки це підприємство не впоралося з належною підтримкою мереж гарячої води та опалення, — казав заступник головного інженера з виробничих питань КП «ВМТЕ» Володимир Пісний.
Володимир Пісний розповів, що 42 кілометрів мереж, які раніше обслуговував «Маяк», працюють з 1974 року. Тільки біля 5 кілометрів трубопроводу колишній виконавець послуг замінив у 2008-2016 роках.
— У аварійному стані всі трубопроводи гарячого водопостачання. Зараз ми рятуємо тепломережу, аби спокійно увійти в опалювальний сезон по всьому місту. На наступні роки вирішуємо облаштувати в кожному зі ста будинків індивідуальні теплові пункти (далі ІТП - авт.). Таким чином, воду будемо подавати через тепломережі, де ІТП підігріватиме її для споживачів, що, орієнтовно, вартуватиме 35 мільйонів гривень.
Питаємо, чи ляже це в тариф для всіх споживачів
— Тариф на опалення та гарячу воду це не потягне. Для комплексного облаштування ІТП по всьому району ми будемо залучати інвестиції, — відповів Пісний.
Досвід залучення інвестицій у комунальників з «ВМТЕ» є. Так, біля «Водоканалу» будують котельню, яка працюватиме на трісці та модернізують газову, на що витратять 122 мільйони гривень. Фінансування здійснює Швейцарія, міський бюджет та за кошти «Вінницяміськтеплоенерго».
Тепловики просять розуміння та терпіння в жителів Вишеньки, які раніше були споживачами «Маяка». Розкопки та відключення гарячої води — це явище тимчасове, але воно потрібно, аби в помешканнях була гаряча вода і тепло.
Також вони просять повідомляти про пориви труб гарячого водопостачання, які стаються перед будинком, на центральну диспетчерську: (0432) 43 34 95. Або на «Цілодобову варту» 15-60.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер