«Бий окупанта!». У Вінниці діє виставка, присвячена опору українців

«Бий окупанта!». У Вінниці діє виставка, присвячена опору українців
  • До 23 жовтня на Європейській площі стоятимуть стенди виставки «Інфоспротив» — розповіді про те, як українці дають відсіч російському ворогові.
  • Виставка описує інформаційний опір українців, який існував під час і після розпаду СРСР, у часи Революції Гідності та російсько-української війни.
  • Роздивилися і відібрали найцікавіше зі стендів.

На Європейській площі нова виставка. На місці, де раніше стояли стенди, на яких оповідали історії загиблих на війні журналістів — тепер інформація та графіка про інформаційний супротив українців у різні часи: під час і після розпаду Радянського Союзу, у часи Революції Гідності та російсько-української війни.

Сучасний супротив

На стендах просто неба Рух ЧЕСНО у співпраці з Національним музеєм Революції Гідності зібрав найбільш промовисті приклади опору українців російським окупантам, які заполонили інфопростір у перші місяці повномасштабного вторгнення.

У межах виставки представлені борди, мурали, листівки, поштові марки і навіть пісні. Стенд з назвою «Бий окупанта» ілюструє про те, як крилаті фрази цієї війни перетворювалися в популярні меми — один зі способів боротьби українців з окупантом. Тут є і картинки про «семечки в кишенях», і «Геть з України москаль некрасивий» та навіть вислів «жест доброї волі», який українці розуміють по-інакшому, аніж росіяни.

Відео дня

А з іншого боку цього стенду — фото листівок, які розповсюджували українські партизани на окупованій Херсонщині. Там постійними «героями» таких листівок є місцеві колаборанти, такі як Стремоусов, Сальдо та інші люди, які активно співпрацюють з росією.

Однак організатори виставки наголошують, що подібні агітаційні листівки розповсюджувалися ще задовго до початку повномасштабного наступу рф — в тому ж Криму, який останні вісім років під російським ярмом.

«СНД гірше, ніж СНІД»

Відновлення Незалежності — стенд, який розміщений поряд з «Бий окупанта». Тут зібрали популярні ілюстрації періоду 90-х років, коли низка організацій закликала людей прийти на референдум та підтримати Акт проголошення Незалежності України.

СНД, який мав стати на заміну СРСР — також негативно сприймався серед активістів. Тож такою нестандартною агітаційною листівкою запрошували приходити незгодних з включенням України в СНД на Майдан, в Києві.

Поттер-Зеленський проти Воландеморта-путіна

Окремої уваги заслуговують мурали — стінописи, які роблять, як в Україні, так і за її межами, на підтримку українців в сучасній війні з росією.

Картинка, на який путін зображений в образі Воландеморта, а Зеленський — Гаррі Поттер (персонажі з книг британської письменниці Джоан Роулінг - авт.) облетіли увесь український сегмент інтернету. Мурал-арт створив вуличний художник Кавуарт, в Познані, Польща.

Рекламні площі навесні 2022-го заполонили різні «побажання» російським окупантам. Крім класичного, «Руський корабль — іди нах*й», були й унікальні, притаманні окремим областям України.

Відтак, на Сумщині з російським окупантом боровся… мамонт! Як виявляється, ця вимерла тварина є символом Недригайлівського району Сумської області.

Марки — символ державності

З виходом першої воєнної марки від «Укрпошти», здається, всі в Україні стали філателістами. Марка «з російським кораблем» швидко стала дефіцитом та одночасно, непоганою інвестицією — на аукціонах за таку марку можна було вторгувати кілька тисяч гривень.

У Русі ЧЕСНО нагадали, що подібні марки — не ноу-хау російсько-української війни. Унікальні поштові марки розповсюджували під час Євромайдану, як в Києві, так і в інших містах України.

До відновлення незалежності України, поштові марки випускала Підпільна пошта, Таборова пошта, Світовий український визвольний фонд та низка інших організацій, які боролися за нашу державність.

В їхньому доробку марки до 60-річчя проголошення УНР, марки зі Степаном Бандерою, Вячеславом Чорноволом, до двадцятої річниці Голодомору тощо.

— З історії України знаємо що, боротьба за нашу незалежність та свободу є тяглою — і це ми показуємо на виставці. Сьогодні Україна, як ніколи, має потужний інформаційний фронт, як на національному рівні, так і за її межами. Віримо з колегами, що виставка не тільки піднімає бойовий дух українців, а й мотивує на подальшу боротьбу з ворогом, — сказала завідувачка просвітницько-організаційного відділу Національного музею Революції Гідності Ольга Савенок.

Виставка на Європейській площі Вінниці триватиме до 23 жовтня. Регіональні партнери виставки — Вінницька міська рада, Музей Вінниці. Доступ до експозиції безкоштовний.  Матеріали виставки усі охочі можуть переглянути в онлайн-форматі в Музеї агітації та політичного трешу Руху ЧЕСНО.

 

Читайте також:

Реконструкція Батозької у Вінниці: чому зупинили й коли відновлять роботи

«Щоб жили в комфорті». За гроші німців оновили гуртожиток, де мешкають переселенці

ТЦ перед Центральним ринком не має бути!». Вінницькі підприємці вийшли на протест

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • София Смирнова

    Непогано вирішили
  • Next

    No koment

keyboard_arrow_up