Переважною більшістю голосів. Кого обрали ректором Вінницького педуніверситету

Переважною більшістю голосів. Кого обрали ректором Вінницького педуніверситету
  • Сьогодні, 5 листопада, у Вінницькому державному педагогічному університеті відбулися вибори ректора.
  • Виш вдруге віддав свої голоси за Наталію Лазаренко.

 

Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, який має столітню історію, сьогодні, 5 листопада, перегорнув свою чергову сторінку.

Під час виборів ректора більшість голосів виш знову віддав за Наталію Лазаренко, яка з 2015 року була його керівником. Саме за її каденції в університеті знову почали навчатися іноземці, а вінницький педагогічний став шостим в десятці педагогічних ВНЗ в країні.

Відео дня

Претендували, нагадаємо, на крісло ректора Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського три кандидати: чинний ректор, доктор педагогічних наук, професор Наталія Лазаренко, доктор історичних наук, професор Юрій Степанчук та доктор педагогічних наук, професор Борис Максимчук.

Результати підрахунку голосів виборів ректора ВДПУ такі:

  • Наталія Лазаренко — 395 голосів;
  • Юрій Степанчук — 72 голоси;
  • Борис Максимчук — 27 голосів;
  • Не дійсних бюлетенів — 5;
  • Не підтримали нікого — 11;
  • Не з’явилися голосувати — 58.

Передвиборчі пристрасті

Місцеві вибори не проходили так пристрасно, як переобрання ректора Вінницького державного педагогічного університету. Звичайне життя вищого навчального закладу, де навчається близько шести тисяч студентів, порушив карантин і вибори нового очільника. Лише за останній місяць, завдяки опонентам, скандали, інтриги, розслідування навколо вишу і його ректора Наталії Лазаренко розрослися так, що набули кримінального характеру.

Спочатку Лазаренко закидали, що вона з занедбаного гуртожитка №2 планує зробити житловий комплекс, навіть документ з міськради цитували. На що ректор відповіла, що в найближчому майбутньому будівлю дійсно чекає реновація, але там буде гуртожиток європейського зразка, а не багатоповерхівка.

Далі в соцмережах почалася активна інформаційна війна проти чинного ректора. Опоненти анонімно створювали дописи про незаконну діяльність, а в деяких виданнях навіть перейшли на особистості та розповідали про інтимне. 

Потім славнозвісний адвокат Валерій Палій скликав прес-конференцію, де розповідав про злочини, які нібито були скоєні керівництвом Вінницького державного педагогічного університету. Правозахисник звертався до керівника Вінницької обласної прокуратури та начальника слідчого управління ГУНП у Вінницькій області із заявою «про можливе вчинення службовими особами ВДПУ імені Коцюбинського злочинних дій по привласненню, розтраті або заволодінню чужим майном».

Обвинувачення полягало в тому, що ніби Наталія Лазаренко привласнила майже мільйон гривень державних коштів виділених на проектно-ремонтні роботи спортзали ВДПУ.

А ще екс-ректор педуніверситету Олександр Шестопалюк під час розмови з журналістом 20 minut.ua заявив: «Лазаренко може перемогти, бо колектив і студенти залякані».

Претендент на посаду ректора Борис Максимчук перед самими виборами згадав про власну нерухомість Наталії Лазаренко.

В університеті тривалий час ігнорували такі звинувачення, але врешті увірвався терпець. І тому вирішили розповісти свої аргументи на усі закиди.

Відповідь ректорки

Ректор Наталія Лазаренко під час прес-конференції повідомила, що до перевірок університет готовий і що вся звинувачувальна інформація, яка з'являється в газетах та онлайн-виданнях, не має під собою підґрунтя. Навіть гучна заява про кримінальну справу щодо незаконного привласнення державних коштів.

— Те звинувачення, яке висунув адвокат Палій, за нього він відповідатиме на суді, — стверджує Наталія Лазаренко. — Тому що це звинувачення неправомірне. Вказані кошти — це проплата за проект, за його виконаний остаточний результат. Якщо людина не володіє ситуацією, почула, що хтось щось розказав, то вона була повинна прийти сюди, ми б їй показали всю документацію.

Адміністрація вишу вже приготувала позов про наклеп. З цим Вінницький державний педагогічний університет розбиратиметься вже за нової каденції ректора Наталії Лазаренко. 

 

Читайте також:

Не житловий комплекс, а гуртожиток єврозразка. Педуніверситет готується до реконструкції будівлі на Замостянській

«Ми готові до перевірок», — ректорка Наталія Лазаренко про скандал навколо ВДПУ

«Ціна злочину близько мільйона гривень»: прокуратура порушила справу проти працівників ВДПУ

Екс-ректор педуніверситету Олександр Шестопалюк: «Лазаренко може перемогти, бо колектив і студенти залякані»

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Максим Иванов
    Борис хорошую себе сделал рекламу.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Трагічна втрата: на війні загинув 26-річний захисник з Вінниччини photo_camera 20:06 Бабусин секрет жовтої паски: рецептом поділилася дослідниця подільської кухні 19:24 Церкви, в яких вінчався Богун і Старицький. Розповідаємо про п'ять найстаріших храмів Вінниччини photo_camera 19:11 У Вінниці запустять додаткові трамваї та тролейбуси на Великдень Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:31 Зарплата 90 тисяч на місяць: які статки у голови Вінницької облради та його заступників? 18:08 На в'їзді до Гнівані у ДТП загинув 77-річний велосипедист 17:30 «З нашої родини у війську 14 чоловіків»: паски для фронту майстриня не рахує і не фотографує 17:19 Ліжка для військових за «космічними» цінами: затримали учасників корупційної схеми photo_camera 17:17 Де і коли освячувати паски у Вінниці. Зібрали адреси храмів 16:48 Шокуюча знахідка на кордоні: чоловіка виявили підвішеним у цистерні з олією photo_camera 16:27 Синоптики про погоду на Великдень та поминальні дні: чого чекати українцям play_circle_filled 16:13 Вбивцю 92-річної пенсіонерки з Козятина засудили на 15 років play_circle_filled 15:58 Мільйонна недбалість у вінницькій колонії: юристу загрожує в'язниця 15:39 Вибух під час бійки у Піщанській громаді: двоє чоловіків травмовані 15:12 Дід Блогер із Високого і його музей: як уламки війни стали частиною новітньої історії України photo_camera 14:30 «Це не наше сміття, але це наше місто»: як молодь прибирала біля Вишенського озера (Пресслужба Сергія Кудлаєнко) 14:16 У Вінниці спалахнули склад на вулиці Гонти та будинок на проїзді Харчовиків photo_camera 13:31 Рецепт до Великодня: Мамина паска завжди найсмачніша, бо вона правильна photo_camera 13:20 Дитяча стоматологія у Вінниці: обирайте кращих дитячих стоматологів! (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up