Батько загиблого воїна Іван Плотиця закликає повернути портрети Героїв до Вежі

Батько загиблого воїна Іван Плотиця закликає повернути портрети Героїв до Вежі
  • У Вінниці тривають суперечки щодо перенесення портретів та прапорців пам’яті загиблих воїнів від Вежі.
  • Родичі полеглих виступають за їх повернення, наголошуючи на важливості цього місця як символу пам’яті.
  • Днями рідні загиблого Сергія Плотиці уже повернули портрет та прапорець до Вежі. 

Ініціатива перенесення прапорців пам’яті від вежі, яка розпочалася ще минулого року на Європейській площі, привернула увагу громадськості та стала важливим символом пам’яті про загиблих. Родичі полеглих воїнів власноруч підписували прапорці й встановлювали їх у пам’ять про своїх близьких. Такі стихійні меморіали зароджуються в багатьох містах України, і переважно там, де найбільша насиченість людей, таким чином місце несе виховний і нагадувальний характер. 

У Вінниці не вщухають суперечки щодо місця, де мають розташовуватись прапорці пам’яті. Сестра полеглого Сергія Плотиці за власною ініціативою повернула портрет брата та його прапорець на Європейську площу.

Відео дня

— До уваги тих, хто вражений тим,  яке місце вибрали для портретів та прапорів, що були біля Вежі. Ми зважилися, і перенесли  до Вежі  портрет брата Сергія Плотиці, тіла якого нам не повернули. Прапорець поставили новий. Прошу родин загиблих та зниклих безвісти Героїв долучитися і повернути портрети на місце, — написала на своїй сторінці у Фейсбук Олеся Овчарук.

До коментарів доєднався батько загиблого воїна, Іван Плотиця. Він написав: «Я, Плотиця Іван Іванович, батько загиблого воїна, щиро дякую своїй племінниці за те, що перенесли портрет мого сина на площу до «Вежі»! Закликаю усіх , хто вважає, що так буде краще — Зробити аналогічно!
А пан Ляшко нехай 100 раз подумає, чи варто йому брати на себе повноваження робити такі безглузді кроки!! Яка ганьба! О 5 ранку, коли ще темно, коли ще всі сплять, по злодійському провести цей акт вандалізму».

Сергій Плотиця загинув на війні, не доживши до 30-ти років, тіло полеглого не повернули дотепер.

— Кому заважали наші діти? — не стримуючи емоцій, говорив батько Іван Плотиця. — Як можна було це зробити — кинути фотографії Героїв під ноги? Тепер вони лежать просто на землі, там, де бігають собаки, а поруч тротуар, по якому ходять люди. Війна ще не закінчилася, а вони вже викинули наших Героїв під ноги. Отака пам’ять і така шана. Моє серце й без того болить, а тепер ще й розривається через несправедливість.

На думку Івана Плотиці, батьки, рідні полеглих мають відстояти справедливість. Не можна допустити такого знущання над пам’яттю тих, хто захистив нас, хто віддав за нас своє життя, каже він.

Багато рідних полеглих воїнів обурені тим, що меморіал опинився на землі обабіч дороги, та ще й за лавкою. Ми запитували наших читачів на своїх сторінках у Facebook та Instagram про це та отримали 121 відповідь. Дізнатись більше можна у матеріалі.

 

Читайте також:

Штраф 17 тисяч гривень від ТЦК: як це скасовують у вінницьких судах?

На одну квартиру у Вінниці — 16 потенційних покупців. Аналітика ринку нерухомості

Автобусом з Вінниці до Європи: куди доїхати та скільки коштує поїздка

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • Наталья Колисниченко
    Вінниччина, чи проковтнеш ти це мовчки?

    Вінницька влада топче ногами пам’ять твоїх загиблих Героїв. Вони сприймають прапорці пам’яті не як символ честі та жертви, а як загрозу своїм брудним оборудкам. Боячись втратити квадратні метри землі на Європейській площі.

    Ласий шматок землі в центрі міста, звільнений від пам’ятника Великій Вітчизняній війні, давно запланований під бізнес. А щоб нічого не заважало, прибрали ще один “незручний” пам’ятник — загиблим у російсько-українській війні. Прикрили це спектаклем, підключивши приручені організації, які наче діють в інтересах батьків загиблих. Але батьки категорично були проти! Вони писали офіційні звернення, та кого цікавить думка людей, які втратили своїх дітей?

    Мене та інших батьків загиблих, які активно виступали проти перенесення, виключили з організації “Єдина Родина” — лише за те, що ми не мовчали! Уявіть собі масштаб цієї змови, скільки сил вони витратили, щоб зачистити пам’ять наших Героїв! І ось — нова проблема: прапорці пам’яті. Вирішили проблему не затягувати, бо ж якщо не зупинити ці «невинні прапорці», доведеться, не дай Боже, виділити ділянку під справжній меморіал!

    Вінницькі чиновники — це люди, для яких навіть кров полеглих Героїв не є перешкодою. Вони лицемірно говорять про патріотизм, вдягають вишиванки, а які промови! Як же мене тошнить від них!

    Чому прапорці перенесли вночі, під час комендантської години? Чому, як злодії, без пояснень і рішень? Бо знали, що це ганебний і боягузливий акт наруги, і боялися гніву родин загиблих!

    Хто віддав таємний наказ? Хто понесе відповідальність?

    Громада має право знати правду! Якщо ця влада не здатна гідно вшанувати Героїв, то чи має вона право керувати містом?
  • Лариса
    Усі ті чоловіки, пам'ять про яких вінницька влада кинула під собачі лапи на площі біля Краєзнавчого музею, могли б гуляти по Соборній чи по Європейській площі, якби не загинули на війні. Вони заслуговують, щоб Меморіал пам'яті був саме там, де багато людей, особливо молоді. Таким місцем є саме Європейська площа. Тіла їхні поховані на кладовищах, куди в скорботі приходять родичі, друзі, знайомі. А прапорці, портрети, пам'ять має бути серед живих, серед буденного й святкового життя. Бо вони загинули за нас усіх, а також за те, щоб усі ми могли насолоджуватися прогулянками, відвідуванням тих кав'ярень, які є поблизу башти Артинова. Достойне місце для вшанування героїв є нашою щирою подякою.
    Читач22 reply Лариса
    Підтримую ! Мабуть нашій "владі" око муляють  ці прапорці.Але саме  тут,у звичному для Вінничан місці має бути Меморіал пам'яті,а не в  тій  богом забуті ямі біля Краєзнавчого музею.Ці  діти(а за віком вони для мене всі діти та онуки) достойні,щоб люди пам'ятали їх вічно,вони життя віддали за нас,за майбутнє,за Україну.

keyboard_arrow_up