Вінницький апеляційний суд 28 вересня залишив у силі рішення міського суду про запобіжний захід Крейгу Остіну Лангу. Строк домашнього арешту, який був призначений до чоловіка, що воював в АТО, спливає сьогодні.
— Вінницький міський суд взяв до уваги та постановив, що Крейгу Лангу не може сукупно обмежуватися свобода понад 12 місяців. Прокурор просила ще 60 діб, але Вінницький апеляційний суд залишив в силі ухвалу міського суду. Крейга вже звільнено від браслета і наразі він дійсно може вільно пересуватися, — розповіла адвокатка американця Катерина Григораш.
Адвокат Дмитро Моргун розмістив допис з підзахисним та його дружиною у фейсбуку:
«Борітеся й поборете. Верховенство права й закону в дії. Закохані Крейг та Анна можуть нарешті трошки видихнути», — написав Моргун.
Як розповіла журналісту Катерина Григораш розгляд справи про екстрадицію Ланга до США все ще триває. І до того ж вони готуються оскаржити у суді рішення Офісу генпрокурора, за яким дозволили вивезти чоловіка до США, попри те, що судовий процес в Україні ще не завершився.
— Зранку мене запхнули в автобус. У ньому сиділи невідомі люди в масках та зі зброєю. Я почав кричати, щоб вони себе ідентифікували. Коли вони відповіли, що є представниками поліції, то я здався, — розповідав на суді 4 вересня Крейг Ланг, як його затримали за запитом генпрокурора. — Це несло ризик для мого життя та життя оточуючих, оскільки я міг захищатися. І на мою думку, людина, яка видала наказ мене затримати таким чином, має сидіти у тюрмі.
Раніше писали, що Крейг Ланг є колишнім американським військовим, який воював на Сході України. З 2015 року він декілька разів приїжджав до України, де спочатку приєднався до «Правого сектору», а потім мав контракт з українською армією, був у складі «Грузинського легіону».
З листопада 2018 року проживав у Києві, де викладав англійську мову. Декілька разів виїжджав на передову разом з «Правим сектором».
— Я просто хотів допомогти людям... Я бачив несправедливість в тому, що сталося. У цій агресії проти людей, які просто хотіли бути вільними, — розповідав американець про причини, за якими він приїхав на війну в Україні.
У серпні 2019 року Крейга Ланга затримали під час перетину українського кордону. Чоловік хотів потрапити до Молдови, щоб перезапустити свою візу. Під час перевірки прикордонники помітили, що він є у базі Інтерполу, як «особа, що розшукується за вчинення насильницьких злочинів з використанням вогнепальної зброї та співучасті у вбивстві двох осіб на території США».
Могилів-Подільський міськрайонний суд ухвалив його утримання у Вінницькій установі виконання покарань №1, строком до 29 вересня. Пізніше це рішення було змінено на більш м’яке — домашній арешт.
І щоб відбувати запобіжний захід у Вінниці, йому винайняли квартиру на Коріатовичів. З ним живе його дружина, з якою познайомився торік у Києві. У молодят вже є спільна дитина.
Як встановило слідство, у квітні 2018-го колишні американські військові 29-річний Крейг Ланг та 22-річний Алекс Цвіфельхофер скоїли пограбування та вбивство двох людей.
За розслідуванням, яке провела поліція та ФБР, молодики збиралися продати шість пістолетів, гвинтівку та кілька комплектуючих за $3000.
Покупцем став 53-річний Серафін Лоренцо, який займався перепродажем зброї. Він та його дружина Діана Лоренцо мали зустрітися з молодиками біля церкви в селищі Естеро, штат Флорида.
Близько 23:00 місцеві мешканці почули стрілянину та зателефонували в поліцію. Тіла подружжя знайшли зранку наступного дня. Серафіна Лоренцо було розстріляно сім разів, а його дружину Діану Лоренцо — одинадцять разів. Грошей при них не було.
Серед доказів обвинувачення Ланга — листування в фейсбуку з Цвіфельхофером. У соцмережі вони обговорювали поїздку до Флориди, про плани прийти до магазину військових надлишків у Маямі, придбати бронежилети, скоїти пограбування, вкрасти човни, а потім втекти до Південної Америки чи України.
Уже рік у Вінниці триває розгляд справи про його екстрадицію Крейга Ланга. Проти цього виступають його захисники, які вважають, що американцю в США загрожує страта. А оскільки в Україні діє заборона смертної кари, тож вимагають від американської сторони гарантію про незастосування такого виду покарання до американця Крейга Ланга.
Ланг намагається отримати в Україні статус біженця чи політичний притулок, що може захистити його від екстрадиції. Поки це питання розглядатиме Державна міграційна служба, Генеральна прокуратура не має права видати американця.
Читайте також:
«Жодної машини нема, тільки сморід». Куди везуть з Демидівки львівське сміття — секрет
Розслідували крадіжку — знайшли нарколабораторію. Під Вінницею КОРД затримав «бізнесмена»
Острів, нерухомість і 18 позашляховиків. Арештами майна заблокували роботу B2B Jewelry
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Nick
Valerii Rudkov