ВНТУ розпочинає підготовку магістрів з інформаційних систем за європейськими стандартами

Вінницький національний технічний університет (ВНТУ) створює нові актуальні навчальні пропозиції завдяки активній участі у проекті MASTIS (Establishing Modern Master-level Studies in Information Systems) за європейською програмою ERASMUS+.

ВНТУ розпочинає підготовку магістрів з інформаційних систем за європейськими стандартами

На квітневій робочій зустрічі партнерів MASTIS у Вестфальському університеті імені Вільгельма (м. Мюнстер, Німеччина) було визначено перелік обов’язкових навчальних дисциплін, які повинні забезпечити міжнародно визнані стандартом MSIS 2016 компетентності магістрів з інформаційних систем.

Фахівцями факультету комп’ютерних систем та автоматики (ФКСА) було розроблено експериментальний навчальний план та освітню програму у відповідності до рекомендацій MASTIS. 27 квітня Вчена рада ВНТУ затвердила ці документи та прийняла рішення розпочати з 1 вересня 2017 року підготовку магістрів за спеціалізацією «Інформаційні системи і Інтернет речей» у рамках спеціальності та в межах ліцензії 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

10 травня адміністрацією ФКСА було проведено збори випускників бакалаврату, які в даний час проходять переддипломну практику. На зборах були присутні студенти 4-го курсу факультету що навчаються за спорідненими спеціальностями у галузях знань 12 – Інформаційні технології та 15 – Автоматизація та приладобудування.

Студентам – майбутнім випускникам бакалаврату нову програму магістерської підготовки було представлено її авторами, відповідальними від ВНТУ за виконання завдань проекту MASTIS, зокрема деканом ФКСА проф. Бісікало О. В., завідувачем випускової кафедри КСУ проф. Дубовим В. М. та заступником декана ФКСА з наукової роботи доц. Ковтуном В. В.

Студенти отримали основну інформацію про нову освітню програму «Інформаційні системи і Інтернет речей», термін навчання за якою – півтора роки (90 кредитів ECTS), а кваліфікація випускників – магістр з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

Особливістю експериментальної програми є її повна відповідність сучасним загальноєвропейским стандартам з інформаційних систем, що дійсно забезпечить мобільність студентів згідно з метою програми Європейського Союзу ERASMUS+ та проекту MASTIS. Зокрема до програми магістерської підготовки включено такі 5-ти кредитні дисципліни:

 • Розгортання і розвиток інформаційних систем (Information System Development and Deployment);

 • Інфраструктура інформаційних технологій (Information Technology Infrastructure);

 • Управління архітектурою підприємства (Enterprise Architecture Management);

 • Управління інформаційними системами і сховищами даних (MIS and Data Warehousing);

 • Безпека інформаційних систем (Information System Security);

 • Інновації та підприємництво (Innovations and Entrepreneurship);

 • Стратегія інформаційних систем (Information System Strategy);

 • Управління проектуванням інформаційних систем (Management of Information System Projects).

Інша важлива відмінність експериментальної програми, яка безумовно сприяєтиме мобільності студентів, полягає у паралельному викладанні всіх дисциплін англійською та українською мовами. Студенти магістратури отримають усі навчальні матеріали двома мовами, але мову на іспитах, заліках та інших контрольних заходах обиратимуть за бажанням.

Взяти участь у конкурсному відборі для здобуття ступеня магістра за програмою «Інформаційні системи і Інтернет речей» згідно з чинними вимогами МОН можуть усі особи, що мають ступень бакалавра без обмеження спеціальності.

Автори програми відповіли на чисельні питання студентів, загалом збори пройшли цікаво, у невимушеній атмосфері, а нова програма викликала значну зацікавленість у її потенційних учасників.

Отже, шлях до отримання магістерської підготовки з інформаційних
систем за європейськими стандартами та англійською мовою у Вінницькому національному технічному університеті відкрито!

Принагідно відзначимо плідну співпрацю факультета комп’ютерних систем та автоматики з компанцією RIA.com та Вінницькою IT-академією. Завдяки практичній реалізації укладених договорів студенти факультета мають можливість вивчати додаткові дисципліни та проходити виробничу практику з перспективою подальшого працевлаштування у RIA.com.

Коментарі (7)
 • Tanya Gayuk

  а коли ми будем вчити програмування, а не якісь предмети з незрозумілою назвою та предметом?
 • Задунайский Торонтуй

  Чистый лохотрон.

  Oleg Bisikalo reply Задунайский Торонтуй

  Писати таким чином може лише особа

  Oleg Bisikalo reply Oleg Bisikalo

  що замінює інтелектуальність безапеляційністю. Всі тези та факти, викладені у статті доказові!

  Задунайский Торонтуй reply Oleg Bisikalo

  Рад видеть тебя, Олежек, тем не менее))

  Помню ты по русски говорил неплохо во времена оные. Сегодня даже думать боишься, ага?  По сути нашего спора остаюсь при своем мнении: лохотрон. Где найдут работу специалисты по "Управління архітектурою підприємства (Enterprise Architecture Management", например?

  Oleg Bisikalo reply Задунайский Торонтуй

  Никто ничего не боится  и ничего не скрывает. Отвечаю для тех, кто действительно интересуется:

  1) Йдеться про ІТ-архітектуру підприємства;

  2) Вся підготовка магістрів передбачає 90 кредитів, а ця окрема дисципліна лише 5 з них;

  3) Ми готуємо за європейськими стандартами фахівців на майбутнє, а не на сьогодні. З вірою про те, що такі дії майбутнє наблизять попри всю критику.

  Задунайский Торонтуй reply Oleg Bisikalo

  1) Какого "підприємства", Олег? Где ты их видел вна Украине? А на западе своих "архитекторов" как собак нерезаных, тыщи резюме шлют во все стороны. Один из сотни пробивается.

  2) Тут я не в курсе. В наши времена никаких "кредитов" не было.

  3) А здесь я громко смеюсь. Олег, сколько у тебя было по госу "Научный коммунизм"? Вопрос риторический, "5" конечно. Там тоже чисто "майбутнє" обещали. Так вот мое категорическое убеждение. "Фахівців" готовить нужно на сегодня, а не на мифическое "майбутнє". И в соответствии с украинскими реалиями, а не пудрить мозги молодняку "європейськими стандартами". В этом основа самодостаточности образования а значит и страны. Несамодостаточные территориальные образования долго не существуют, их кушают соседи).
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

11:09 У Вінниці «Хонда» збила 11-річного хлопчика на скейтборді. Дитина у лікарні 10:02 З невідомою жінкою поїхала у невідомому напрямку: поліція шукає Надію із Гопниці 09:00 Курс валют у Вінниці на сьогодні, 17 серпня 2018 року 07:30 Прогноз погоди у Вінниці на сьогодні, 17 серпня Від читача 12:02 У Вугледарі відбудеться масштабний Всеукраїнський мандрівний фестиваль «З країни в Україну» 19:53 Не шуміти: поліція розповіла, коли не можна співати та робити ремонт 18:21 Святкуємо разом: ТОП-6 концертів до Дня Незалежності 17:46 Вінничанин пропонує оновити фасад мерії. У мережі вже є варіанти 16:32 Нові скарби у краєзнавчому. Музею подарували унікальні артефакти photo_camera 16:16 З 20 серпня проїзд у транспорті стане дорожчим. Мерія затвердила нову ціну 16:07 Вікторії Павлік 9 років, в неї щодня судоми і їй необхідна ваша допомога 16:00 Премію Global Teacher Prize Ukraine у розмірі 250 тисяч можуть отримати двоє вінничан photo_camera 15:39 Анонси спортивного тижня: футбол, шахи, самбо 15:02 Тікали від поліції. Двох молдаван 16 та 24 років підозрюють у крадіжці photo_camera 14:06 Вінницькі бійці «КОРДу» показали свої навички на змаганнях. Як це було? play_circle_filled photo_camera 13:14 DiabetFest 2018 Odessa. РЕГИСТРАЦИЯ ОТКРЫТА! 12:55 Петиції: пропонують у місті встановити пам'ятник Миколі Оводову 12:00 Молодий та п'яний вінничанин влаштував перегони з «копами». Зупинив його паркан play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up