ВНТУ розпочинає підготовку магістрів з інформаційних систем за європейськими стандартами

ВНТУ розпочинає підготовку магістрів з інформаційних систем за європейськими стандартами

Вінницький національний технічний університет (ВНТУ) створює нові актуальні навчальні пропозиції завдяки активній участі у проекті MASTIS (Establishing Modern Master-level Studies in Information Systems) за європейською програмою ERASMUS+.

На квітневій робочій зустрічі партнерів MASTIS у Вестфальському університеті імені Вільгельма (м. Мюнстер, Німеччина) було визначено перелік обов’язкових навчальних дисциплін, які повинні забезпечити міжнародно визнані стандартом MSIS 2016 компетентності магістрів з інформаційних систем.

Фахівцями факультету комп’ютерних систем та автоматики (ФКСА) було розроблено експериментальний навчальний план та освітню програму у відповідності до рекомендацій MASTIS. 27 квітня Вчена рада ВНТУ затвердила ці документи та прийняла рішення розпочати з 1 вересня 2017 року підготовку магістрів за спеціалізацією «Інформаційні системи і Інтернет речей» у рамках спеціальності та в межах ліцензії 151 – Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології.

10 травня адміністрацією ФКСА було проведено збори випускників бакалаврату, які в даний час проходять переддипломну практику. На зборах були присутні студенти 4-го курсу факультету що навчаються за спорідненими спеціальностями у галузях знань 12 – Інформаційні технології та 15 – Автоматизація та приладобудування.

Студентам – майбутнім випускникам бакалаврату нову програму магістерської підготовки було представлено її авторами, відповідальними від ВНТУ за виконання завдань проекту MASTIS, зокрема деканом ФКСА проф. Бісікало О. В., завідувачем випускової кафедри КСУ проф. Дубовим В. М. та заступником декана ФКСА з наукової роботи доц. Ковтуном В. В.

Студенти отримали основну інформацію про нову освітню програму «Інформаційні системи і Інтернет речей», термін навчання за якою – півтора роки (90 кредитів ECTS), а кваліфікація випускників – магістр з автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.

Особливістю експериментальної програми є її повна відповідність сучасним загальноєвропейским стандартам з інформаційних систем, що дійсно забезпечить мобільність студентів згідно з метою програми Європейського Союзу ERASMUS+ та проекту MASTIS. Зокрема до програми магістерської підготовки включено такі 5-ти кредитні дисципліни:

 • Розгортання і розвиток інформаційних систем (Information System Development and Deployment);

 • Інфраструктура інформаційних технологій (Information Technology Infrastructure);

 • Управління архітектурою підприємства (Enterprise Architecture Management);

 • Управління інформаційними системами і сховищами даних (MIS and Data Warehousing);

 • Безпека інформаційних систем (Information System Security);

 • Інновації та підприємництво (Innovations and Entrepreneurship);

 • Стратегія інформаційних систем (Information System Strategy);

 • Управління проектуванням інформаційних систем (Management of Information System Projects).

Інша важлива відмінність експериментальної програми, яка безумовно сприяєтиме мобільності студентів, полягає у паралельному викладанні всіх дисциплін англійською та українською мовами. Студенти магістратури отримають усі навчальні матеріали двома мовами, але мову на іспитах, заліках та інших контрольних заходах обиратимуть за бажанням.

Взяти участь у конкурсному відборі для здобуття ступеня магістра за програмою «Інформаційні системи і Інтернет речей» згідно з чинними вимогами МОН можуть усі особи, що мають ступень бакалавра без обмеження спеціальності.

Автори програми відповіли на чисельні питання студентів, загалом збори пройшли цікаво, у невимушеній атмосфері, а нова програма викликала значну зацікавленість у її потенційних учасників.

Отже, шлях до отримання магістерської підготовки з інформаційних
систем за європейськими стандартами та англійською мовою у Вінницькому національному технічному університеті відкрито!

Принагідно відзначимо плідну співпрацю факультета комп’ютерних систем та автоматики з компанцією RIA.com та Вінницькою IT-академією. Завдяки практичній реалізації укладених договорів студенти факультета мають можливість вивчати додаткові дисципліни та проходити виробничу практику з перспективою подальшого працевлаштування у RIA.com.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (7)
 • Tanya Gayuk

  а коли ми будем вчити програмування, а не якісь предмети з незрозумілою назвою та предметом?
 • Задунайский Торонтуй

  Чистый лохотрон.

  Oleg Bisikalo reply Задунайский Торонтуй

  Писати таким чином може лише особа

  Oleg Bisikalo reply Oleg Bisikalo

  що замінює інтелектуальність безапеляційністю. Всі тези та факти, викладені у статті доказові!

  Задунайский Торонтуй reply Oleg Bisikalo

  Рад видеть тебя, Олежек, тем не менее))

  Помню ты по русски говорил неплохо во времена оные. Сегодня даже думать боишься, ага?  По сути нашего спора остаюсь при своем мнении: лохотрон. Где найдут работу специалисты по "Управління архітектурою підприємства (Enterprise Architecture Management", например?

  Oleg Bisikalo reply Задунайский Торонтуй

  Никто ничего не боится  и ничего не скрывает. Отвечаю для тех, кто действительно интересуется:

  1) Йдеться про ІТ-архітектуру підприємства;

  2) Вся підготовка магістрів передбачає 90 кредитів, а ця окрема дисципліна лише 5 з них;

  3) Ми готуємо за європейськими стандартами фахівців на майбутнє, а не на сьогодні. З вірою про те, що такі дії майбутнє наблизять попри всю критику.

  Задунайский Торонтуй reply Oleg Bisikalo

  1) Какого "підприємства", Олег? Где ты их видел вна Украине? А на западе своих "архитекторов" как собак нерезаных, тыщи резюме шлют во все стороны. Один из сотни пробивается.

  2) Тут я не в курсе. В наши времена никаких "кредитов" не было.

  3) А здесь я громко смеюсь. Олег, сколько у тебя было по госу "Научный коммунизм"? Вопрос риторический, "5" конечно. Там тоже чисто "майбутнє" обещали. Так вот мое категорическое убеждение. "Фахівців" готовить нужно на сегодня, а не на мифическое "майбутнє". И в соответствии с украинскими реалиями, а не пудрить мозги молодняку "європейськими стандартами". В этом основа самодостаточности образования а значит и страны. Несамодостаточные территориальные образования долго не существуют, их кушают соседи).
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:17 «У нас відібрали частину власності!» Рейдери мають намір захопити цукрозавод в Іллінцях 21:00 Як провести вихідні з користю: чотири круті ідеї для відпочинку 20:30 Знову виправданий. Справа хабара в поліцейській шафці завершилася на користь звинуваченого 19:30 Новий рік та Різдво: скільки днів будуть відпочивати вінничани? Від читача 13:08 Чат-бот “Медсестра Іванка”: на що витрачають гроші лікарні Вінниччини 18:18 П’яні перегони у центрі Тростянця. Коли гонщиків зупинили, один вдарив поліцейського 18:02 У Вінниці зупинили водія на Nissan. За що він пропонував 10 тисяч гривень хабара? 18:00 «Антибіотики не лікують коронавірус». Вінницький інфекціоніст відповідає на запитання про СOVID-19 stars 17:49 «Люди тут добрі і терплячі»: перші враження волонтера із Нідерландів про Вінницю stars 17:01 У Вінниці з початку року відремонтували інженерні мережі у 39 будинках 16:56 Сексдомагання під сумнівом? В суді про наклеп підтверджують оприлюднені раніше свідчення stars 16:01 Завод «Грін Кул» може виробляти морозильні камери для зберігання антиковідних вакцин 15:10 Синоптик прогнозує зимове бабине літо в Україні 14:01 У Вінниці оновили перехрестя вулиць Довженка та Острозького. Який має вигляд? 13:27 Коронавірус в Вінниці: скільки є ліжкомісць та кисневих точок в палатах? 12:46 Вінничанин впав з паркану та арматура застрягла у животі. Викликали рятувальників 11:58 На Вінниччині зник Михайло Прокопенко. Поліція просить допомогти розшукати 11:34 Чи перспективна професія прикладного лінгвіста? (Новини компаній) 11:20 «Карантинна» допомога — 8000 грн. Як вінничани зможуть отримати гроші від держави (ОНОВЛЕНО) stars 11:11 Нетуристичні перші 15 хвилин у Вінниці: фоторепортаж photo_camera stars
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up