Три мільйона гривень на дезінфектори та медогляди: у День захисту дітей запрацювали вінницькі дитсадки

Три мільйона гривень на дезінфектори та медогляди: у День захисту дітей запрацювали вінницькі дитсадки
  • 1 червня розпочали роботу три комунальні та два приватні дошкільні навчальн заклади, — повідомили у мерії. 
  • З метою забезпечення усіх дитсадків Вінниці засобами дезінфекції, міський голова для їх закупівлі виділив 1,8 мільйона гривень.
  • Ще більше мільйона гривень мер перерахував на муніципальний діагностичний центр. Саме у ньому проходитимуть медогляд і здаватимуть тест на коронавірус біля трьох тисяч працівників ДНЗ міста.

Комунальні № 28 «Незабудка» , №36 «Ластівка», № 47 «Струмочок», та два приватних дитсадки відкрили свої двері для вінницької малечі у перший день літа.

Ці дошкільні навчальні заклади запрацювали першими, бо їх приміщення повністю відповідають заходам безпеки в період адаптивного карантину: з вікон знято тканинні занавіски і кімнатні рослини, з підлог коврові покриття, прибрані м'які іграшки, між ліжечками і столиками — необхідна санітарна  відстань. І готовність закладів засвідчила спеціальна комісія, до якої  входять представники департаменту освіти міської ради та міського управління Держпродспоживслужби. 

 Відкриті дитсадки забезпечено засобами дезінфекції та ізоляторами, всі їхні працівники пройшли медичні огляди, здали аналіз на COVID.

Для того, аби вихователі, няньки і техперсонал вищевказаних ДНЗ, і тих закладів, які скоро запрацюють в умовах карантину (загалом це 2800 людей), пройшли медогляд і тест на коронавірусну інфекцію, вінницька мерія виділила з міського бюджету близько одного мільйона гривень. Дослідження виконуються з 30 травня у муніципальному діагностичному центрі.  

Ще 1,8 мільйонів бюджетних коштів направлено на придбання для садочків необхідних деззасобів, антисептиків, бактерицидних ламп, безконтактних термометрів.

У зв'язку з цим, міський голова категорично заборонив працівникам дитячих садочків збирати кошти у батьків.

— Наголошую, якщо у батьків намагатимуться збирати кошти на ці цілі, повідомляйте на Цілодобову варту або особисто мені, можна через інтернет-сторінку Вінницької міської ради, — заявив Сергій Моргунов.

Для відкриття садочків в період карантину потрібні не лише гроші. 

За словами директора департаменту освіти міськради Оксани Яценко, нестача кадрів — ще одне питання, яке гальмує перезапуск ДНЗ. Це стосується неможливості виходу на роботу людей із хронічними захворюваннями і людей віком понад 60 років. Тому зараз триває пошук персоналу.  

Також у дитсадках триває процес відновлення водопостачання та забезпечення їх продуктами харчування.

— У дошкільних навчальних закладах має відповідати стандартам якість води, адже на період карантину для заощадження ресурсів системи очистки були законсервовані,— зазначила Оксана Яценко. — Також садочки мають бути забезпечені продуктами харчування, адже вони не працювали два з половиною місяці, і рішенням виконкому наявні на час карантину продукти були передані у медичні установи.

Нагадаємо, що першочергове право на відвідування садочка мають:

  • діти працівників медичних установ,
  • діти працівників правоохоронних органів,
  • діти працівників, які забезпечують роботу критичної інфраструктури міста під час карантину,
  • діти, батьки яких працюють і не мають жодного варіанту, де залишити дитину під час робочого дня.

Завтра, 2 червня розпочнуть роботу ще щонайменше чотири садочки, повідомили в мерії.

Загалом у Вінниці є 56 закладів дошкільної освіти. З них: 53 — комунальної власності, один державний дитсадок (Національної поліції України) і два приватних.

Читайте також:

З ізоляторами, скрінінгом і без пухнатих іграшок. Чи зможуть 1 червня відкрити дитсадки?

На Тяжилові будують дитячий садок на 110 місць. Що там буде і коли закінчать роботи?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:20 Від Вінниці до Гнівані пішки: як вирушити в одноденну мандрівку і відчути себе справжнім пілігримом photo_camera 20:05 «Маскується» під застуду. На Вінниччині почастішали випадки ентеровірусної інфекції 19:50 «Надягли кайданки і повезли у в’язницю»: як волонтерка натрапила у Польщі на шахраїв 19:07 Данина з премій підлеглих: директорку реабілітаційного центру на Вінниччині підозрюють у хабарництві Від читача 10:49 Купуєте товар, а продавець обіцяє надіслати чек пізніше через технічні проблеми? Це тривожний сигнал 18:02 У Вінниці знайшли підлітка, який збив пенсіонерку на переході та поїхав далі 17:32 Справа про катування чоловіка поліцейськими: чому досі не вдалося перейти до розгляду по суті? play_circle_filled photo_camera 16:42 На Хмільниччині вітчим ґвалтував 14-річну падчерку: дівчина завагітніла, а кривдника затримали 15:33 Кросовер перекинувся посеред дороги: подробиці ДТП на Немирівському шосе 14:25 17 мільйонів на ремонт «Зорі». А підрядник фігурує в кримінальній справі 14:06 Вінничанка Наталя Цюрпіта стала абсолютною чемпіонкою світу з бодібілдингу 13:55 На Вінниччині викрили адміністраторку Viber-групи, яка повідомляла про місця розташування блокпостів та ТЦК photo_camera 13:25 Більше ніж просто банкет: як ресторація «Щедрик» перетворює важливі моменти на теплі спогади (Новини компаній) 13:05 12 років навчання та безкоштовні обіди. Що ще чекає на школи Вінниці з 1 вересня 12:30 Вакансії в ТМ «М'ясний Майстер», супермаркеті «Грош», АН «Благоустрій», перукарнях «Експрес Стрижка» та 65 актуальних пропозицій роботи у Вінниці (оновлено) 11:53 Вінничан запрошують на «Екологічний вікенд» — два дні активного та корисного відпочинку 10:42 Пішла в ліс по ягоди та зникла: на Вінниччині тривають пошуки 78-річної жінки 10:22 Де у Вінниці 16 червня вимкнуть воду та світло. Перелік адрес 10:04 Збив жінку на пішохідному переході та втік — у Вінниці розшукують підлітка на електросамокаті 09:18 Загинув після ворожої атаки. Вінничани прощаються з десантником Дмитром Опалюком
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up