«Піти в школу після паузи — це стрес». Психологи рекомендують, як адаптуватися після дистанційки

«Піти в школу після паузи — це стрес». Психологи рекомендують, як адаптуватися після дистанційки
фото ілюстративне
  • З п’ятого травня учні вінницьких шкіл повернулися за парти: першачки почали навчатися в звичайному режимі, 5-11 класи — у змішаному.
  • Психологи дають рекомендації, як школярам успішно адаптуватися після дистанційки до класно-урочної системи.

Вінницькі школярі повернулись з карантинної дистанційки за парти. Психологи радять батькам і педагогам допомогти дітям адаптуватися, адже звикнути до нового формату навчання їм не легко, до того ж незабаром кінець навчального року.

Непросто школярам також змінити звичні  «настройки» поведінки на ті, які очікують дорослі. Фахівці радять не поспішати з вимогами і очікуваннями. Щоб відбулися конкретні помітні зміни, потрібен час і особиста мотивація дитини. Подумайте, як можна спонукати власну дитину до навчання, як краще домовитися, стимулювати, заохотити, підбадьорити. Батьки знають свою дитину краще від усіх, бо  вона частина них самих. Та й педагоги за час дистанційки не забули, як зробити навчальний процес цікавим, легким і мотивуючим.

Наталія Козак, психолог:

Відео дня

— Життя, в умовах карантину та дистанційної освіти, ізолювало дітей від спілкування з однолітками та знизило бажання входити в контакт з іншою людиною. Набагато легше в епоху онлайн режиму написати комусь, чим піти на живе спілкування. 

 І, якщо дорослі вже мають життєвий досвід спілкування вживу та онлайн, то діти, особливо початкової школи, ще не встигли набути цих навичок. Процес соціалізації для них лише почався, тому тривале дистанційне навчання може завадити формуванню навичок комунікації. 

Повернення до школи стає теж непростим моментом, щоразу діти повертаються з дистанційного навчання до школи, як 1-го вересня, пісня літніх канікул, тому вчителям варто враховувати цей психологічний момент адаптації і допомогти дітям пройти його легше своєю підтримкою та розумінням.

Наталія Тернова, психолог:

— Перші тижні навчання в школі після дистанційки — період адаптації. Діти тривалий час перебували на онлайн навчанні, тому більшість втратили навички соціальної взаємодії. 

У житті школярів знову відбулися зміни: їх звичний режим дня змінився, з'явилися старі-нові вимоги і правила. З розслабленого домашнього навчання діти повернулися до школи. Для учнів, в яких немає проблем з навчанням процес адаптація пройде швидко. 

Школярам, в яких оцінки за період дистанційного навчання погіршилися, буде складно увійти в звичний режим класно-урочної системи. Тим більше, що навчальний рік добігає кінця, а це значить, що батьки вимагатимуть підтягнути «хвости». Тому педагог має мотивувати учнів до навчання, зробити все необхідне, щоб дітям було комфортно і цікаво в школі.

Вікторія Гулько, шкільний психолог:

— Більшість школярів сприйняли карантин як ще одні канікули і розслабилися. До того ж, можливо, забули набуті за час навчання знання. Тому піти в школу після такої паузи — це стрес як для дітей, так і для батьків.

Успішність адаптації залежить і від індивідуальних особливостей дітей: від  темпераменту, який є вродженою особливістю, від характеру, який формується протягом усього життя, і піддається змінам. 

Коли очікування не реалізуються, спостерігається відчуття роздратування, виникає почуття злості, гніву,  характерні протестні реакції,  обурення. Це типова реакція на невизначеність, на різкі зміни, на порушення комфорту і стабільності. 

Щоб процес адаптації пройшов  якнайкраще,  в першу чергу, треба дбати і задовольняти базові потреби дитини: вдосталь спати, харчуватися вчасно, відпочивати достатньо, бувати на свіжому повітрі.

Важливою складовою успішної адаптації є емоційне благополуччя дитини. Дитина швидше звикне до нових умов, їй легше буде сприймати матеріал, вона буде зосереджена на навчанні, коли відчуватиме від батьків підтримку, спостерігатиме адекватні реакції на її помилки, перебуватиме у доброзичливій сімейні атмосфері. Тому більше спілкуйтеся з дитиною після уроків, запитуйте, як пройшов день, співставляйте  свій рівень вимог до дитини з її потенційними можливостями, уникайте сварок і конфліктів в присутності дитини. 

 

Читайте також:

Після великодніх свят діти повертаються до шкіл і садочків. З чим це пов'язано?

Є три можливості. Ми дізналися, чи реально тепер у Вінниці вчитися в школі не за місцем проживання

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up