„Плачуть у мене в кабінеті”
- Ми ходили з мамою від одного навчального закладу до іншого, мама скрізь просила, щоб мене взяли на навчання, але там лише здивовано розводили руками. Мама плакала, коли побачила напис при вході в кооперативний коледж: „Студентів Вінницького коледжу бізнесу не турбувати”, – розповідає одна з колишніх студенток згаданого навчального закладу.
Те саме робили й інші батьки. А потім вони об’єдналися і почали разом шукати, як їхнім дітям продовжити навчання. Стояли на сходах облдержадміністрації, щоб привернути увагу до проблеми, писали листи у Міносвіти...
- Одні плачуть у мене в кабінеті, - каже директор будівельного технікуму В’ячеслав Шатило, - а інші чекають у коридорі і на вулиці...
Саме будівельний технікум прийняв найбільше студентів згаданого коледжу. Майже 80 із них навчаються на стаціонарному відділенні, 12 – на заочному. Новачки почуваються щасливими. Особливо дівчата.
- У нас переважно навчаються хлопці, - усміхається директор, - а з коледжу бізнесу прийшли в основному дівчата. Розбавили своєю красою хлопчаче товариство.
Грошей чекають уже два місяці
- Учора з мамою ще раз ходили до директора коледжу бізнесу, щоб забрати гроші за навчання, але так і не дочекалися її, - каже одна із студенток і додає: - Там записуються на список, щоб повернули гроші. Ми теж записалися.
Дехто з колишніх студентів сказав, що вже отримав суму, внесену за навчання у коледжі бізнесу. „Моя мама зразу вирвала гроші, - каже одна зі студенток. – Казали, що повернуть зразу, але, як бачите, із сьомого лютого, коли прикрили коледж, уже минуло майже два місяці, а наші батьки все ще оббивають пороги. Ми ж майже всі з районів області. Щоб добратися до Вінниці, потрібен час і гроші. Чому це їх батьки мають марно витрачати?”
Дирекція будівельного технікуму навіть у цьому питанні пішла назустріч новачкам. Як пояснив В’ячеслав Шатило, нових студентів прийняли на навчання з відстрочкою оплати. Однак минуло вже понад місяць, а кошти внесли менше ніж половина новачків.
Для новачків розробили індивідуальні плани
Нові студенти опановують науки за спеціальністю „фінанси”.
- Найпростіше першокурсникам, - пояснила заступник директора технікуму Наталія Бондарчук. – Вони вивчали майже ті самі предмети, що й у нас. Немає великої розбіжності у предметах і для студентів другого курсу. А ось третьокурсникам доводиться складати іспити з тих дисциплін, які вони не вивчали в коледжі бізнесу. Адже вони отримуватимуть диплом державного зразка. Значить, зобов’язані вивчити всі дисципліни, передбачені навчальним планом з даної спеціальності.
Для них розробили індивідуальні плани. Спочатку нові студенти прослухали курс лекцій, а тепер складають іспити. Так наздоганяють своїх однокурсників.
Питання про влаштування вихованців коледжу бізнесу вирішували на рівні Міносвіти. Звідти і досі телефонують і цікавляться, як вписалися у навчальний процес новачки.
У Вінниці залишився один приватний коледж
Із майже 300 студентів коледжу бізнесу частина продовжує навчання у технічному та кооперативному коледжі, один обрав коледж конструювання одягу. Директор цього начального закладу Ігор Мізрах каже, що їхній навчальний заклад готовий був надати місця для продовження навчання не менше як 20 студентам. Але прийшов тільки один. Можливо, діти налякані статусом приватного закладу. Хоча, стверджує співрозмовник, у Європі половина навчальних закладів є приватними. В Україні їх лише 3,2%. За словами пана Мізраха, у Вінниці залишився лише один приватний коледж, і це їхній навчальний заклад. Усіх випускників коледж працевлаштовує.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер