6 основних нововведень в ЗНО, які очікують абітуріентів в 2017 році

6 основних нововведень в ЗНО, які очікують абітуріентів в 2017 році
  • Вже більше двох тижнів йде реєстрація для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вона буде тривати до 17 березня.
  • Процедура ЗНО міняється всі 8 років відколи її запровадили.
  • Які зміни відбудуться в цьому році дізнавалися журналісти 20minut.

 

Особливістю цьогорічного тестування є те, що підсумкова атестація, яку проводять у школах, також буде у формі ЗНО. Абітурієнт приходить на іспит ЗНО, але складає лише частину з тестом ДПА. Випускник сам обирає, який із навчальних предметів йому здавати (окрім обов’язкових). Зареєструватися учасник може самостійно вдома чи в школі, однак пакет необхідних документів формує саме навчальний заклад і відправляє їх  у центр оцінювання якості освіти. При  вступі буде дійсним сертифікат ЗНО і 2016, і 2017 року.

Головне зараз для випускників — визначитися з професією, з предметами, які потрібні для вступу до обраного вишу на ту чи іншу спеціальність.

Ми промоніторили інформацію по цій темі в інтернеті та поспілкувалися з директором вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Генадієм Кузменко для того, щоб софрмувати перелік нововведень в 2017 році.

Відео дня

Термін дії сертифікату. У минулі роки за одноразово зданим тестом можна було вступити до ВУЗу протягом п’яти років, тепер результати оцінювання діють лише рік. Тобто, якщо абітурієнт склав іспити і не вступив цього року у навчальний заклад, йому знову доведеться здавати ЗНО, щоб ще раз підтвердити рівень своїх знань.

Максимальна кількість предметів — чотири. Кожен учасник ЗНО матиме право скласти не більш ніж чотири тестування. Обов’язково: українська мова і література, математика або історія України. Два додаткових —  на вибір.

Тести ДПА будуть проводитися у форматі ЗНО. .Результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію (ДПА) з предметів:

– українська мова;

– математика або історія України (період XX – початок XXI століття);

– один із навчальних предметів за вибором випускника.

Якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він може обрати один із цих предметів другим предметом ДПА, а інший – третім.


Поріг «склав/не склав». Для визначення результатів ЗНО-2017 з кожного предмета буде встановлено поріг «склав/не склав», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Для кожного з предметів він буде різний.

Скасовано мінімальний прохідний бал. Випускники отримують дві оцінки. Одна — за за рейтинговою шкалою 100–200 балів. Друга — за шкалою 1–12 балів з предметів, які обрали для складання ДПА.  Але, щоб отримати 100 балів, треба подолати поріг «склав/не склав». Тобто їх треба заробити на пункті ЗНО  і абітурієнти, які матимуть рейтинговий результат 100 та більше балів, отримають право на участь у конкурсному відборі до вишу. В іншому випадку тест вважається незданим, бали атестата не враховуються, а сертифікат не видається.

Одна хвиля зарахування та пріорітетність

Зарахування відбуватиметься в одну хвилю. Можна подати максимум 9 заяв до вищих навчальних закладів і не більше ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 9 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1–9). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Як повідомили у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти, вони очікують близько 30 тисяч заяв з області. Станом на 22 лютого надійшло понад 7 тисяч заяв та нідіслано вже 4 тисячі сертифікатів.

 

 
 
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Vitalia Nevska

    Головне обрати необхідні предмети!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:03 Вишиванки як пам’ять: вдова «азовця» продовжує справу життя у Вінниці 20:13 Землі військових на 2,6 мільйона гривень повертаються державі 19:22 Автотроща на окружній за участю Tesla та Honda: загинув єдиний годувальник сім'ї photo_camera 19:15 Паління породжує безпліддя. Як впливає дим на репродукцію чоловіка та жінки, розповідає фахівець Від читача 21:33 Критична петиція 18:41 Біль у животі виявився серйозною хворобою. Історія порятунку, яку варто почути батькам photo_camera 18:16 «Я знав, що він живий»: розповідь батька про сина, якого чекав з полону три роки 17:49 Довічне за вбивство. Судили ревнивця, який жорстоко розправився з жінкою 17:21 Чи могла Оксана Янчак самостійно сплатити майже мільйон гривень застави? Аналіз її декларації 17:05 У Вінниці затримали водія з рекордним рівнем алкоголю в крові photo_camera 16:35 «П’ять куль влучили в одну ногу, ще одна — в іншу». Деталі нападу на волонтерку в Могилів-Подільському photo_camera 16:01 Побиття учня вчителем: поліція розслідує інцидент у вінницькому ліцеї play_circle_filled 15:12 Вінницький гарнізон ДСНС отримав нового керівника. Ним став Максим Крутінь play_circle_filled photo_camera 14:53 Тільки громадський транспорт? Для Соборної готують проєкт за 278 тисяч євро 14:15 Вінниччина попрощалася з 28-річним воїном Сергієм Сімоником photo_camera 13:25 Пасхальні смаколики: 5 перевірених рецептів пасок від наших читачів (партнерський проєкт) 13:03 У двох громадах області оголосили карантин через африканську чуму свиней 12:38 Бої на фронті тривають. За добу ЗСУ вистояли 156 боєзіткнень та сотні ударів ворога photo_camera 11:04 Трагедія у селі Воронівці: пожежа забрала життя 87-річного чоловіка photo_camera 10:45 Де поставити зубні імпланти у Вінниці? Огляд кращих стоматологій Вінниці (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up