6 основних нововведень в ЗНО, які очікують абітуріентів в 2017 році

6 основних нововведень в ЗНО, які очікують абітуріентів в 2017 році
  • Вже більше двох тижнів йде реєстрація для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вона буде тривати до 17 березня.
  • Процедура ЗНО міняється всі 8 років відколи її запровадили.
  • Які зміни відбудуться в цьому році дізнавалися журналісти 20minut.

 

Особливістю цьогорічного тестування є те, що підсумкова атестація, яку проводять у школах, також буде у формі ЗНО. Абітурієнт приходить на іспит ЗНО, але складає лише частину з тестом ДПА. Випускник сам обирає, який із навчальних предметів йому здавати (окрім обов’язкових). Зареєструватися учасник може самостійно вдома чи в школі, однак пакет необхідних документів формує саме навчальний заклад і відправляє їх  у центр оцінювання якості освіти. При  вступі буде дійсним сертифікат ЗНО і 2016, і 2017 року.

Головне зараз для випускників — визначитися з професією, з предметами, які потрібні для вступу до обраного вишу на ту чи іншу спеціальність.

Ми промоніторили інформацію по цій темі в інтернеті та поспілкувалися з директором вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Генадієм Кузменко для того, щоб софрмувати перелік нововведень в 2017 році.

Відео дня

Термін дії сертифікату. У минулі роки за одноразово зданим тестом можна було вступити до ВУЗу протягом п’яти років, тепер результати оцінювання діють лише рік. Тобто, якщо абітурієнт склав іспити і не вступив цього року у навчальний заклад, йому знову доведеться здавати ЗНО, щоб ще раз підтвердити рівень своїх знань.

Максимальна кількість предметів — чотири. Кожен учасник ЗНО матиме право скласти не більш ніж чотири тестування. Обов’язково: українська мова і література, математика або історія України. Два додаткових —  на вибір.

Тести ДПА будуть проводитися у форматі ЗНО. .Результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію (ДПА) з предметів:

– українська мова;

– математика або історія України (період XX – початок XXI століття);

– один із навчальних предметів за вибором випускника.

Якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він може обрати один із цих предметів другим предметом ДПА, а інший – третім.


Поріг «склав/не склав». Для визначення результатів ЗНО-2017 з кожного предмета буде встановлено поріг «склав/не склав», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Для кожного з предметів він буде різний.

Скасовано мінімальний прохідний бал. Випускники отримують дві оцінки. Одна — за за рейтинговою шкалою 100–200 балів. Друга — за шкалою 1–12 балів з предметів, які обрали для складання ДПА.  Але, щоб отримати 100 балів, треба подолати поріг «склав/не склав». Тобто їх треба заробити на пункті ЗНО  і абітурієнти, які матимуть рейтинговий результат 100 та більше балів, отримають право на участь у конкурсному відборі до вишу. В іншому випадку тест вважається незданим, бали атестата не враховуються, а сертифікат не видається.

Одна хвиля зарахування та пріорітетність

Зарахування відбуватиметься в одну хвилю. Можна подати максимум 9 заяв до вищих навчальних закладів і не більше ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 9 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1–9). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Як повідомили у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти, вони очікують близько 30 тисяч заяв з області. Станом на 22 лютого надійшло понад 7 тисяч заяв та нідіслано вже 4 тисячі сертифікатів.

 

 
 
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Vitalia Nevska
    Головне обрати необхідні предмети!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху 15:34 Керівницю «Вінницязеленбуд» внесли до реєстру корупціонерів. Хто тепер керує підприємством? 14:52 У сервісному центрі Вінниці вперше зареєстрували гірничого велетня. Спецтехніка отримала номер 00001 14:24 У Вінниці планують відкрити нові заклади освіти. Де та які саме? 14:08 Липневі тури від Офісу туризму: музей трамвая, пошуки дзену і смарагдова вода чекають на вінничан 12:54 Вінницьку прокуратуру очолив Олег Ткаленко — прокурор з мільйонними статками 12:02 Героя України Максима Устименка, який загинув у бою на F-16, чекали вдома на Вінниччині photo_camera 11:06 У Вінниці врятували жінку з раком і тяжкою хворобою серця. Медики провели комбіновану операцію 10:40 Де замовити смачний торт, печиво та інші солодощі у Вінниці (партнерський проєкт) 10:08 Поліцейський зробив пропозицію випускниці просто на сцені медуніверситету play_circle_filled 09:46 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 1 липня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up