6 основних нововведень в ЗНО, які очікують абітуріентів в 2017 році

6 основних нововведень в ЗНО, які очікують абітуріентів в 2017 році
  • Вже більше двох тижнів йде реєстрація для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Вона буде тривати до 17 березня.
  • Процедура ЗНО міняється всі 8 років відколи її запровадили.
  • Які зміни відбудуться в цьому році дізнавалися журналісти 20minut.

 

Особливістю цьогорічного тестування є те, що підсумкова атестація, яку проводять у школах, також буде у формі ЗНО. Абітурієнт приходить на іспит ЗНО, але складає лише частину з тестом ДПА. Випускник сам обирає, який із навчальних предметів йому здавати (окрім обов’язкових). Зареєструватися учасник може самостійно вдома чи в школі, однак пакет необхідних документів формує саме навчальний заклад і відправляє їх  у центр оцінювання якості освіти. При  вступі буде дійсним сертифікат ЗНО і 2016, і 2017 року.

Головне зараз для випускників — визначитися з професією, з предметами, які потрібні для вступу до обраного вишу на ту чи іншу спеціальність.

Ми промоніторили інформацію по цій темі в інтернеті та поспілкувалися з директором вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти Генадієм Кузменко для того, щоб софрмувати перелік нововведень в 2017 році.

Відео дня

Термін дії сертифікату. У минулі роки за одноразово зданим тестом можна було вступити до ВУЗу протягом п’яти років, тепер результати оцінювання діють лише рік. Тобто, якщо абітурієнт склав іспити і не вступив цього року у навчальний заклад, йому знову доведеться здавати ЗНО, щоб ще раз підтвердити рівень своїх знань.

Максимальна кількість предметів — чотири. Кожен учасник ЗНО матиме право скласти не більш ніж чотири тестування. Обов’язково: українська мова і література, математика або історія України. Два додаткових —  на вибір.

Тести ДПА будуть проводитися у форматі ЗНО. .Результати зовнішнього незалежного оцінювання із трьох навчальних предметів зараховуватимуться як оцінки за державну підсумкову атестацію (ДПА) з предметів:

– українська мова;

– математика або історія України (період XX – початок XXI століття);

– один із навчальних предметів за вибором випускника.

Якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він може обрати один із цих предметів другим предметом ДПА, а інший – третім.


Поріг «склав/не склав». Для визначення результатів ЗНО-2017 з кожного предмета буде встановлено поріг «склав/не склав», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Для кожного з предметів він буде різний.

Скасовано мінімальний прохідний бал. Випускники отримують дві оцінки. Одна — за за рейтинговою шкалою 100–200 балів. Друга — за шкалою 1–12 балів з предметів, які обрали для складання ДПА.  Але, щоб отримати 100 балів, треба подолати поріг «склав/не склав». Тобто їх треба заробити на пункті ЗНО  і абітурієнти, які матимуть рейтинговий результат 100 та більше балів, отримають право на участь у конкурсному відборі до вишу. В іншому випадку тест вважається незданим, бали атестата не враховуються, а сертифікат не видається.

Одна хвиля зарахування та пріорітетність

Зарахування відбуватиметься в одну хвилю. Можна подати максимум 9 заяв до вищих навчальних закладів і не більше ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 9 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1–9). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Як повідомили у Вінницькому регіональному центрі оцінювання якості освіти, вони очікують близько 30 тисяч заяв з області. Станом на 22 лютого надійшло понад 7 тисяч заяв та нідіслано вже 4 тисячі сертифікатів.

 

 
 
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (1)
  • Vitalia Nevska

    Головне обрати необхідні предмети!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Що варто знати про кліщів? У МОЗ розповіли, як вберегтися 20:14 Писанкарство на Поділлі: які орнаменти переважали у наших предків 19:43 Чи є денні стаціонари у вінницьких лікарнях, і чи платні в них послуги? Ми дізналися 19:05 Як обрати «свого» фахівця з психічного здоров'я: поради від ветеранського простору Від читача 18:18 Оператор морського дрону СБУ: “Sea Baby” можуть обнулити цілий флот ворога (Відео) 18:20 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 18:12 У Вінниці врятували пацієнтку від раптової серцевої смерті play_circle_filled 18:01 Оперативне командування «Захід» очолив генерал Шведюк. Він уроджениць Шаргородщини photo_camera 17:33 Небезпечні вчителі: у Вінниці інструктори навчали водінню без документів та п'яними 16:31 «Інструктор не попередив, що в РПГ знято запобіжник». Непроста історія незрячого воїна-добровольця 16:20 Альпійські шале як вдала інвестиція: 22% річних в євро (Новини компаній) 16:04 Молодь Вінниці запрошують на майстерклас з соломоплетіння 15:08 Анатолій Бондар таки з'явився в суді. Дізнались, який запобіжний захід йому обрали 13:37 Чи зменшилися затори на перехресті Скалецького-Коріатовичів-Зодчих. Опитування 12:35 «Відібрали у нас місце для відпочинку». На ВПЗ скаржаться на дії футбольного клуба «Нива-В» photo_camera 12:23 Жахлива аварія біля Немирова: стали відомі імена трьох загиблих 16, 20 та 23 років play_circle_filled photo_camera 12:00 Де смачно пообідати у Центрі Вінниці: огляд бізнес-ланчів і не тільки (партнерський проєкт) 11:06 На Вінниччину насувається гроза та шквальний вітер до 20 м/с 11:01 Понад 10 вулиць Вінниці нині без світла: причина відключення та терміни 10:14 Є руйнування та загиблі серед цивільних: про 781 день війни
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up