Художня виставка «Запали місто синім» триватиме до 2 квітня, а відвідати її може кожен охочий. Це вже вшосте в нашому місті відбудеться презентація робіт юних вінничан з аутизмом. Про це повідомляють на сайті Вінницької міської ради.
«Створювати яскраві та неповторні малюнки діткам допомагали вінницькі художниці Анна Борачук та Марія Дитинюк, які зуміли торкнутись внутрішнього багатогранного світу маленьких майстрів з аутизмом і допомогти їм передати на полотні неймовірну палітру емоцій та відчуттів, — читаємо повідомлення. — Проєкт створила і вже протягом шести років втілює у життя вінничанка, благодійниця, громадська діячка, депутатка міськради Катерина Поджаренко».
Як повідомляють у Вінницькій міській раді, це справді унікальна виставка, бо проходить вона лише в нашому місті.
«Картини виконані на високому рівні. Головний меседж виставки — це «Всі ми різні, але всі ми рівні». Ми хочемо донести до суспільства те, що дітки з аутизмом є безмежно талановиті, у них є свій особливий всесвіт, і ми хочемо познайомити суспільство з цим всесвітом, показати наскільки він широкий та гарний і які ці діти щасливі, коли їх підтримують, розуміють, коли суспільство іде їм на зустріч і відкриває свої обійми, — переконана Катерина Поджаренко. — Такими виставками та заходами ми хочемо показати, що ці діти талановиті, розвинені, відкриті для спілкування, і ми хотіли б, щоб суспільство так само було відкрите до спілкування з ними».
Символічною є і назва творчого проєкту — «Запали місто синім» — саме синій вважають кольором аутизму.
«Кожен вінничанин може прийти і подивитися на роботи цих діток. Якщо комусь сподобається картина, ми можемо познайомити з родиною, і людина, яка вподобала картину, може її придбати і таким чином допомогти родинам. Адже, як правило, ці родини живуть у досить складних життєвих обставинах, тому що хтось з батьків немає змоги працювати, бо дитині потрібен постійний догляд і вони не можуть залишатися на самоті, — пояснює Катерина Поджаренко. — Тому підтримка таких родин ніколи не буде зайвою. Взагалі, всі картини унікальні і вони відображають не лише всесвіт самої дитини, а взагалі світ, у якому живуть дітки з аутизмом».
Додамо, що виставку створили за підтримки Благодійного Фонду «Вінниця — комфортне та безпечне місто», департаменту культури ВМР і ГО «Розвиток».
«Одним із завдань департаменту культури Вінницької міської ради є підтримка талановитих дітей. Гасло виставки, яка відкрилась у холі міської ради, — «Ми всі різні, але ми всі рівні», — сказав директор департаменту культури міської ради Максим Філанчук. — Вважаю, що це досить цікава та достойно ініціатива, і тому ми докладаємо всіх зусиль, щоб всебічно підтримати наших талановитих діток».
У Вінницькій міській раді повідомляють, що під час відкриття виставки 29 березня серед присутніх була й Тетяна, авторка кількох картин.
«Тут представлені кілька моїх робіт. Серед них — «Планета»Я взагалі люблю зображати космос, — розповіла тоді юна майстриня. — У конкурсі беру участь не перший раз. Мені подобається малювати, бо таким чином можна розвинути свою креативність, показати свої ідеї».
А мама Тетяни Ольга Степаненко зізналась, що завдяки такому проєкту, вони можуть поширювати інформацію про дітей з аутизмом і показувати, які вони талановиті.
«Багато з них малюють і викладають на полотно своє особливе внутрішнє сприйняття світу. Ми хочемо показати всім, що наші діти вміють робити такі речі, — сказала вона. — Зараз ми спостерігаємо тенденцію, що кількість дітей з аутизмом збільшується. Чим раніше батьки побачать, що проблема існує, визнають її і почнуть корекційну роботу, тим більшого успіху вони досягнуть у соціалізації дитини, допомігши їй навчитись самостійно жити у цьому суспільстві. Це нелегкий шлях, а титанічна праця, але все можливо, і потрібно вірити у дитину».
Читайте також:
«Привіт з минулого»: вінницький краєзнавчий музей анонсував новий online-проєкт
«Місто за вікенд»: що пропонує Вінниця туристам і куди можуть поїхати самі вінничани?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер