Відкриття резиденції святого Миколая під питанням, але динозаврів встановлюють

Відкриття резиденції святого Миколая під питанням, але динозаврів встановлюють
  • У Подільському зоопарку розпочався монтаж роботизованих скульптур динозаврів у повний зріст.

  • Чи побачать їх вінничани 19 грудня на офіційному відкритті резиденції святого Миколая, як планувалось, – сьогодні під питанням. 

  • Бо урочисте відкриття казкової вежі і резиденції святого Миколая 19 грудня може не відбутися.

Сімнадцять фігур динозаврів у повний зріст встановлюють у Подільському зоопарку. Тварин цими днями привезли з Китаю. Розміщують доісторичних велетнів у спеціальному вольєрі. Він знаходиться поруч зі збудованими в цьому році резиденцією святого Миколая і казковим замком, що біля вулиці Київської. 

Підключенню рептилій заважає відлига

— Встановлюємо динозаврів на площі 55 соток де для них створено природний вольєр-парк. Тут спеціально висаджено 15 вічнозелених кущів і дерев заввишки чотири метри: смарагдові і колоновидні туї, тиси, кулевидна ялина-крапелька, кримська сосна, ялиці, їстівний горіх. Якщо не завадить погода будемо старатися до 19 грудня підключити фігури тварин де електрики, зробити тут доріжки, провести благоустрій території, ставимо паркан. Бо відлига не дозволяє провести ці роботи: ми сюди вивезли чорнозем і тут таке нині болото, що не можна до цих скульптур підійти,– розповів директор “Подільського зоопарку” Євген Ткачик.

 

Вінницький парк динозаврів аналог буковельського

Усі рептилії будуть значних розмірів: 6, 8 і 12 метрів. Вони роботизовані, будуть рухатися, блимати очима, гарчати і т.ін. Замовили їх у Китаї. До Вінниці копії мешканців Мезозойської ери привіз підприємець з Буковеля. Разом зі своїми фахівцями він займається їх збиранням та встановленням. Схожий парк з динозаврами чоловік створив ще раніше на буковельському гірськолижному курорті. Там їх побачили вінничани і вирішили створити аналогічний парк у себе. З карпатським підприємцем Подільський зоопарк уклав угоду про співпрацю. Вона передбачає, що окрім доставки копій доісторичних тварин бізнесмен буде ними і опікуватись. При цьому, динозаври будуть мінятися. А саме: скульптури тих істот, які не дуже сподобаються вінничанам, замінять на інші.

— Тих, що не сподобаються, вивеземо. Замість них думаємо завезти доісторичних комах. Вони теж будуть великих розмірів. Хочемо, щоб нашим відвідувачам було і цікаво, і повчально, – ділиться планами Євген Ткачик.  

Офіційне відкриття під питанням

Відкриття вольєру і ряду нових споруд, – резиденції святого Миколая, казкового замку, – що прикрасять інтер’єр Подільського зоопарку, заплановане на 19 грудня. В цей день установа відзначатиме своє перше 15-річчя. І якщо зоопарк отримає дозвіл влади на проведення масових заходів — відкриття вольєру й інших споруд відбудеться в урочистій атмосфері із дверима, відкритими для всіх бажаючих.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
16:16 Найбагатші та найбідніші громади Вінниччини: рейтинг за бюджетами 15:21 На Вінниччині за добу спалахнуло 11 пожеж через спроби зігрітися photo_camera 14:40 Доплати, бронювання та іпотека. Що зміниться для вінничан у лютому 14:01 Стрітення та дні пам’яті святих: православний календар на лютий 2026 року Від читача 14:01 Вищеольчедаїв поліція села участкові та поліція району кришує від наркотиків до алкоголю 13:13 Весна чи продовження лютих морозів? Дізнайтеся, який прогноз дав новий головний синоптик країни 13:00 Кращі місця для покупки квітів: як обрати та де замовити (парнерський проєкт) 12:11 Блокування нереєстрованих терміналів: уряд впроваджує обов’язкову верифікацію Starlink в Україні 11:20 Як підготуватися до НМТ без репетиторів? Зібрали ТОП безкоштовних сервісів 10:10 Із прифронтового Марганця — у журналістику: як 17-річна Настя будує нове життя у Вінниці (соціальна реклама) 10:01 –27° на вулиці та холодні батареї вдома: де 2 лютого у Вінниці відключили тепло і воду 09:47 Трамваї та тролейбуси у Вінниці їздять рідше через пошкодження обладнання 09:39 Капітан Ігор Рудаков загинув, рятуючи побратима: сьогодні прощання у Вінниці 09:26 «Для мене кожен раунд був як війна». Вінницький боксер Сергій Богачук переміг росіянина photo_camera 09:21 Стрітення 2026: навіщо освячують громничні свічки та стрітенську воду 08:17 Сьогодні відзначають День Бабака. Історія, традиції та заборони 2 лютого 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 26 січня по 2 лютого, які ви могли пропустити 19:46 У Вінниці зростає захворюваність на дитячі інфекції, зокрема вітрянку та скарлатину 18:33 Полковнику Геннадію Куцому з Вінниччини присвоїли звання Героя України 17:12 За січень у Вінницькій області добули понад десяток хижаків. Яку небезпеку несуть шакали
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up