СТАРОЕ КИНО. «Скажений бик»: фільм про зліт і падіння великого боксера

СТАРОЕ КИНО. «Скажений бик»: фільм про зліт і падіння великого боксера
Талант спортивного бійця Джейка Ламотти не був використаний навіть і наполовину. Сутички з менеджерами, неконтрольованість на рингу, нестримні прояви ревнощів до дружини і нескінченні загули - все це виснажувало і спустошувало того, кого називали «Скаженим Биком» і «Биком з Бронкса»

Що для боксера означає поєдинок? Випробування волі, сили, мужності, перевірка стійкості. Головному герою фільму Скорсезе «Скажений бик» не позичати ні того, ні іншого. Картина знята за мотивами мемуарів «Скажений бик: Моя історія» відомого американського боксера італійського походження, чемпіона світу Джейка Ламотти.

Картина вийшла на екрани в 1980 році і була удостоєна двох премій «Оскар»: одна за красномовну акторську гру Роберта Де Ніро,  інша - за монтаж. Де Ніро дуже точно відтворив шалений норов та італійське походження героя. Для того, щоб увійти в роль, він познайомився з Ламотта, з яким у нього склалися добрі стосунки. Також інтенсивно тренувався і навіть провів у Брукліні три справжніх боксерських поєдинки, у двох з яких переміг. Вони з Ламотта не розлучалися протягом усього періоду зйомок.  

Ламотта був одним з кращих боксерів свого часу. Серед 106 проведених боїв він жодного разу не програв через фізичну неможливість продовжувати. Боксер завжди залишався «на ногах». Лише одного разу за всю боксерську кар’єру, в своєму 103-му бою, він побував у нокдауні. Тож ніхто так і не зміг звалити Джейка Ламотта.

Відео дня
> Сюжет фільму побудований, як спогади постарілого Джейка в 1960-х роках про розквіт і кінець блискучої кар'єри на боксерському рингу. Прізвисько «Скажений Бик» він отримав за скажений норов та неприборканий бійцівський дух, який також відчували на собі близькі йому люди. Фільм розповідає про непрості стосунки Джейка зі своїм братом, промоутером і тренером Джоуі та дружиною Віккі.

Картина знята в чорно-білому кольорі і нагадує документальні зйомки прихованою камерою, що скоріш є плюсом фільму. Як замінник крові у фільмі був використаний шоколад «Hershey», так як він ефектно виглядав при зйомках на чорно-білу плівку. При озвучуванні боксерських ударів розбивали кавуни і помідори, а спалахи фотокамер озвучували звуками пострілів. Зроблені записи звукотехніки потім знищили, щоб після фільму їх ніхто не використав.

{photo_gallery id=1330|}

Розповідають, переглянувши фільм, Ламотта зізнався, що тільки тепер зрозумів, якою жахливою людиною він був.

*********

У фільмі наводяться фрази і відтворюються сцени зі стрічки «У порту» (1954), оскільки Ламотта захоплювався героєм Марлона Брандо і часто його цитував.

*********

Цитата з Біблії, якою закінчується фільм («Я знаю, що був сліпий, але тепер я прозрів») звернена до професора, у якого Скорсезе вчився. Ця людина померла незадовго до прем'єри картини. Скорсезе присвятив фільм своєму вчителеві, вказавши в титрах, що той «допоміг йому прозріти».

*********

Роберт Де Ніро спеціально для цього фільму поправився на 27 кілограмів. У ті роки це був рекорд. Побив його Вінсент Д`Онофріо, поправившись майже на 32 кілограми, щоб зіграти у Стенлі Кубрика в «Суцільнометалевій оболонці» рядового Лоренса.

*********

У 1978 році Мартін Скорсезе ледве не помер від передозування наркотиків. Роберт Де Ніро, відвідавши режисера в лікарні, спробував вмовити його «зав’язати» і запропонував зняти фільм про боксера. Спочатку Скорсезе відмовився, тому що не любив фільмів про спорт. Існує думка, що Де Ніро врятував життя режисера, коли наполіг на його поверненні до роботи. Цієї ж думки притримується і сам Скорсезе.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:18 Над Україною летіли 322 дрони. Основний удар — по сусідній Хмельниччині 09:56 До Дня спортивного журналіста у Вінниці започаткували футбольні змагання пам’яті колег photo_camera 09:52 На Магістратській водій KIA, повертаючи праворуч, збив мотоцикліста play_circle_filled 09:12 Вінниця прощається з Героєм: пішов із життя легкоатлет і захисник Анатолій Зерук Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 08:16 Цей день, 5 липня: яке сьогодні свято: традиції, заборони і прикмети 21:00 Суд повернув державі приміщення ветеринарного коледжу в Тульчині, яке незаконно здавали в оренду 20:57 Комп’ютери, кінескопи і гру «Ну, постривай!»: що виготовляли вінницькі заводи в радянські часи photo_camera 20:06 Синочки «Торо» і «Тенет» народилися і загинули в один день, але додому повернувся лише один 20:06 За $6000 — до Придністров'я: затримали перевізника «ухилянтів» з Вінниччини 18:31 Лише третина дітей потрапляє в садочок: яка ситуація з чергами до дошкільних закладів Вінниці? 18:04 У Вінниці відкрили четвертий ветеранський простір «Побратим» 17:07 Кір наступає на Вінниччину: що потрібно знати вже сьогодні? 16:50 DenLi індивідуальні корпусні меблі (Новини компаній) 16:03 Біля Тульчина затримали 35-річного «експедитора» ухилянтів за кордон 15:12 Судитимуть шахрая, який видурив майже мільйон у матері загиблого Захисника play_circle_filled 13:58 Додому повернулися українські Захисники, які понад два роки провели в російському полоні photo_camera 13:42 Ласий шматок у центрі Вінниці: ділянку біля фонтану Рошен передали в управління АРМА 13:10 Сльози радості й вдячності: Гайсинщина зустріла свого Героя з полону photo_camera 12:38 ДТП на трасі Мізяківські Хутори — Стрижавка: водійка виїхала на зустрічну
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up