Близько третьої ночі компанія хлопців мчала на «Хімік». Взяли у когось «Опель» покататися, але не доїхали до пункту призначення. Автомобіль не вписався в поворот, врізався в кам’яний турнікет на підйомі дороги, розвернувся в польоті і зупинився об загорожу на подвір’ї приватного будинку.
Це було більше, як три роки тому неподалік перехрестя Київська-Янгеля. В червні 2015-го. На місці трагедії постійно міняють квіти пам’яті за Максимом Галуном і Сергієм Патлатим, що були пасажирами «Опеля» і померли в результаті ДТП.
На котрогось із цих хлопців, як дізналася редакція, намагався перекласти вину єдиний, хто вцілів у аварії. Одразу після ДТП нам про водія розказували, як про 21-річного Олександра, який несильно травмувався, бо сидів на захищеному водійському місці. Говорили, що біля нього ще в лікарні з’явився адвокат. Тоді юнак і почав говорити, нібито незадовго до аварії хтось із пасажирів взяв у нього кермо…
Про те, що сторона захисту намагалася саме таку версію подій довести під час судового розгляду, говорять зараз в прокуратурі області. За словами прес-секретаря прокурора Ірини Вихованець, «захист стверджував, що за кермом був один із пасажирів». Вона також пояснила, чому так довго в цьому провадженні не було вироку.
— Тривалий судовий розгляд пов'язаний із призначенням повторної комплексної експертизи та проведенням ряду інших процесуальних дій за клопотаннями сторони захисту, — сказала Ірина Вихованець і додала, що «експертиза з'ясовувала, хто був за кермом».
Звинувачувальний вирок тому, хто намагався перекласти вину на загиблого друга, винесли у понеділок, 5 листопада. Олександра взяли під варту одразу після проголошення рішення суду першої інстанції. Швидше за все, його захисники подадуть апеляцію на вирок, бо підсудний своєї вини не визнав. У справі працювало два адвокати.
— За принципової позиції прокурора, винуватця ДТП, який під час керування автомобілем перебував під впливом наркотичних засобів, засудили до 10 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 3 роки та взяли під варту з залу суду, — повідомили також в прес-службі прокуратури області.
Покищо цього вироку немає у Єдиному реєстрі судових рішень. Тож прочитати про цю аварію більше можете в статті, написаній невдовзі після ДТП: «Подробиці аварії на Київській, в якій вижив тільки один». Коли вона публікувалася, було відомо, що водій був тверезий, а чи не під дією наркотиків їхав, ще мали з'ясувати.
Загинули в аварій біля перехресті Київська-Янгеля, нагадаємо, 18-річний Максим Галун (вчився на юриста в кооперативному інституті) та 20-річний Євген Патлатий (мешканець Якушинець, на фото зліва). Обоє померли в лікарні від несумісних із життям травм. Із хлопцями, як дізналася редакція одразу після аварії, був ще один пасажир. Він зголосився вийти з машини за кілька хвилин до ДТП, бо не сподобалося, як керує водій.
Невдовзі після аварії журналіст RIA/20minut.ua говорила з мешканцем сусіднього дому, який вискочив вночі на звук ДТП. Нагадаємо розказане очевидцем:
— Я почув звук, наче вибух, а потім кілька підряд вибухів зі тріском розбиття скла. Подумав, що хата чиясь вибухнула від газу. За дві хвилини я був на місці, і машина ДАІ вже стояла там. Чув, як один хлопець стогнав від болю. Другий ближче до мене лежав, піднявся, обперся на загорожу, посидів, а потім став і ходив чогось. Співробітники викликали три машини швидкої допомоги. Тільки з цього зрозумів, що постраждалих троє. Така, знаєте, була моторошна ситуація, і я пішов додому...
Також чоловік тоді розказав, що на цьому ж місці бачив не одну страшну аварію. Говорив, що водії розганяються ночами на підйомі і не вписуються в поворот. Згадав три подібні пригоди. А сьогодні бачимо — там, де розбився «Опель», стоїть пластмасовий бар’єр. Хто у такий примітивний спосіб застеріг водіїв від зіткнення з камінною загорожею підвищеного тротуару на повороті? На це питання відповіді в тамтешніх мешканців журналіст не знайшла.
— Якраз навпроти цього місця щодня гуляю з собакою, але раніше не бачила бар’єру, — каже перехожа вінничанка. — Мабуть, він нещодавно з’явився, інакше б неодмінно помітила.
Читайте також:
Три роки «умовно» за чуже життя: як покарали винуватців у смертельних ДТП
Ось чому виправдали «Шефа». Вперше у Вінниці суддя популярно роз'яснив рішення
Вінничани приголомшили рівнем довіри до судів. А що думають судді про реформу?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер