Майже півтисячі людей за місяць написали заяви в поліцію про те, що їх ошукали в компанії «Хелікс». Звертатися до правоохоронці вкладники почали масово після арешту керівників компанії.
До затримання і обшуків - у поліції мали лишень кілька заяв від людей і довго документували діяльність структури, яка обіцяла величезні доходи за вкладами. Тим, хто вклав кошти у «Хелікс» до весни минулого року, як кажуть правоохоронці, виплати йшли, бо залучилися нові вкладники. Отримувати відсотки люди перестали в травні-червні. В компанії пояснювати це нібито технічними помилками.
У грудні минулого року трьох керівників «Хелікс Кепітал Україна» затримали в рамках кримінального провадження про шахрайство в особливо великих розмірах та легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом. Тоді ж в поліцію і посипалися заяви від вкладників, які не отримували обіцяних дивідендів.
В поліції Тернопільської області, де проводиться розслідування, говорять про 37 мільйонів збитків, заявлених потерпілими. І додають: ця сума вже перевалила за ті кошти, які змогли арештувати на рахунках компанії та її керівників. Арештованого майна приблизно на 25 мільйонів. Це 30 банківських рахунків, 12 машин загальною вартістю у понад 1 мільйон доларів, 7 елітних квартир в Тернополі та Києві, будинок в столиці та інші цінності.
Вкладниками компанії з ознаками фінансової піраміди були тисячі людей. Заявили про збитки лише деякі (приблизно кожний п’ятдесятий інвестор). Суми вкладів були різні – від 100 доларів до 50 тисяч умовних одиниць.
- Заяви від людей продовжують надходити. Не менше двох щодня, - кажуть в поліції Тернополя.
Питаємо у начальника Подільського управління кіберполіції Сергія Шестопалюка, чи були звернення щодо компанії «Хелікс» у його підрозділ від вкладників-вінничан?
- Із заявами та скаргами на цю компанію в наше управління зверталося 12 людей, - каже він й пояснює, що мешканці Вінниці та області могли заявити про себе і у інші поліцейські структури, звідки заяви передали за приналежністю – тернопільським слідчим.
- Це фінансова піраміда, і є потерпілі зі всіх регіонів, - продовжує Сергій Шестопалюк. - Але більшість навіть тих потенційних потерпілих, які на сьогоднішній день є, не хочуть себе афішувати в моментах, пов’язаних з кримінальним процесом. Вони не сподіваються вже повернути гроші. Їм краще, щоб інформація про їхні кошти не стала надбанням громадськості. Розголосу не хочуть. І взагалі до цієї особи ще є питання стосовно того, як вона взяла участь у фінансовій піраміді. Бо фінансова піраміда це що? Це коли під одним вкладником ще чотири, під чотирма - ще вісім і так далі. Як показує практика, 16-й ще підтягнув 32-х… Цьому 16-му, якщо він напише заяву про те, що є об’єктом шахрайства зі сторони фінансової піраміди, зададуть питання ті 32, що ним були притягнуті. Його кваліфікація в цій піраміді може перерости з розряду потерпілого у розряд підозрюваного.
Ось так пояснив керівник Подільського управління кіберполіції (охоплює Вінницьку, Тернопільську та Хмельницьку області), чому назвати кількість вінницьких вкладників у «Хелікс» не можливо.
А суми збитків, каже він, рахують слідчі тернопільської поліції. За їхніми даними, найбільше ошуканих – це все-таки тернополяни, кияни і мешканці Хмельницького. Саме в цих містах мешкали керівники компанії Дмитро Нагута, Роман Фелик і Богдан Воронцов, які наприкінці року були арештовані і уже вийшли на свободу, сплативши 8,5 мільйонів гривень застави.
За даними тернопільського сайту 20minut.ua, суд призначив 5 мільйонів застави Нагуті, 2,5 - Фелику і 1 мільйон гривень Воронцову. Усі ці суми сплачені. А розслідування провадженні по компанії «Хелікс» продовжується.
Читайте також:
Порахуй до десяти і не плати. Про схеми шахрайств, які не вмирають (ВІДЕО)
Новий вірус розійшовся по інтернет-магазинах. Як купувати он-лайн безпечно?
Як крадуть наші гроші: схеми популярних шахрайств
Великі афери в маленькому місті або Як нас дурять без кінця
Як користуватися інтернет-банкінгом, щоб шахраї не дістались до ваших грошей
Злочини хакерів у Вінниці. За якими схемами крадуть гроші через інтернет
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер