Як користуватися інтернет-банкінгом, щоб шахраї не дістались до ваших грошей

Як користуватися інтернет-банкінгом, щоб шахраї не дістались до ваших грошей
  • Для багатьох вінничан швидкі розрахунками в онлайн-банкінгах стали звичкою.
  • Призвичаїлися до ще однієї можливості розжитися за чужий рахунок й інтернет-шахраї.
  • Допоможуть не дати поцупити гроші з рахунку прості правила контролю розрахунків та обмеження

Швидко, без черг і безпечно. Під такими лозунгами пропонують користуватися інтернет-банкінгами різні банківські установи й дають можливість, не встаючи з місця за комп’ютером, перекидати кошти зі свого рахунку на інший, проводити комунальні платежі, поповнювати мобільний тощо.

Зручні можливості онлайн-банкінгів стали популярними. Втім, разом з банківськими клієнтами користуватися сервісами банків стали й шахраї. Вони застосовують схему викрадень чужих грошей в інтернеті, теж не встаючи з дивану.

Про те, що не варто розголошувати персональні дані, вже стомилися казати клієнтам банків і в самих установах, і в поліції. Втім, кількість людей, які інформують правоохоронців і клерків про зникнення коштів з рахунків, постійно зростає.

Відео дня

Цього року, за словами начальника поліцейського відділу боротьби з кіберзлочинами Олександра Ульяненкова, тільки на відомчу електронну пошту ([email protected]) написали про крадіжки і шахрайства в інтернеті чотири сотні мешканців Вінницької області. Ще 130 злочинів, пов’язаних зі зникненням коштів з карткових рахунків, викрили працівники названого відділу самі. А скільки дзвінків про таке надходить на цілодобову лінію «102», порахувати не можливо – вони тонуть у загальній кількості зареєстрованих майнових злочинів, не пов’язаних зі Всесвітньою мережею.

Найбільша кількість крадіжок коштів фіксується з карток ПриватБанку. 90% зі всієї кількості. Це пов’язано з тим, що більшість людей користуються послугами цієї банківської установи.

Потрібно злочинцю для того, що списати гроші з картки, небагато. Досить знайти номер рахунку і прив’язаний до нього телефон. Дали ви, наприклад, оголошення про продаж якоїсь речі, вказали номер телефону, з вами списався в інтернеті «покупець», і ви назвали йому номер картки для оплати. Далі - справа техніки. Зробити дублікат сімки мобільного оператора легко, щоб згодом списати кошти онлайн.

- Робиться до вас три дзвінки будь-яких, - розказав Олександр Ульяненков. - Це таксі? Не таксі. Це Коля? Ні, не Коля… Тричі набрали і йдуть у найближчий пункт Київстара чи іншого оператора, кажуть останні номери та отримують сім-карточку таку ж, як ваша. І все – злочинці можуть користуватися Приват24 без вас, поки ви думаєте, чому телефон не працює. На дублікат будуть СМС-ки приходити про всі перерахунки, коди доступу й так далі, коли злочинці перераховуватимуть ваші кошти у віртуальних сервісах або на карту, оформлену, як правило, на представника маргінальних слоїв населення.

«Зливати» дані про клієнтів можуть також касири, через чиї руки проходять картки, коли люди розраховуються за покупку чи послугу. Задіяні в такій схемі можуть бути, як розповіли в поліцейському кібервідділі, представники великих торговельних мереж – Метро, Епіцентру, Укрпошти та інших.   

- Якщо продавщиця в цьому зацікавлена, вона подивиться номер або сфотографує найголовніші три цифри на звороті картки, і передасть шахраям. Шахрай, коли в онлайн-банкінгу зараховує гроші на картку, просто одну гривню, то бачить, хто власник. Далі йому – Гугл на допомогу, щоб зібрати інформацію, - розказав начальник відділу боротьби з кіберзлочинами. - При цьому він не знає тільки, скільки у вас грошей на рахунку. Знімає навмання. Врятувати кошти може встановлений ліміт або заборона розрахунків по інтернету. У мене, наприклад, стоїть функція голосового підтвердження. Навіть для поповнення телефону маю відповісти на дзвінок оператора і підтвердити перерахунок.


Читайте також: 

Новий вірус розійшовся по інтернет-магазинах. Як купувати он-лайн безпечно?

Злочини хакерів у Вінниці. За якими схемами крадуть гроші через інтернет
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (7)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Від заробітку до в'язниці: у Хмільнику викрили двох наркоторговців photo_camera 20:12 У Жмеринці п'яний водій пропонував поліції хабар у 20 000 гривень 19:23 Як засмагати безпечно для здоров'я? Взяли рекомендації у дерматолога 19:01 Дві людини захворіли на лептоспіроз цього року на Вінниччині. Що це за інфекція? Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба! 18:35 Де мають гратися наші діти, якщо дитячі майданчики занедбані? play_circle_filled 18:08 Пухлина вагою п’ять кілограмів: у «Пироговці» провели складну операцію photo_camera 17:27 «Я всіх вас тут уб’ю!» Гвардієць накрив собою гранату у вагоні поїзда — війна однакова і вчора, і нині 17:10 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 17:07 Пропагандувала навіть у судовій залі. Вінничанка отримала строк за виправдання агресії рф 16:37 Пʼяний за кермом не основна загроза. Як судять за ДТП із потерпілими та загиблими? 16:06 Штучна шкіра та новий досвід: Вінницький опіковий центр поглиблює співпрацю з Тайванем photo_camera 15:06 Мартинівка отримала власне бомбосховище на майже 170 квадратів photo_camera 14:02 Буревій пройшов на Вінниччині. Надзвичайники виїжджали прибирати повалені дерева photo_camera 13:13 У Вінниці вшанували 16 медиків, які загинули на війні photo_camera 12:02 Мінісенсація у Подільському зоопарку — вперше народилася патагонська мара 11:22 На Вінниччині затримали чоловіка, який за $9000 переправляв ухилянтів за кордон play_circle_filled photo_camera 10:16 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде води 10 липня 09:45 Як уникнути болю та врослих нігтів? Рішення від фахівців знайдено (партнерський проєкт) 09:24 Вінниця прощається з воїном: на Сумщині загинув 50-річний Олександр Васильківський
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up