Торгували доступом до серверів. Кіберполіція прикрила «лавочку» міжнародного рівня

Торгували доступом до серверів. Кіберполіція прикрила «лавочку» міжнародного рівня
  • Підпільну інтернет платформу, яка продавала доступ до зламаних серверів у 170-ти країнах світу, організували українці.
  • Днями міжнародна операція кіберполіцейських припинила роботу xDedic.
  • Що це був за інтернет-магазин, скільки приносив прибутку і чим загрожував нам з вами?

Представники Європола, ФБР і української кіберполіції одночасно повідомили про закриття ресурсу xDedic, що працював у «чорному» інтернеті. Правоохоронці США, Бельгії, Німеччини і України працювали разом, щоб зупинити платформу для хакерів. Тепер інформують: за роки роботи xDedic сприяв величезній кількості шахрайств, загальні збитки від яких можуть досягати 68-ми мільйонів доларів.

За роз’ясненням про платформу, через яку продавали доступ до зламаних серверів і яку, як виявилося, організувати четверо українців, 20minut.ua звернулася в кіберполіцію.

Нам роз’яснили, що через ресурс xDedic продали більше 70 тисяч паролів і логінів віддаленого доступу до серверів з 170 країн світу. Це був підпільний інтернет-магазин, де користувачі могли самостійно продавати «зламані доступи», купувати їх і отримувати необхідну інформацію. Він працював в даркнеті — «темній» частині інтернету.

Відео дня

— Доступ відвідувачів у цей магазин був обмеженим, — пояснюють в кіберполіцейські. — Щоб стати його членом, користувач вносив депозит в 200 доларів, а реєстрація відбувалася тільки при поручительстві вже зареєстрованих користувачів. В залежності від кількості інформації, вартість кожного сервера становила від 0,5 до 150 доларів. Окремо, через особисту переписку, продавали сервери з програмним забезпеченням для управління податковими рахунками жертв — вартістю 6-10 тисяч доларів за одиницю.

Інформація, яку продавали на xDedic, була придатна для здійснення таких хакерських злочинних схем:

  • викрадення грошей з банківських рахунків жертв через зміни налаштувань дистанційного банківського обслуговування;
  • промислове і державне шпигунство;
  • викрадення конфіденційної інформації з баз даних (логінів, паролів, номерів кредитних карт, персональних даних фізичних осіб тощо);
  • використання зламаних серверів для масової розсилки комп'ютерних вірусів через небажані повідомлення електронної пошти;
  • блокування комерційної та конфіденційної інформації вірусами-вимагачами з метою подальшого отримання викупу за розблокування файлів.

За інформацію Нацполіції, доступ до xDedic припинили 24 січня, а складові кримінальної інфраструктури конфіскували. Тепер користувачі, які намагатимуться отримати доступ до закритого домену, будуть перенаправлятися на урядову сторінку. На цій сторінці міститься пояснення, що он-лайн магазин перейшов в режим оф-лайн.

Розслідування кримінального провадження по цій справі, крім України, проводиться також в Бельгії та США. Слідчі вже мають дані про щорічний дохід організаторів групи. Кажуть, прибуток кожного із них складав понад 1,2 мільйона доларів.  

— З метою недопущення витоку, втрати персональної інформації громадян наголошуємо на перевірці громадянами ресурсів, якими вони користуються, як з метою купівлі та продажу товарів, так і соціальних сторінок, — каже керівник вінницького відділу кіберполіції Олександр Ульяненков.

Вінничанам, які не хочуть стати жертвами «хакерів», він дає ось такі поради:

  • ні в якому разі не зазначати свої персональні дані на сумнівних сайтах,
  • користуватись декількома рівнями аунтифікації,
  • не користуватись одним паролем для кількох акаунтів,
  • використовувати складні комбінації паролів.


Читайте також:

Не передзвонюйте на невідомі номери і заведіть «фінансову» SIM-ку. Нова афера

Щоб їх спіймати, не вистачає одного дзвінка. ТОП-10 з кримінального розшуку

Як користуватися інтернет-банкінгом, щоб шахраї не дістались до ваших грошей

8 афер року: були дурні «розводи», нові схеми і спіймані на шахрайствах ділки

Злочини хакерів у Вінниці. За якими схемами крадуть гроші через інтернет

Новий вірус розійшовся по інтернет-магазинах. Як купувати он-лайн безпечно?
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:11 Вінниця в Instagram. Кращі фото за тиждень, що минає 09:55 Книжковий фестиваль у Вінниці: що пропонує VinBookFest 09:15 Травень - місяць обізнаності про меланому: чому варто обстежити родимки і де це зробити у Вінниці (партнерський проєкт) 08:52 У Вінниці попрощаються з полеглим воїном Юрієм Білим Від читача 14:59 Регіональний форум «10 років. Пробація – майбутнє зараз» у Вінниці 08:12 Сьогодні Всесвітній день руху для здоров’я. Історія, заборони та прикмети 10 травня 21:00 Тут творилась історія: сторінки минулого Гонтівки 20:07 Весна — сезон загострення астми. Чому хвороба завдає шкоди дитячому організму і як з цим боротись 19:46 Вихідні не для пікніка: на Вінниччині обіцяють холод та дощ 18:44 Пʼять порад від лікаря, як обрати сонцезахисні окуляри для дітей 18:18 Субсидія на оренду житла для переселенців: як працює новий механізм допомоги 18:15 Гурт ТІК святкуватиме 20-річчя у Вінниці великим концертом просто неба 17:05 В Томашпільській громаді врятували підлітка, який замерзав у полі на шляху додому play_circle_filled 16:12 На Хмельницькому шосе зіткнулися Volkswagen та Nissan. ВІДЕО play_circle_filled 15:35 Де купити квіти до Дня матері: кращі локації, контакти та швидка доставка (парнерський проєкт) 15:14 Схема на 150 мільйонів: як «свої» вигравали тендери, а готівку ділили 14:10 У Вінниці майже кожен другий багатоквартирний будинок має ОСББ 13:16 Екологи через суд стягнули 22 тисячі за незаконний видобуток пісковику 12:40 Ідеальні подарунки до Дня матері: СПА-розкіш, елегантна білизна та здоров'я (партнерський проєкт) 12:08 Нетверезий водій на Mercedes намагався «вирішити питання» за 20 тисяч гривень
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up