До 8 років тюрми: за що будуть судити вінницького Митрополита Іонафана?

До 8 років тюрми: за що будуть судити вінницького Митрополита Іонафана?
  • До суду відправили обвинувачувальний акт стосовно митрополита Вінницької єпархії УПЦ (МП).
  • Слідчі зібрали беззаперечні докази вини очільника єпархії, який публічно виправдовував російську збройну агресію проти України.
  • Розповідаємо деталі справи та про кого йде мова.

— Як свідчать матеріали слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України, — зазначають у пресслужбі СБУ. — Також на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

Під час обшуків за місцем його проживання та у релігійних спорудах правоохоронці виявили:

  • комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами злочинних дій;
  • ​прокремлівські агітки та літературу.

Ініційована СБУ експертиза вилучених матеріалів підтвердила факти незаконної діяльності єпископа.

Відео дня

Справу кваліфікують за чотирма статтями

За матеріалами СБУ митрополиту загрожує реальний термін покарання — до восьми років позбавлення волі.

Дії фігуранта кваліфіковано за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  •  ​​ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ​ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Мова про митрополита Іонафана

Нещодавно слідчі обласного управління СБУ, нагадаємо, провели обшуки в митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ московського патріархату Іонафана (в миру — Анатолій Єлецьких). Деталі у матеріалі: «Що знайшли, розповімо пізніше». СБУ провела обшуки у священика, якого благословив московський піп.

З наших джерел, саме йому й повідомили про підозру на початку листопада за статтею 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Сьогодні, 18 листопада, повідомила про нові підозри митрополиту. Додали обвинувачення ще за трьома статтями.

Зеленський призупинив українське громадянство митрополита Іонафана

Як повідомляє Соня Кошкіна, шеф-редактор LB.ua, Президент України Володимир Зеленський указом № 898/2022 від 28.12.2022 призупинив громадянства низки священників УПЦ МП. Як часто буває в таких випадках, указ не оприлюднюється офіційно, оскільки містить персональну інформацію. Але за інформацію джерел LB.ua, йдеться про призупинення громадянства 13 представників УПЦ.

Зокрема, йдеться про митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана, якому СБУ вручило підозру у держзраді. За наявною інформацією, він є власником російського паспорта. Також — вікарія Тульчинської єпархії, єпископа Ладижинського Сергія, який є до Іонафана дуже близькою людиною.

Як вдалося з‘ясувати, відповідне повідомлення — про втрату громадянства зазначеними особами — отримала також Державна міграційна служба. Згідно з чинними правилами, надалі вони можуть бути депортовані.

Що відомо про митрополита Іонафана?

Священик Іонафан родом з воронезької області росії, його ще називають церковним композитором і перекладачем. Освіту здобув у ленінградській духовній академії.

До його становлення причетний нинішній головний піп росії кирило гундяєв. У 1978 році він, очільник ленінградської духовної академії, рукоположив Іонафана у сан ієромонаха. У 1988-1989 роках Іонафан служив намісником Києво-Печерської Лаври. У сан архімандрита його благословив патріарх московський пимен.

Сім років Іонафан був керуючим справами УПЦ Московського патріархату, входив до складу Священного синоду. Служив у храмах на Київщині, Сумщині, Херсонщині.

У нашій області з 2006 року — архієпископ Тульчинський і Брацлавський, а з 2014-го — митрополит Тульчинсько-Брацлавської єпархії УПЦ московського патріархату.

Позиція митрополита Іонофана

На сайті УПЦ МП опублікували коротку новину про обшуки в помешканні митрополита Іонофана. Там зауважили, що священнослужитель «спростував дезінформацію щодо результатів обшуку в його приміщенні».

«Митрополит Іонафан (Єлецьких) спростував повідомлення у ЗМІ про результати проведених слідчих дій (обшуків 11.10.2022) за місцем його фактичного проживання та в Тульчинському єпархіальному управлінні працівниками Служби безпеки України, заявивши, що «”докази”, нібито знайдені в цих приміщеннях, жодного відношення ні до мене, ні до Тульчинської єпархії не мають», — йдеться в повідомленні.

 

Читайте також:

Шукають Василя Демянишина, якого підозрюють у злочині

Розшукують вінничанина, який у 2013 році зник у Києві

На Вінниччині шукали 3-річного хлопчика, який пішов з батьками на пікнік та загубився

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
  • Петро Дробко

    Дякуємо Гоподи що чуєш наші молитви ! Судити сатану московського.
  • Людмила Вовк

    Такі вони ці батюшки а люди а раби божі ,служать тому бандіту в рясі.
  • Ирина Ч

    Депортувати? Так просто? В тюрму теж годувати його...і вийде "мучеником"

    А от на обмін на наших захисників - о це діло буде! Там на росії одним більше, одним менше іуди, а наші Герої повернуться додому, дай Бог!
  • Маша Василишина

    Попи перші юди і обманщики

keyboard_arrow_up