Митрополит Іонафан розпалював релігійну ворожнечу: СБУ повідомила про підозру

Митрополит Іонафан розпалював релігійну ворожнечу: СБУ повідомила про підозру
Керуючий єпархії УПЦ МП на Вінниччині отримав повідомлення про підозру
 • СБУ повідомила про підозру митрополиту Тульчинського і Брацлавського УПЦ московського патріархату Іонафану.

За матеріалами Служби безпеки України, керуючий єпархією УПЦ МП на Вінниччині отримав повідомлення про підозру.

Нещодавно слідчі обласного управління СБУ, нагадаємо, провели обшуки в митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ московського патріархату Іонафана (в миру — Анатолій Єлецьких). Деталі у матеріалі: «Що знайшли, розповімо пізніше». СБУ провела обшуки у священика, якого благословив московський піп.

З наших джерел, саме йому й повідомили про підозру.

Відео дня

Подробиці слідства

— Відповідно до висновків незалежної експертизи, проведення якої ініціювала СБУ, митрополит здійснював умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, — йдеться у сьогоднішньому повідомленні СБУ.

Відповідні матеріали, зокрема, були розміщені на особистому сайті священника.

Таким чином, фігурант отримав повідомлення про підозру за статтею 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

— Наразі проводиться весь комплекс слідчо-оперативних заходів для розслідування і проведення експертиз за іншими фактами діяльності митрополита, — зазначають у відомстві.

Заходи проводили співробітники Управління СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.

Що відомо про митрополита Іонафана?

Обшуки 11 жовтня проводили у митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ московського патріархату Іонафана (в миру — Анатолій Єлецьких). Цей факт підтвердив журналісту речник обласного управління СБУ Денис Закаблук.

Священик Іонафан родом з воронезької області росії, його ще називають церковним композитором і перекладачем. Освіту здобув у ленінградській духовній академії.

До його становлення причетний нинішній головний піп росії кирило гундяєв. У 1978 році він, очільник ленінградської духовної академії, рукоположив Іонафана у сан ієромонаха. У 1988-1989 роках Іонафан служив намісником Києво-Печерської Лаври. У сан архімандрита його благословив патріарх московський пимен.

Сім років Іонафан був керуючим справами УПЦ Московського патріархату, входив до складу Священного синоду. Служив у храмах на Київщині, Сумщині, Херсонщині.

У нашій області з 2006 року — архієпископ Тульчинський і Брацлавський, а з 2014-го — митрополит Тульчинсько-Брацлавської єпархії УПЦ московського патріархату.

Позиція митрополита Іонофана

На сайті УПЦ МП опублікували коротку новину про обшуки в помешканні митрополита Іонофана. Там зауважили, що священнослужитель «спростував дезінформацію щодо результатів обшуку в його приміщенні».

«Митрополит Іонафан (Єлецьких) спростував повідомлення у ЗМІ про результати проведених слідчих дій (обшуків 11.10.2022) за місцем його фактичного проживання та в Тульчинському єпархіальному управлінні працівниками Служби безпеки України, заявивши, що «”докази”, нібито знайдені в цих приміщеннях, жодного відношення ні до мене, ні до Тульчинської єпархії не мають», — йдеться в повідомленні.

Яка відповідальність?

У вінницькому главку поліції, який спільно з СБУ проводив обшуки, повідомили, що вилучені докази направлено на експертизи, за результатами яких фігурантам буде надана остаточна правова кваліфікація.

«За цим фактом слідчими обласного главку здійснюється досудове розслідування за частиною 2 статті 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років», — йдеться в повідомленні поліції.

Раніше, нагадаємо, розповідали, що вінничанину, який кликав путіна в Україну, повідомили про підозру.

Депутати Вінницької обласної ради, нагадаємо, 2 листопада звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Вони висунули пропозицію прийняти закон про заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату в Україні.

 

Читайте також:

Церковний календар на листопад 2022 року: православний і греко-католицький

Вінничан закликають зарядити телефони: що робити, якщо зникне сигнал мобільного оператора

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
 • Євгенія Матвеєва

  Позбавити українського громадянства і посадити як дисидента.

  Наталья Кудирко reply Євгенія Матвеєва

  Євгенія Матвеєва Ще годувати цю мразь, прив'язати до ракети і в рашу, нехай летить.
 • Оксана Брейнер

  А священики ПЦУ, хіба не розпалюють релігійної ворожнечі? То давайте підозри всім

keyboard_arrow_up