Нові підозри митрополиту: СБУ викрила чергові факти підривної діяльності очільника єпархії

Нові підозри митрополиту: СБУ викрила чергові факти підривної діяльності очільника єпархії
  • Служба безпеки продовжує викривати нові факти підривної діяльності керуючого однією з єпархій УПЦ МП у Вінницькій області.
  • Цього разу його звинувачують за ще трьома статтями. Зазначають, що він роздавав агітаційні листівки, в яких закликали до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни.

Нещодавно слідчі обласного управління СБУ, нагадаємо, провели обшуки в митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ московського патріархату Іонафана (в миру — Анатолій Єлецьких). Деталі у матеріалі: «Що знайшли, розповімо пізніше». СБУ провела обшуки у священика, якого благословив московський піп.

З наших джерел, саме йому й повідомили про підозру на початку листопада за статтею 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Відео дня

Сьогодні, 18 листопада, повідомила про нові підозри митрополиту.

— Встановлено, що очільник єпархії підготував пропагандистські листівки, в яких виправдовував збройну агресію рф і тимчасову окупацію східних та південних районів України. Крім того, у своїх «агітках» він закликав до захоплення державної влади і порушення меж кордону нашої країни, — зазначають у повідомленні СБУ. — Надруковані серійним накладом прокремлівські матеріали зберігав у підсобних приміщеннях церкви. В подальшому планував організувати їх роздачу місцевим жителям через канцелярію єпархії. Ініційована СБУ незалежна експертиза підтвердила наявність незаконної діяльності проти державної безпеки України.

Таким чином, слідчі Служби безпеки повідомили також фігуранту про підозру за:

  • ч. 3 статті 436-2 — виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України,
  • ч. 2 статті 109 — розповсюдження матеріалів із закликами до насильницької зміни конституційного ладу,
  • ч. 1 статті 110 — розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території та державного кордону України Кримінального кодексу України.

Що відомо про митрополита Іонафана?

Обшуки 11 жовтня проводили у митрополита Тульчинського і Брацлавського УПЦ московського патріархату Іонафана (в миру — Анатолій Єлецьких). Цей факт підтвердив журналісту речник обласного управління СБУ Денис Закаблук.

Священик Іонафан родом з воронезької області росії, його ще називають церковним композитором і перекладачем. Освіту здобув у ленінградській духовній академії.

До його становлення причетний нинішній головний піп росії кирило гундяєв. У 1978 році він, очільник ленінградської духовної академії, рукоположив Іонафана у сан ієромонаха. У 1988-1989 роках Іонафан служив намісником Києво-Печерської Лаври. У сан архімандрита його благословив патріарх московський пимен.

Сім років Іонафан був керуючим справами УПЦ Московського патріархату, входив до складу Священного синоду. Служив у храмах на Київщині, Сумщині, Херсонщині.

У нашій області з 2006 року — архієпископ Тульчинський і Брацлавський, а з 2014-го — митрополит Тульчинсько-Брацлавської єпархії УПЦ московського патріархату.

Позиція митрополита Іонофана

На сайті УПЦ МП опублікували коротку новину про обшуки в помешканні митрополита Іонофана. Там зауважили, що священнослужитель «спростував дезінформацію щодо результатів обшуку в його приміщенні».

«Митрополит Іонафан (Єлецьких) спростував повідомлення у ЗМІ про результати проведених слідчих дій (обшуків 11.10.2022) за місцем його фактичного проживання та в Тульчинському єпархіальному управлінні працівниками Служби безпеки України, заявивши, що «”докази”, нібито знайдені в цих приміщеннях, жодного відношення ні до мене, ні до Тульчинської єпархії не мають», — йдеться в повідомленні.

Яка відповідальність?

У вінницькому главку поліції, який спільно з СБУ проводив обшуки, повідомили, що вилучені докази направлено на експертизи, за результатами яких фігурантам буде надана остаточна правова кваліфікація.

«За цим фактом слідчими обласного главку здійснюється досудове розслідування за частиною 2 статті 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками). За такі дії передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років», — йдеться в повідомленні поліції.

Раніше, нагадаємо, розповідали, що вінничанину, який кликав путіна в Україну, повідомили про підозру.

Депутати Вінницької обласної ради, нагадаємо, 2 листопада звернулися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Вони висунули пропозицію прийняти закон про заборону діяльності Української православної церкви московського патріархату в Україні.

 

Читайте також:

Церковний календар на листопад 2022 року: православний і греко-католицький

Вінничан закликають зарядити телефони: що робити, якщо зникне сигнал мобільного оператора

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (8)
  • Vladimir Nemirovsky

    Яка брехня, як не соромно, а ще більше має бути соромно тим людям які не відрізняють брехню від правди і беруться осуджувати. ...матимуть очі і не побачать, матимуть вуха і не почують, матимуть нюх і не відчують.  Сором
  • Тетяна Редько

    Всі попи УПЦ МП знають, що вони безнаказні,  на них працюють наші закони.
    Найкращий спосіб не ходити до церков МП, але хіба можна переконати наш народ?
  • Alexandr Doda

    Якого хєра панькатися? Військовий стан. Шльопнули і на одну гниду менше
  • Альона Альона

    Чому цього любителя расєюшкі не візьмуть під варту? 😡😡😡 Публікуються статті з усіма доказами, а він потім віршики складає і розказує як його оклеветали!

keyboard_arrow_up