Боїшся злодія? Влаштуй йому квест, щоб не знайшов за 10 хвилин всі «заначки»

- Сотні квартир обкрадають у Вінниці в сезон. Розкривати такі злочини важко, якщо злодія не вдалося зловити за руку. Тому й викрадене людям рідко повертається.
- Ускладни квартирнику життя. Не ховай цінне у тих місцях, куди він полізе шукати їх в першу чергу.
- Запам’ятай 10 схованок у квартирі, в яких «домушник» точно шукатиме коштовності та гроші. І виконай кілька рекомендацій.
Саме за 10 хвилин професійний злодій знаходить усі схованки, які є в помешканні. Де вони можуть бути, він давно в курсі. Оглянеться по сторонах, перевірить кілька звичних місць — і все знайшов, на що розраховував. Як зламати звичну для квартирника систему?
Ще кілька років тому поліцейські говорили про те, що зменшує вірогідність проникнення квартирника в привабливе для нього помешкання дорогий замок вхідний дверей. А ще краще — два замка. Тепер кажуть: навіть сувальдні замкові системи (ті, що з ключами-метеликами) специ навчилися відчиняти за кілька хвилин.
То що ж робити, якщо не розжилися на вартісну сигналізацію? Як варіант, можете влаштувати так, аби злодій, раз вже зайшов, то не зумів швидко знайти все те, що ви вдома поховали.
Не робіть «заначки» з грішми та дорогоцінностями в тих місцях, де ховали ще ваші батьки. Вигадайте нову схованку. Та таку, щоб ніхто не здогадався. Хто, як не ви, знає, де у вас в квартирі є такі місця? А ще краще — розпихайте цінності по кількох схованках.
Так поліцейські радять — не ховати все цінне в одній схованці. Зробіть кілька «ничок», якщо не можете дозволити собі намертво вбудований у стіну сейф. Тільки такий сейф не винесе домушник з вашої квартири з усіма його коштовними тельбухами. І сто відсотків не стане витрачати час на хитромудрий сейфовий замок на місці. Краще вже вкраде плазму, якщо більше нічого цінного не знайде.
Куди ж ховати? Є варіанти:
- Ідеальний варіант — вмурований у стіну сейф. Не знаєш код — не відкриєш. І не вирвеш, щоб забрати з собою.
- Суперовий варіант — місце під підлогою чи плиткою. Злодії не будуть простукувати кожну плитку або паркетину в пошуках тайника.
- Гаранований варіант — муляж вимикача світла. Квартирник не полізе з перевіркою туди, де напруга.
Як від злодія перестрахуватися
- У фітнесклуб чи басейн не беріть із собою ключів від квартири. Якщо двері зачиняються на два замки, тримайте ключі в різних місцях. Відчинити нехитру шафку схову і швидко зробити дублікат — справа хвилини.
- Так само можуть поцупити ключ у дитини, тому інструктуйте своїх синів-дочок.
- Стежте, аби в під’їзді біля вашої квартири завжди горіло світло. Злодії мають звичку викручувати лампочки або міняти їх на непрацюючі, якщо готуються до злочину вночі.
- Встановлюйте кілька дверних замків, зміцніть двері, вріжте дверні вічка.
- Не зберігайте ключі від квартири разом із документами, не прикріплюйте до ключів брелоки з ім'ям і адресою. Якщо ключі загубили, відразу змініть замки.
- Не кладіть ключі під килимок біля дверей, в поштовій скриньці, не лишайте їх в машині.
- Навчіть дітей не давати незнайомцям детальної інформації про себе по телефону чи в соцмережах, не приводити випадкових людей додому і не відчиняти дверей чужим, з якими би проханнями вони не зверталися.
- Якщо повернулися додому і застали зламані або відкриті двері, не заходьте та нічого не торкайтеся. Дзвоніть в поліцію.
Читайте також:
Фальшиві гроші пропонують купити в Telegram. Ми дізналися, правда продають чи це шахрайство
Психічно хворий зарубав матір, поки медики швидкої чекали надворі поліцію. Чому так сталось?
Вбивство на окружній. Винесли вирок чоловіку, який завіз дружину до лісу й там зарізав
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Владимир Пронин
Павел Прис
Олена Ткач reply Павел Прис
Кристина Тимур
Oleksandra Danylkiv