Наші читачі періодично надсилають нам інформацію про продаж підроблених грошей. Цікавляться, чи правда можна придбати фальшивки, наприклад, через Телеграм-канал. А такі знайти не проблема. От тільки справа у тому, що користі від таких каналів тільки... шахраям.
Минулого року редакція дізнавалася, чому вірити у пропозиції придбати підроблені купюри не варто. Звісно, що надала отриману інформацію правоохоронцям. І ось що нам розповіли у відповідь.
Порядним людям нічого робити на таких каналах. З цього почали своє пояснення правоохоронці, коли журналіст «20 хвилин» звернулася до них за коментарем. Розповіла, що в стрічці новин Фейсбуку «ходить» реклама з продажу фальшивих гривень і валюти.
«Високоякісні фальшиві гривні, долари, євро. З водяними знаками, на HQ папір. Приймають термінали, каси», — каже сумнівного змісту оголошення, проілюстроване 500-гривневою купюрою, на якій просвічуються елементи захисту.
Це оголошення переадресовує користувача соцмережі у Телеграм-канал. І там вже заходимо прайс пропозицій.
В ньому написано, що за тисячу гривень нібито можна отримати втричі більшу суму фальшивих грошей у вітчизняній валюті. Або за 100 доларів — нібито купити 300 несправжніх «баксів». Переслати обіцяють фальшивки поштою. І пишуть, що такими пробними пропозиціями можна скористатися лише раз.
В Телеграмі пост з розцінками — закріплений зверху. Під ним бачимо оголошення про роботу закладчиком і розуміємо, що ця афера для вінничан не доступна. В переліку міст, де працює схема, Вінницю не написали.
Чи знають наші правоохоронці про таку схему ймовірного шахрайства, чи це, може, дійсно канал фальшивомонетників?
У відділі комунікацій поліцейського главку 20minut.ua сказали: це схема обману, на якій заробляє тільки один — людина, що створила канал в Телеграмі.
Про шахрайську схему з продажу неіснуючих фальшивих грошей більше розповів начальник вінницького відділу кіберполіції Олександр Ульяненков. За його словами, наприкінці позаминулого року його підлеглі припинили діяльність аналогічного каналу, який вів мешканець Вінниці. Проводили контрольні закупки і з’ясували, що фальшивок в продавця немає. Діяльність афериста зупинили — спрацювали на упередження. Тож вінницький канал вже не працює.
Але працюють інші, судячи зі знайденого нами оголошення. Тому в поліції попереджають, що злодії, які наважаться на купівлю підроблених грошей, залишаться в дурнях. Фальшивок в продавців немає, їхня мета — «розвести» на гроші людей, які купляться на пропозицію в месенджері.
Але все ж, якщо раптом до рук вам потрапить фальшивка, то що з нею пробити?
Чи розпізнає несправжню купюру термінал?
Більше про те, як відрізнити підроблену купюру від справжньої банкноти, читайте у статті Як розпізнати фальшиві гроші та що з ними робити?
Чи траплялися вам фальшиві купюри?
Читайте також:
Не передзвонюйте на невідомі номери і заведіть «фінансову» SIM-ку. Правила захисту даних
Квартирники не відпочивають на свята. Чи можна вберегти свій дім від злодія?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер