Бізнес на радіокерованих іграшках почався у Олександра років п’ять тому як хобі, яке згодом переросло у магазин виконання дитячих мрій. Останні декілька років Олександр також продає квадрокоптери – безпілотні літальні пристрої з чотирма пропелерами по периметру. Використовують їх для різних цілей. Маленькими просто граються на природі. А за допомогою великих і професійних можна шпигувати в режимі реального часу як у голлівудських фільмах.
- Найчастіше приходить батько і купує квадрокоптер собі і сину, щоб гратись на природі і вдома. Навчитися керувати такою іграшкою – суцільне задоволення, - розповідає власник магазину «Хоббіленд» Олександр Бельдіян. – Купують і для професійних зйомок різних подій з висоти пташиного польоту, купують їх і бійці АТО для розвідки, і для ландшафтного дизайну.
Умовно квадрокоптери поділяють на дві категорії: іграшкові та професійні. Перші коштують від 700 до 5 000 гривень. Іграшки розраховані для розваги, але в деяких може бути вмонтована камера. Дальність польоту в них не перевищує 100 метрів. Час польоту – 10-15 хвилин.
У професійних безпілотників дальність польоту сягає від кілометра і з посиленим акумулятором вони можуть літати півгодини. На них монтують камери з високою роздільною здатністю. Це дає гарну якість професійної зйомки з висоти пташиного польоту. Також деякі з них передають відео онлайн через вбудований Wi-Fi. Ціни на професійні квадрокоптери починаються від 20 тисяч гривень.
В магазині у Олександра можна замовити і популярний серед знавців квадрокоптер DJI Inspire за чотири тисячі доларів. Втім, чоловік зізнається, що найчастіше купують іграшки в районі 1-2 тисячі гривень.
Безпілотники також різняться конструкцією та якістю моторів. Професійні робляться на сучасних безколекторних двигунах, які дають велику потужність. Іграшки обладнані менш надійними двигунами і ними важко робити професійну зйомку.
- Квадрокоптер до трьох тисяч гривень може підняти вагу до 320 грамів. Камеру Gopro він підніме, і можна нею знімати. Маленькі безпілотники розраховані на розвагу, піднімуть ваги максимум – грамів 20. Але краще цього не робити – час польоту буде зменшуватись і акумулятор сяде.
За квадрокоптер із онлайн-трансляцією відео доведеться заплатити 4,5 тисячі гривень. Це можливість відчути себе шпигуном із американського фільму. Для цього потрібно скачати безкоштовну програму на смартфон і дивитися з нього відео. Найпоширеніший квадрокоптер на сьогодні фірми DJI Phantom. Він вміє обминати перешкоди та слідкувати за власником.
Читайте також:
Кавовий бізнес по-новому: без сиропів та з безкоштовними зефірками
Як зробити бізнес в кризу: подружжя відкрило історичне кафе у центрі міста
Як зробити бізнес в кризу: Євгенія Маркова заробляє на приготуванні та доставці їжі
Як зробити бізнес в кризу: 28-річна Аліна відкрила спортивний центр
Як зробити бізнес в кризу: Олександр відкрив у Вінниці чоловічу перукарню
Як зробити бізнес у кризу: травматолог Андрій лікує вінничан за допомогою тренажерів
Бізнес в кризу: власник кінотеатру “Бродвей” каже, що він окупився за півроку
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер