- Усе своє життя я ходив до перукарень та був задоволений роботою майстрів. Але у більшості перукарень не вистачало атмосфери комфорту та затишку. Коли я був на початку цього літа у Києві по роботі, мій брат, тоді ще майбутній партнер по бізнесу, запропонував мені піти з ним у барбершоп. Я раніше чув про такі перукарні, але побувати у ній мені довелося вперше. Коли я зайшов, то був приємно вражений рівнем якості обслуговування та наявністю справжньої чоловічої атмосфери. Було відразу помітно, що майстри дуже добре знали свою справу. І тоді я вирішив, що наше місто та вінничани не повинні залишатися осторонь від такого рівня сервісу як барбершоп, тим більше, що у кожному європейському місті існує навіть декілька таких закладів.
Чи не було страшно відкривати бізнес у кризу?
Бізнес - це завжди ризик. Часи сьогодні у нас не найкращі, але нічого не робити, це теж не вихід. Тим більш, що ідея мені настільки сподобалась, що прорахувавши усі можливі нюанси, я все ж вирішив, що такий заклад має бути у нашому місті. Тим більше, я вважаю, що у людини, яка любить свою справу та віддається їй на повну, має все вийти!
Чи приносить барбершоп прибуток?
- Коли я приїхав з Києва, одразу почав прораховувати витрати та очікуваний прибуток. Звісно ж, ці розрахунки приблизні, але певні рамки я для себе поставив. На сьогоднішній день ми ще знаходимося на стадії ремонту, але він уже підходить до кінця і на початку вересня плануємо офіційно відкритися. Ми розуміємо, що окупиться він не одразу, але ми сподіваємось, що це станеться протягом першого року.
Де брали гроші на стартовий капітал?
- До моменту відкриття власної справи я працював на двох роботах, тому в мене вже на той момент були власні збереження, адже я досить давно думав над власною справою. У брата теж були свої збереження, але за моїми підрахунками цього було явно недостатньо. Тоді ми вирішили звернутися за фінансовою допомогою до батьків. На щастя, у них були необхідні гроші. Подумавши і побачивши наш ентузіазм, вони погодилися докласти необхідну суму.
Що порадите людям, які хочуть відкрити власну справу?
- Для початку зрозуміти, що відкрити власну справу нелегко. Майте терпіння та вміння вчасно і зважено реагувати на будь-які події під час становлення вашого бізнесу. І ніколи не сумнівайтеся в своїх силах та в своїх ідеях. Запорука вдалого і прибуткового проекту залежить тільки від вас. Приділяйте своїй справі максимально уваги, креативу, і найголовніше фінансів. Коли плануєш чи починаєш власну справу, не варто міркувати ілюзіями чи мрійними ідеями. Завжди намагайтесь зважено прогнозувати все. Головна помилка - це зневіритись у власній ідеї. Як тільки ви опустите руки чи зменшите свою активність, ви заздалегідь прирекли свій проект на фіаско.
P.S. Якщо у вас є знайомі бізнесмени, які зробили свою справу протягом останнього року, повідомте нам про них у коментарях. Також пишіть про ті сфери бізнесу, які вам цікаві та про які б ви хотіли читати.
Читайте також:
Як зробити бізнес в кризу: вінничанин Дмитро відкрив консалтингову фірму, яка робить сайти
Як зробити бізнес в кризу: 28-річна Аліна відкрила спортивний центр
Як зробити бізнес в кризу: Євгенія Маркова заробляє на приготуванні та доставці їжі
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер