В Україні скоротили норми на комуналку: отримати субсидії стане складніше

У жовтні цього року вступлять в силу нові нормативи на комуналку, які Кабмін суттєво підкоригував. Ще в травні були урізані нормативи на опалення, а кілька днів тому і на газ.

В Україні скоротили норми на комуналку: отримати субсидії стане складніше

Потрібно відзначити, що субсидію можна отримати лише в тому випадку, якщо вкластися в ці нормативи, а, якщо не виходить, - будьте ласкаві платити за повним тарифом. Природно, мова йде тільки про ті кубометри, які були зайвими.

Такі нововведення можуть боляче вдарити по бюджету тисяч українців, які звикли користуватися газом, водою і т.д. в необмежених кількостях. Економити стає все складніше з кожним місяцем.

Чим нижче будуть нормативи, тим більше держава зможе заощадити на субсидії, а домогосподарствам будуть приходити великі рахунки за комуналку.

Нормативи скоротили наступним чином:

на опалення - з 5,5 до 5 кубів газу на кв. м.,

на газ

 • при наявності тільки газової плити - з 4,4 до 3,3 кубів на одну людину на місяць (за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання)
 • на газ з плитою, але без гарячої води - з 7,1 до 5,4 кубів (у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового нагрівача)
 • на газ і з плитою, і з водонагрівачем - з 14 до 10,5 кубів на людину (у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання, але з газовим водонагрівачем)

У період відсутності централізованого гарячого водопостачання норма споживання природного газу на плиту буде встановлена в 5,4 куб. м на людину на місяць.

 

Читайте також:

Субсидія – 2017: консультацію вінничани отримають он-лайн

Коментарі (2)

Ви не авторизовані

 • Алёна

  "Потрібно відзначити, що субсидію можна отримати лише в тому випадку, якщо вкластися в ці нормативи" - що за бредотня. Субсидію можна отримати і у випадку, якщо не вкладатися в ці нормативи. Просто за надлишок прийдеться заплатити з власної кишені.
 • Н.А.Глядач

  Не зовсім зрозуміло,яка різниця між

  "газом (при наявності тільки газової плити)"

  та  

  "газом з плитою, але без гарячої води",

  якщо

  "газ і з плитою, і з водонагрівачем"-це окремий розділ...

  Користувачів хочуть заплутати,чи Бобруха знову жЖоть?
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook