Переказувати кошти по Україні краще в гривнях, а за кордон – у доларах

Переказувати кошти по Україні краще в гривнях, а за кордон – у доларах
Популярні системи переказу дозволять передати готівку за 5-10 хвилин. Але це може бути дорожче, ніж, наприклад, банківські перекази чи навіть перекази Укрпоштою. Останній спосіб залишається одним із найпростіших, у той же час може займати до двох днів

Недавно Національний банк оприлюднив список зареєстрованих в Україні платіжних систем. Таких виявилося більше трьох десятків.
«20 хвилин» вирішила поцікавитися, який спосіб переказу коштів і в якому випадку вибрати краще. І якою при цьому буде ціна задоволення.
- Вартість переказу коштів залежить від безлічі факторів: країни одержувача, суми, швидкість доставки, - каже директор Вінницької дирекції «Терра Банку» Леонід Тимчук. – Звичайно, найбільш зручними для відправника і одержувача в плані кількості представництв і часу доставки переказу (5-10 хв.), є системи грошових переказів Western Union, MoneyGram. Але тариф за відправку, наприклад, 100 доларів до країн колишнього Союзу за цими системами становитиме п'ять доларів, до інших країн - 22. Системи переказів такі, як «Лідер», «Аверс» («Золота корона»), «Anelik», «Migom», «Сontact», мають меншу кількість представництв (точок відправки-отримання переказів), більш тривалий час доставки - протягом доби і більше. Але тариф, залежно від країни відправлення - отримання коштів складе 1-3% від суми. Для правильного підбору системи перекладів з максимальними термінами та мінімальної комісією, потрібно звернутися до фахівця фінансової установи та спільно визначити спосіб відправки-отримання грошових коштів.
Банкіри радять, при переказі коштів всередині країни, робити це у гривні. Наприклад, при переказі 100 доларів система «Аверс» зніме комісію в 2,5%, Privat Money - 5%. Якщо ж переказувати аналогічну суму, але в гривневому еквіваленті, тариф складатиме 1,4% і 2,5% відповідно.
Можна і не вибирати ту чи іншу систему переказу, а оформити банківський переказ коштів. Цей варіант підходить у випадку, коли банк, послугами якого ви збираєтеся скористатися, присутній в точці відправлення коштів і в точці їх прийому. При цьому банківський тариф при переказі коштів по Україні складе 1-3% від суми переказу. А от обирати такий спосіб при необхідності переказу коштів за кордон може бути дорого. У цьому випадку не виключено, що комісійні за послуги заплатить і відправник, і одержувач коштів.
Ще один варіант - переказ через пластикову картку. Банки, як правило, не беруть комісії за транзакції по рахунках між власниками своїх карт. Провести операцію можна через банкомат або систему інтернет-банкінгу - якщо ви до неї підключені. Якщо операція відбувається в межах України, і для вас, і для адресата вона буде безкоштовною.
Єдина умова - картка відправника і одержувача мають бути емітовані одним банком.
Однак, якщо ваш візаві перебуває за кордоном, сценарій дещо змінюється. При знятті грошей у банкоматі, адресат заплатить банку та міжнародній картковій системі за зняття грошей і за конвертацію у валюту країни перебування, причому розмір пені може досягати 10% від суми. Якщо ж банки-емітенти карт різні, відсоток за переказ може становити 2-3% від суми.
Поповнити чужу карту можливо і через термінальні пристрої. Головне - не помилитися у наборі номера картки одержувача.
Та, незважаючи на усе різноманіття сучасних способів переказу коштів - один із найбільш звичних, це переказ через Укрпошту. Одна з причин - широка розгалуженість її мережі. Там, де може не бути жодного банку - пошта знайдеться.
Тарифи на послуги складають від 1,2 до 4% від суми транзакції. При цьому, чим вона більша - тим нижче оплата. Тобто, у випадку перерахування до 500 гривень, комісійні становитимуть 4%, якщо від 500 до 1000 гривень - 2%. Мінус поштового переказу - час «доставки» грошей. В залежності від типу переказу, кошти можуть бути в дорозі від трьох годин до двох днів. За терміновий переказ потрібно доплатити п'ять гривень.
При закордонному переказі коштів тариф складає 4-6%. Кошти через відділення пошти сьогодні можна перераховувати в 21 країну.
У будь-якому випадку, фахівці радять точно заповнювати заяву на переказ. Одержувач повинен отримати точні дані для отримання грошей. Не зайвим буде зробити дзвінок до довідкової служби системи переказів, щоб мати достовірну інформацію про тарифи та терміни у конкретному випадку. Перш ніж відправляти гроші, зв'яжіться з пунктом прийому і дізнайтеся точну інформацію по вашому випадку.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Fima

    С тех пор многое изменилось. Появились международные платежные системы, которые работают по всему миру. Российские запретили. На их месте начали появляться украинские системы денежных переводов, например, fine.money. Разумеется, все это в электронном виде.

    Ссылка на источник: https://vn.20minut.ua/Groshi/perekazuvati-koshti-po-ukrayini-krasche-v-grivnyah-a-za-kordon--u-dola-10200934.html

    Eleonora Savchuk reply Fima

    Ви маєте на увазі https://fine.money? Відгуки про них хороші. Спробую скористатися, дякую.

  • Fima
    С тех пор многое изменилось. Появились международные платежные системы, которые работают по всему миру. Российские запретили. На их месте начали появляться украинские системы денежных переводов, например, fine.money. Разумеется, все это в электронном виде.
  • Anonymous
    Ничего себе расценочки.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
09:08 Працівнику фастфуду в Калинівці, де отруїлися 29 людей, оголосили підозру 08:14 У цей день вітайте захисників неба. Іменини, заборони та прикмети 3 липня 20:48 Тульчинщина прощається з Героєм Віталієм Загороднюком, який загинув у ДТП на Київщині 20:23 Які переваги і недоліки додатку «Резерв +» для військовозобов’язаних? Запитали в адвоката Від читача 19:16 Лікування та реабілітації потрібні постійно 19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up