Виставка «Хіт-парад годівничок» для птахів пройшла на станції юннатів

Виставка «Хіт-парад годівничок» для птахів пройшла на станції юннатів
  • Для пернатих зимовий час скрутний, природні запаси корму починають зменшуватися. З настанням холодів частина комах гине, частина впадає в зимову сплячку.
  • А тому птахи поступово переходять на поїдання урожаю насіння й плодів. І в цей період  надзвичайно важливо їх підгодовувати.

Традиційно в зимовий період  на Вінницькій обласній станції юних натуралістів проводиться Всеукраїнська  природоохоронна операція «Годівничка». Юннати, які відвідують заклад,  намагаються підгодовувати птахів, виготовляють різноманітні смаколики із зернових культур  та годівнички з підручних матеріалів.

Впродовж січня 2018 року у відділі екології та охорони природи проходила виставка «Хіт-парад годівничок». Вихованці демонстрували цікаві вироби, створені власними руками. Всього на виставці було представлено 18 конкурсних робіт.  Перемогу здобула Дарина Українець, вихованка гуртка «Юні охоронці природи» (керівник – Марина Панчук).  Найкращі годівниці були розвішані на території станції та поблизу неї.

Юннати залюбки не тільки виготовляли годівниці, а й підгодовували птахів смачною поживою. Улюбленими ласощами синиць були несолоне сало, яблука і несмажене  насіння соняшника. Чижі й зеленяки часто ласували насінням волоських горіхів та гарбузовим насінням. Дрозди та чикотні залюбки живилися  яблуками та грушами. 

Важливим доповненням до зимового раціону, безумовно, ставали залишки їжі. Розмочений білий  хліб,  відварена картопля, рис, макарони і навіть холодна каша – все смакувало  пернатим відвідувачам. Залюбки птахи клювали  й шматочки жиру, маргарину, сала. Потрібно тільки пам’ятати, що вони повинні бути несолоні, тому що сіль для птахів – отрута!

Іванна Гаврилюк, керівник гуртків обласної станції юних натуралістів

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
17:06 Під час риболовлі на Вінниччині пенсіонер загруз у мулі і ледь не загинув 16:14 Куди підуть 7,8 мільярда гривень громади? Про головні видатки бюджету Вінниці 16:05 Макіяж, який не змивається: переваги перманентного макіяжу для сучасних жінок (партнерський проєкт) 16:02 Діти збирали кришечки — і отримали бойового робота: «TerMIT» передали бійцям «Азову» photo_camera Від читача 14:40 Вінницькі каратисти вибороли нагороди на Чемпіонаті світу та Кубку Європи 15:10 Таксист «підзаробляв» на переправленні людей через кордон — його затримали 14:12 Мобільні, зручні та екологічні: на маршрути Вінниці вийшли нові автобуси на газу 13:22 «Протягли обличчям по підлозі і залишили помирати»: шокуючі деталі трагедії на АЗС 12:09 На Данила Нечая легковик збив школярку. Дівчинку госпіталізували 11:04 Загрожує довічне: на Вінниччині вітчим вчиняв сексуальне насильство над падчерками 10:45 Де у Вінниці взяти напрокат карнавальний костюм? (партнерський проєкт) 10:36 У Хмільнику під час застілля сусід зарізав військового 10:15 «Вона була з Брацлава»: наша землячка бачила, як створювали першу у світі картину про Голодомор 09:44 Які вулиці тимчасово залишаться без води та електрики 3 грудня. Перелік адрес 09:02 Додому на щиті повертається Герой «Азову» Сергій Жук 08:05 Кого сьогодні вітаємо та що святкуємо. Історія та прикмети 3 грудня 08:00 Почалися тривалі відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 21:00 Незламні та сильні: вінницькі ветерани здобули нагороди на Всеукраїнських Іграх з кросфіту 20:10 Вінницький сумоїст Данило Явгусишин отримуватиме мільйонну зарплатню в Японії play_circle_filled 20:08 Автівки Укрпошти підуть з молотка: рідкісні поштові авто виставили на аукціон
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up