За водіння в нетверезому стані з 1 січня мали запровадити кримінальну відповідальність

За водіння в нетверезому стані з  1 січня мали запровадити кримінальну відповідальність
  • Від сьогодні, 1 січня 2020 року, мав набрати чинності прийнятий Верховною Радою закон про застосування кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому вигляді.
  • Водій отримає судимість за новою статтею 286-1 Кримінального кодексу навіть у разі притягнення в перший раз.
  • Ці зміни відтермінували на півроку, тож яким влітку стане покарання для п'яних водіїв — читайте далі. 

Кримінальна відповідальність за статтею 286-1 Кримінального кодексу України загрожує водіям у разі:

  • керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • передачі керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
  • відмови водія від проходження медичного огляду на стан сп'яніння або щодо вживання таких лікарських препаратів;
  • вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного освідування.

За всі перераховані вище дії передбачили штраф від 17 до 32 тисяч гривень і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років.

У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тисячі гривень з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (15)
  • Olesya Volchenko Volchenko
    КОНФІСКАЦІЯ ПРАВ БЕЗ ПРАВА НА ЇХ ПОНОВЛЕННЯ З ПЕРШОГО РАЗУ КОЛИ СІВ ЗА РУЛЬ НА ПІДПИТКУ ЧИ В НАРКОТИЧНОМУ СТАНІ. ТАК І ТІЛЬКИ ТАК А НЕ ІНАКШЕ
  • Юрій Кравчук
    Кримінальна відповідальність це коли спіймали і посадили як мінімум на 5 років, а штрафи і без права керування це все фігня сьогодні заплатив завтра купив нові права і до дупи ваша кримінальна відповідальність.
  • Сергій Діденко
    А інтиресно булоб узнати  для  кого такі штрафи .наверно для чиновників
    Александр Дорогов reply Сергій Діденко
    Сергій Діденко для людей, не садись пьяным за руль и не будет штрафа, я бы по 100 тыс.грн зделал и лешение прав пожизненно
  • Олександр Перепелиця
    О,це оп'ять пенерціалам робота з'явиться,тюрми то прийдеться розконсервовути,столярні швейні цехи запускати; у нас майже 700 генералів,а вони не звикли 'голодувати' !
    Сергій Діденко reply Олександр Перепелиця
    Олександр Перепелиця Іце правда.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Вінниччина серед лідерів за кількістю звернень про домашнє насильство. Кожна п’ята жертва — дитина 20:40 «І без руки можна натягнути тятиву»: ветеран створив клуб стрільби з лука для військових і дітей 20:13 Шведський сміттєвоз на біометані передали Сутисківській громаді на Вінниччині 19:35 Бронь чи покликання: чому в школах Вінниччини стрімко більшає вчителів-чоловіків? Від читача 17:47 Шахраї розсилають у месенджерах фейкові повідомлення пенсіонерам з проханням підтвердити вік, нібито для збереження пенсії 18:52 Понад 91 кілограм риби та збитки у 308 тисяч гривень — на Вінниччині викрили браконьєра 18:05 14 років аншлагів та дефіциту квитків: вінницька вистава увійшла до Книги рекордів України photo_camera 17:28 «Зніму порчу за ваші гроші»: як вінничанка віддала понад 42 тисячі «цілительці» 16:14 Через аномальну спеку на Вінниччині можуть відключати світло. Що треба знати вінничанам 15:30 Найбагатші та найбідніші: скільки грошей припадає на одного жителя кожної громади області 14:42 Ексочільника Держгеокадастру підозрюють у махінаціях із землею Аграрного університету на 1,3 мільйона 13:50 Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відзначив вінничанина Ярослава Мрочка почесним нагрудним знаком «За сприяння війську» (прес-служба БФ Сергія Притули) 13:36 Нові тарифи, бензин та виплати від міста. Що зміниться для вінничан у липні? 13:10 Двоє підлітків на мотоциклах потрапили у ДТП у Гайсині. Ще одна аварія сталася біля Дяківців 12:06 «Медова» оборудка на понад два мільйони: на Вінниччині підприємця підозрюють у шахрайстві 12:06 Вінницькі гімнастки здобули 17 нагород на міжнародному турнірі «Performance Cup 2026» у Туреччині 11:30 Французькі волонтери завітали до Вінниці: кольори, стародруки та гуманітарні місії (соціальна реклама) 11:17 Вимкни кондиціонер в авто — соплі дитині надуєш! Ще одна порада від бабусі, яку не варто слухати 11:04 Троє людей загинули на водоймах Вінниччини за один день. Серед них — 16-річний хлопець 11:00 Чим зайняти дітей влітку. Огляд літніх таборів, гуртків у Вінниці (партнерський проєкт)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up