Вінничанин зміг повернути гроші, які заплатив арештмайданчику за «послуги зі зберігання» авто

Вінничанин зміг повернути гроші, які заплатив арештмайданчику за «послуги зі зберігання» авто
  • Олександр Радько через суд повернув гроші, які у нього безпідставно вимагали та отримали на арештмайданчику.

Про суть справи. У липні 2017-го Олександр Радько потрапив у ДТП — його авто протаранив «ВАЗ» із нетверезим водієм за кермом. Машини забрали на арештмайданчик. Слідчий відкрив кримінальне провадження за фактом ДТП, але невдовзі воно було закрите за відсутністю складу злочину — за висновками експертизи, у цій ДТП люди отримали тільки легкі травми.

Читайте також:

  • Плати або ходи. Чому зі штрафстоянки перестали віддавати ДТПшні машини

Тоді Радько отримав лист від слідчого з дозволом забрати авто зі штрафмайданчика.

У листі слідчий написав: «Відповідно до пункту 32 порядку зберігання речових доказів, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 19 листопада 2012 року № 1104, фінансування витрат, пов’язаних зі зберіганням чи пересиланням речових доказів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету».

Але на майданчику автомобіль відмовилися повертати Олександру. Мовляв, за зберігання авто тут потрібно платити. Радьку довелося віддати власні гроші. А потім він подав до суду позов із вимогою повернути ці кошти.

Читайте також:

  • Місія: забрати авто зі штрафстоянки. Як це зробити законно та безболісно

Перший позов стосувався вінницької філії «Інформ-Ресурсів» (так називається держпідприємство-арештмайданчик). Суд відхилив вимоги Радька через те, що філія не має юридичної сили для того, щоби повертати гроші. Це має робити центральний офіс «Інформ-Ресурсів».

Наступного разу відповідачами в справі виступали: головний офіс держпідприємства «Інформ Ресурси», Державна Казначейська служба України, Нацполіція у Вінницькій області. Усіх їх викликали для того, щоб суд мав змогу визначити, хто ж таки має повертати кошти Олександру Радьку.

Судом було встановлено, що:

  • Жодних договірних правовідносин про зберігання авто між Радьком та арештмайданчиком не виникало, отже гроші майданчик не мав права вимагати та отримувати;

  • Жодним нормативно-правовим актом не передбачений обов’язок власника автомобіля оплачувати його зберігання як речового доказу в кримінальному провадженні.

Повернути кошти суд зобов’язав головний офіс «Інформ-Ресурсів». Суд зобов’язав держпідприємство відшкодувати 2749 гривень, які були сплачені за «послуги зберігання авто», повернути Радьку судовий збір та 4937 гривень витрат на адвоката. Загалом, вийшла сума в 8 тисяч 141 гривню.

Таким чином, якщо з вас на арештмайданчику взяли кошти в аналогічний спосіб — можете також йти до суду.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (3)
  • без
    Гроші добре,що забрав.А когось покарали за нерви,що витратив цей чоловік?Хто конкретно вимагав у нього гроші за стоянку,що йому все зійшло з рук?
  • Алла Цилюрник
    У нас п'ять місяців тримали авто на штрафмайданчику,бо патрульним привилілось,що документи підроблені.Викликали слідчого та евакуатор,хоча слідчий і заперечував авто забрали.За зберігання і евакуатор заплатили 5500 грн щоб тільки забрати,бо через суд це ще десь років 2 чекати.
  • Колишній мешканець м. Вінниця
    Повага людині, що не склала руки... Бо на це якраз і сподівається влада(від Кравчука до Порошенка). Ну ось чому наша людина (середня) окрім щоденного виживання, ще повинна складати стільки зусиль щоб просто отримати своє? А якщо людина важко працює, немає грошей, чи якесь горе, що немає моральних сил ще з цими упирями боротись? То що? Жаль що люди прикриваючись Україною-так її грабуть.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
11:58 У Вінниці чоловік пережив клінічну смерть після катувань поліцією. Підозри вручили двом правоохоронцям 11:04 Після трагічної смерті хлопчика в Серебрії провели перевірки соцслужб. Що виявили photo_camera 10:10 Дитинство в евакуації: історія 8-річного Олексія з Харкова (соціальна реклама) 10:07 У Якушинцях під час пожежі загинув 50-річний чоловік, у Яришівській громаді — пенсіонерка Від читача 13:28 Довідка за формою №6: як підтвердити безпосередню участь у бойових діях і на що звернути увагу 09:45 Без води та світла. Адреси, де 26 січня у Вінниці триватимуть ремонти мереж 09:02 В Україну вривається відлига: яку погоду чекати на Вінниччині цього тижня 08:30 Відключення світла на Вінниччині: хто і в які години сьогодні без електроенергії 08:12 Сьогодні не радять брати й давати в борг: історія, традиції та заборони 26 січня 22:19 Вінничанин Богачук боксуватиме у Лас-Вегасі. Суперником буде ексчемпіон світу з Росії 22:11 Захисник «Ниви» Борис Лотоцький перейшов до Прем'єр-ліги Казахстану 21:00 ТОП важливих новин на «20 хвилин» від 19 по 26 січня, які ви могли пропустити 20:03 Вінниччина у «демографічній ямі»: на кожного малюка припадає троє померлих photo_camera 19:07 Понад три сотні ветеранів та переселенців у Вінниці отримають гроші на квартири 18:03 Майже 20 тисяч за немовля. 17 вінничанок отримають премії від мерії 17:13 Вінничани «здали» патрульним п'янючого 69-річного водія на Toyota 16:16 Цікаві факти про музей-садибу Пирогова. Вони вас точно здивують! 16:07 Продала «статус дружини» для втечі за кордон — жителька Жмеринщини постане перед судом photo_camera 15:09 Як видати книгу про Вінницю за бюджетні кошти? Стартує відбір проєктів на 2026 рік 14:06 Смерть через цигарку. На Вінниччині за добу сталося 10 пожеж і одна фатальна photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up