Ми перевірили: як платити за проїзд через SMS

Ми перевірили: як платити за проїзд через SMS
  • Відтепер, у муніципальному транспорті, можна заплатити за проїзд SMS-кою.
  • Для цього потрібно надіслати на номер «877» повідомлення та дочекатися унікального квитка на свій мобільний.
  • Щоправда, такою послугою можуть скористатися тільки абоненти передплаченого зв'язку «Київстару».

Днями у трамваях, автобусах і тролейбусах розклеїли ще одні наліпки, що пропонують платити за проїзд не кондуктору чи водію, а з мобільного. Для користування новою схемою достатньо навіть кнопкового телефону. А оплатити проїзд можна буде за допомогою SMS-ки. Перевірили, як діє нова система.

Наліпки з інструкцією як оплатити проїзд через SMS розмістили навпроти дверей. Якраз поряд з QR-кодами. На малюнку є пояснення, як користуватися системою.

Щоб оплатити проїзд потрібно на спеціальний номер 877 надіслати SMS з текстом — код транспорту і номер маршруту. У нашому випадку, це був трамвай №4 і такий код: SAC4.

Відео дня

Але попри 4-5 спроб нам так і не вдалося оплатити проїзд таким способом. Оператор у відповідь надсилав «Помилка при обробці запиту. Спробуйте пізніше».

Як згодом пояснили представники «Київстару» сьогодні, 12 лютого, ще налаштовують всю систему. Тож можуть бути збої з оплатою, які обіцяють усунути у цей день до 14:00.

Назад поїхали тролейбусом, і наліпки з інструкцією про СМС-оплату були також біля дверей. На відміну від трамваїв, код тролейбуса не SAC, а вже SAB і номер маршруту. Тому надіслали SMS на номер 877 з текстом SAB11 (їхали тролейбусом за маршрутом №11).

І тут нам вдалося оплатити проїзд. Після доставки повідомлення через одну хвилину отримали у відповідь SMS-ку про успішну операцію. У тексті — сам квиток з кодом перевірки, типом транспорту, маршрутом, вартістю квитка та його терміном дії. Як і у випадку з QR-кодами, SMS-квиток дійсний протягом однієї години.

— Якщо раптом ви видалили свій квиток, то можете його відновити безкоштовно: надіслати повідомлення з буквою D на номер 877. А код перевірки потрібний для контролера, щоб пересвідчитися, що це дійсний квиток

Користуватися такою системою можуть абоненти передплаченого зв'язку «Київстару». Головна умова — мати достатню кількість грошей на балансі, щоб купити квиток. І щоб залишок на рахунку після цієї операції був мінімум 3 гривні. Комісії від «Київстару» за оплату проїзду немає, — розказав старший аналітик відділу мобільних фінансових послуг «Київстар» Віктор Білько.

Склали суб’єктивні враження від користування системою.

Плюси:

  • Не потрібно пробиватися до стікерів з кодами, що складно зробити у годину-пік. Код для оплати проїзду відрізняється тільки за типом транспорту і номером маршруту. Достатньо запам’ятати, що для трамваїв — це SAC, для тролейбусів — це SAB, для автобусів - це SAA  і додавати номер маршруту, за яким ви їдете. Або простіше — копіювати коди з історії SMS-повідомлень; сфотографувати таблицю з кодами, яка є на стікерах.
  • Якщо замість SMS-квитка отримали повідомлення про «помилку», то система не знімає гроші з рахунку.
  • З одного номеру можна купити кілька квитків.

Мінуси:

  • SMS-квитком можуть скористатися лише абоненти передплаченого зв'язку «Київстару».
  • Якщо не маєте грошей на рахунку мобільного, то SMS-квитка не отримаєте.
  • Якщо зламався транспорт в якому ви їхали, то з цим же квитком можна пересісти тільки на такий же маршрут. Для прикладу, якщо їхали у трамваї №4, який раптом висадив пасажирів і «поїхав у депо», то вам потрібно дочекатися іншого трамвая №4, щоб доїхати до місця призначення з вже купленим SMS-квитком. Така ж сама історія і з QR-квитками.

Вінницька мерія підписала меморандум з «Київстар»

Метою меморандуму про співпрацю є впровадження послуг з оплати за проїзд, оповіщення населення, що живе та працює у Вінниці, про надзвичайні ситуації або їх загрозу.

Також — надання статистики для сприяння розвитку інфраструктури міста та туризму, надання людям доступу до електронних порталів Вінниці з впровадженням послуги MobileID. Про значення останньої розповів міський голова Сергій Моргунов.

— Це електронний цифровий підпис для того, щоб розширити спектр отримання електронних послуг в Центрах надання адміністративних послуг  через смартфон або комп’ютер. Сьогодні в наших ЦНАПАх надаємо 563 послуги, більше 30 з яких – в електронному вигляді.

Поява SMS-квитків та оплати через QR-коди у маршрутках, за словами чиновників, якщо і буде, то не скоро.

— Там складно вести перемовини з перевізниками. Адже хтось має юридичну особу, інший перевізник — є ФОПом. А це викликає складність у розрахунках та збору статистики, — додав Моргунов.

Нагадаємо, у березні почнуть впроваджувати електронний квиток. Але разом з новими методами оплати все ще можна буде розрахуватися і готівкою та дрібними грошима.

Читайте також:

Фото в матеріалі: Володимир Філатов, скріншоти з історії повідомлень.

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (9)
  • Таня Гончар
    4 грн.+ стягнення послуг оператора((((
  • Ols Kat
    Ще пару таких новацiй, i чеськi валiдатори виявляться непотрiбними
    Олексій reply Ols Kat
    Достатньо було б зробити табло з вираховуваним часом прибуття на кожній зупинці та автомати по продажу квитків на пожвавлених зупинках. А у вагоні зробити компостери по 50$ щоб ті дату били і товкучку не створювали. Такий механізм теж дозволить вирахувати пасажиропотік без зайвих мільйонів і купи штату, а пенсіонерам все монетизувати і не парити їм мозок з цими фєнечками, карточками та фірмами по обслуговуванню цього барахла. Це все чиясь необгрунтована економічно хотілка. Тролейбуси набиваються як консервні банки кількою, оплата всередині вильється у ще більші незручності.
    Kazimir reply Олексій
    Шта-а, компостеры по $50???
  • Olexander Zeleniy
    Особисто я користуюся QR кодом в транспорті де немає кондуктора. Там де є,можна і грошима...
    Олексій reply Olexander Zeleniy
    QR розвішані незручно, та і у приват24, якщо квиток закрити -- його муторно знову шукати. Також, проїхав тролейбус рівно зупинку і став, всіх випустив, куди пересідати з цим квитком, як вернути кошти..? я розумію, що сума копійчана, але де є гроші мають бути чітко пропрацьовані механізми. Також, це якась тупість середньвічна, що годинний квиток прив'язаний до транспорту -- це треба виправити, якщо вже дійсно за популяризацію електротранспорту печуться, люди самі перейдуть на такі квитки, а так, наразі, як помсту за зрив від графіку кондуктору люди сотки починають давати. Також, незрозумілий ось цей фінт з компостуванням, додали б ще зайві пункти "освятити", "намочити", "лизьнути", "проковтнути". До юзабіліті ще як дупі до трону.
  • Alexander Tarasiuk
    Не всі абоненти КС, а лише припейд.
    Валерий Чудновский reply Alexander Tarasiuk
    Дякую за уточнення. Виправили
    Новини Вінниці на 20хвилин reply Alexander Tarasiuk
    Дякую за уточнення. Виправили у матеріалі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:12 Оперативна інформація для вінничан: де і чому не буде світла та води 9 липня 09:28 Чоловік з Ямполя обіцяв переправити через кордон, але потрапив під домашній арешт 08:22 Понад 200 ракет та дронів одночасно. Вінниччина пережила шість годин повітряної тривоги 08:14 Вітаємо Михайла та Федора. Свято, іменини, заборони та прикмети 9 липня Від читача 15:10 Кінологічний центр — не розкіш, а потреба ! 21:01 П'яний вінничанин на Volkswagen «літав» Немирівським шосе 20:12 Тріумф на Чемпіонаті світу. Вінницькі юніори здобули 8 медалей у спортивній радіопеленгації 20:12 «Чи здоровий сон у вінничан?»: професор б’є на сполох і радить, як приборкати шум у місті 19:15 «Дайте, я перевірю вашу сумку»: права споживачів, які найчастіше порушуються в магазинах 19:08 П'яне застілля закінчилося пограбуванням: чоловік побив жінку та забрав її речі 18:49 Стартує відкритий чемпіонат Вінниці з пляжного футболу серед чоловічих команд 18:23 Вінничанам із порушенням зору розповіли, як виявляти дезінформацію та фейки 18:05 НМТ-2025 у цифрах: що показали результати по Україні та як відзначилась Вінниччина photo_camera 18:04 У селі Гулі 14-річний мопедист потрапив у ДТП: його госпіталізували 17:17 У Вінниці зафіксували новий температурний рекорд. Про що варто памʼятати під час спеки? 17:17 Нашому малюку шість місяців — і він уже плаває!» Як у Вінниці з’явилися басейни Kinder SPA (Новини компаній) 16:40 Задушили та закопали: на Вінниччині винесли вирок за жорстокий розбій та вбивство 15:03 На Вінниччині п'яні хулігани побили 64-річного чоловіка палицями photo_camera 14:30 Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова: освіта майбутнього (Новини компаній) 14:13 Другий шанс на життя. Що планують зробити з колишнім санаторієм на Старому місті? photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up