Монетизацію пільг на проїзд почнуть робити після появи електронного квитка

- Безкоштовний проїзд для пільговиків має стати «платним».
- Уряд ще навесні розробив порядок, за яким визначеним категоріям пільговиків мають давати гроші на 30 поїздок щомісяця. Утім, ця норма у нас не працює, пільговий проїзд оплачує бюджет Вінниці.
- Як запровадять монетизацію пільг на транспорт та чи буде вона діяти у 2019-му?
У березні 2018 року Кабмін прийняв постанову, за якою пільговики мають отримувати кошти на оплату проїзду в транспорті. Уряд визначив, що за їхні пільги мають платити місцеві бюджети. При цьому, оплачувати не менше 30 поїздок щомісяця.
Якщо коротко, то тільки у Вінниці є більше 31 тисячі людей, які матимуть право на пільги в громадському транспорті. Це коштуватиме бюджету міста 41 мільйон 838 тисяч 939 гривень на рік.
Тоді як оплачувати пільговий проїзд у Вінниці пільговикам з інших міст та сіл повинні ті територіальні громади, де вони прописані.
Але монетизацію пільг для городян ще мають затвердити міські чиновники.
На ефірі телеканалу UA:Вінниця журналіст запитав у заступниці мера Галини Якубович, чи буде монетизація пільг на проїзд у 2019 році та яким чином її зроблять?
— Місто Вінниця нині не запровадило такий порядок. Міська рада дотує наше комунальне підприємство, для того, щоб громадяни мали право користуватися пільгами в повному обсягу. Але ми розуміємо, що є постанова, є порядки, які поступово будуть вводити в дію інші територіальні громади. І ми також до цього готуємося. Інноваційно.
Ви знаєте, що у місті має бути запроваджена Муніципальна картка вінничанина, і буде вона розпочинатися з електронного квитка. І саме десь у квітні-травні пільговики почнуть отримувати картки. І тоді ми будемо знати, хто користується [пільговим проїздом], а хто не користується, — відповіла Галина Якубович.
Нагадаємо, раніше міський голова Сергій Моргунов казав, що всім пільговикам зробити безкоштовний проїзд не вдасться. Бо це, за попередніми оцінками, коштуватиме для бюджету міста орієнтовно 200 мільйонів гривень щороку.
Читайте також:
- Монетизація пільг у транспорті. Визначили, хто та скільки отримає грошей на проїзд
- Платити за проїзд е-квитком будемо з 2019 року
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Валентина Герукцікаво,а чому кондуктори,водіі звільняються....чому в транспорті тісно...звідки поповнюеться міський бютжет і куди діваеться....?задумайтесь люди!
-
Андрійдолой этих халявщиков. Пусть платят хотя бы 50%. Пердуны, ездят что бы просто покататься. Негде сесть, мне 26, у меня перелом таза и колена, стоять не могу долго, но и не могу сказать бабке "встань плиз".fank franko reply АндрійЖизнь прожить не поле перейти.Но мені цікаво,чи є у Вас Андрій мама,тато,бабуся, дідусь?І яку вони отримують пенсію,що ви так ратуєте за платний проїзд для пільговиків?З приводу "пердунів",Якщо Вам пощастить то ви теж станете "пердуном", ящо пощастить....Валентина Герук reply fank frankoв мене мама ,тато і бабуся (діти війни)живуть в селі і за проізд платять на державних автобусах,щоб поіхати в район в аптеку,так як все позакривали.Next reply fank frankoТакі як цей, до пенсії не доживають, вони здихають під забором
-
МаріяВСІ ПРОДУКТИ ПІДНІМУТЬСЯ В ЦІНІ. І не тільки харчові. Давайте не забувати про бригади бабусь по 3-4 людини, які за одну ходку приміськими поїздами з пересадками доставляють по 50-100 кг барахла з Одеси і Хмельницького. Бабам прийдеться купувати місячні квитки або й взагалі будуть возити бусіками - а це все збільшення вартості одягу, рушників, посуду, канцелярії та багато чого ще!
-
МаріяЯк живуть селяни: із доходів пенсія + одна людина працює і отримує 3-6 тис. Часто робота є лиш літом. Виробляють ягоди, овочі, молоко. В 5 ранку баба бере кравчучку, зять помагає. Йдуть 2 км лісом. Тоді запихають непідйомні ноші в поїзд і баба по пенсійному їде продавати. Якщо бабусь позбавити проїзду, село буде боротися за існування.