Про це міський голова Олександр Кульбаба повідомив під час зустрічі Григорія Калетніка з ветеранами праці, яка відбулася в суботу, 20 серпня під девізом «Батьківщини витоків торкаюсь». Знатні у минулому буряководи, тваринники, керівники господарств, з якими колись працював Григорій Калетнік, переглянули документальний фільм «Ямпільський почин». Стрічку, зняту ще у 1978 році, віднайшли у фільмотеці місцевого кінотеатру. У ній розповідається про те, як ямпільчани запровадили новий метод виробництва цукру. З ініціативи тодішнього керівника району Павла Лук’янчикова, роботу всіх колективів, зайнятих на вирощуванні буряків і виробництві цукру, почали оцінювати за кінцевим результатом – залежно від того, скільки отримали не буряків, а цукру з гектара поля. Почин ямпільчан схвалив тодішній Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв. Досвід місцевих буряководів приїздили вивчати представники з різних куточків тодішнього Союзу. Павла Лук’янчикова удостоїли звання Героя Соціалістичної Праці.
Григорій Калетнік запропонував назвати одну з вулиць Ямполя іменем Лук’янчикова. Його пропозицію підтримали учасники зустрічі. Питання винесуть нас сесію міськради.
Павло Лук’янчиков родом з Алтайського краю Росії. Після роботи в Ямполі очолював раду федерації профспілок області. На будинку профспілок у Вінниці встановлено меморіальну дошку на пам’ять про нього. До речі, зроблено це також з ініціативи вдячного учня Григорія Калетніка. Перебуваючи на посаді голови облради, Григорій Калетнік вніс таку пропозицію на розгляд депутатів, і вони підтримали її.
- Ветерани нині забуті всіма, тому такі зустрічі дають можливість побачити одне одного, поспілкуватися, - каже Герой Соціалістичної Праці, колишній буряківник із села Слобода-Підлісівська Дмитро Васильківський. – Добре було б, якби ініціативу Калетніка підтримали і зібрали б на розмову ветеранів у кожному селі.
- Люди від землі – це чисті люди, позбавлені всяких політичних інтриг і скандалів, - сказав присутній на зустрічі голова облдержадміністрації Микола Джига. – Я низько схиляюся перед кожним з ветеранів, бо сам знаю, наскільки важко вони працювали. Моя мати також весь вік працювала в колгоспі на буряках, а я, будучи учнем школи, допомагав їй.
За словами Миколи Джиги, традицію, яку започаткував у Ямполі Григорій Калетнік, поширять в інших районах області.
№ 20 від 14 травня 2025
Читати номер