Дата 9 травня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами.
У матеріалі знайдете традиції та прикмети на цей день, а також дізнаєтеся, що не можна робити.
Аграрний сектор України у 2024 році встановив нові рекорди — загальний дохід сільгоспкомпаній сягнув 2,4 трильйона гривень, а прибуток зріс майже вп’ятеро.
Абсолютним лідером стала Вінницька область — аграрії регіону згенерували 292,8 мільярда гривень, що становить 12% усіх доходів ринку.
Вінницька птахофабрика очолила рейтинг компаній із найбільшим виторгом — 54,4 мільярда гривень. Загалом до списку мільярдних агрокомпаній потрапили ще понад 100 підприємств.
Гайсинська окружна прокуратура домоглася в суді повернення у державну власність гідротехнічних споруд площею майже 13 тисяч квадратних метрів на території Ольгопільської громади.
Об’єкти, вартістю понад 252 мільйони гривень, із 2005 року використовувалися громадянином без укладених договорів, що призвело до втрат для бюджету та ризику пошкодження споруд.
У Вінницькій області тривають перевірки водопостачальних об’єктів. Під час перевірок виявили численні порушення, зокрема відсутність документації та контролю якості води.
Місцевим підприємствам рекомендовано негайно виправити проблеми для забезпечення якісної та безпечної води для населення.
Під час окупації Вінниці Василь Куликов працював лікарем у «Пироговці»: був єдиним на все місто отоларингологом.
Змушений був спілкуватися з окупантами, тодішньою міською владою, а також місцевими жителями.
Залишив на м спогади з припискою: «Опублікувати не раніше XXI століття».
Де їх можна прочитати нині?
З 2022 року Вінниця активно змінює свій топонімічний вигляд — вулиці, провулки й площі отримали нові, українські імена.
Частина назв пов’язана з діячами культури, військовими героями та історичними постатями.
Але чи знаєте ви, яка з вулиць стала вулицею Маріупольською, а яка — Степана Бандери? Давайте перевіримо це у нашому тесті.
Під час Другої світової війни наше місто опинилося в епіцентрі нацистського терору. Тут Гітлер облаштував одну з найзагадковіших своїх ставок, тут — масово розстрілювали євреїв, палили театри, влаштовували гетто й катували у лікарнях.
GuyFox
Serhii Grey
Зараз пропаганди не менше.
Але зараз є інтернет і буде злочином не перевірити інформацію з незалежних, а краще опозиційних одне до одного джерел.
Дата 8 травня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами.
У матеріалі знайдете традиції та прикмети на цей день, а також дізнаєтеся, що не можна робити.
У селі Марківка на Вінниччині місцеві жителі розчистили дорогу до старовинної вапняної печі.
Завдяки зусиллям громади та комунальних працівників об'єкт став доступним для відвідувачів, і планується його реставрація.
Сьогодні відзначається День Європи. Історія, заборони та прикмети 9 травня
Дата 9 травня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами. У матеріалі знайдете традиції та прикмети на цей день, а також дізнаєтеся, що не можна робити.
Вінниччина заробила найбільше в агросекторі — майже 293 мільярди гривень за минулий рік
Аграрний сектор України у 2024 році встановив нові рекорди — загальний дохід сільгоспкомпаній сягнув 2,4 трильйона гривень, а прибуток зріс майже вп’ятеро. Абсолютним лідером стала Вінницька область — аграрії регіону згенерували 292,8 мільярда гривень, що становить 12% усіх доходів ринку. Вінницька птахофабрика очолила рейтинг компаній із найбільшим виторгом — 54,4 мільярда гривень. Загалом до списку мільярдних агрокомпаній потрапили ще понад 100 підприємств.
Держава повертає своє: на Вінниччині через суд відібрали гідроспоруди вартістю понад 250 мільйонів
Гайсинська окружна прокуратура домоглася в суді повернення у державну власність гідротехнічних споруд площею майже 13 тисяч квадратних метрів на території Ольгопільської громади. Об’єкти, вартістю понад 252 мільйони гривень, із 2005 року використовувалися громадянином без укладених договорів, що призвело до втрат для бюджету та ризику пошкодження споруд.
На Вінниччині перевірили понад 400 об’єктів водопостачання. Що показали результати
У Вінницькій області тривають перевірки водопостачальних об’єктів. Під час перевірок виявили численні порушення, зокрема відсутність документації та контролю якості води. Місцевим підприємствам рекомендовано негайно виправити проблеми для забезпечення якісної та безпечної води для населення.
«Гітлерівців з караваєм не зустрічали»: записки лікаря «Пироговки» під час окупації Вінниці
Під час окупації Вінниці Василь Куликов працював лікарем у «Пироговці»: був єдиним на все місто отоларингологом. Змушений був спілкуватися з окупантами, тодішньою міською владою, а також місцевими жителями. Залишив на м спогади з припискою: «Опублікувати не раніше XXI століття». Де їх можна прочитати нині?
Як добре знаєте нові назви вулиць Вінниці? Пройдіть тест від «20хвилин»
З 2022 року Вінниця активно змінює свій топонімічний вигляд — вулиці, провулки й площі отримали нові, українські імена. Частина назв пов’язана з діячами культури, військовими героями та історичними постатями. Але чи знаєте ви, яка з вулиць стала вулицею Маріупольською, а яка — Степана Бандери? Давайте перевіримо це у нашому тесті.
зачем нам это знать?
Вінниця під тінню Райху: якою була Друга світова для нашого міста
Під час Другої світової війни наше місто опинилося в епіцентрі нацистського терору. Тут Гітлер облаштував одну з найзагадковіших своїх ставок, тут — масово розстрілювали євреїв, палили театри, влаштовували гетто й катували у лікарнях.
Serhii Grey Зараз пропаганди не менше. Але зараз є інтернет і буде злочином не перевірити інформацію з незалежних, а краще опозиційних одне до одного джерел.
Де у Вінниці 8 травня вимкнуть воду та світло: перелік адрес
Оприлюднили адреси, де сьогодні, 8 травня, проводитимуть планові ремонти на мережах. Дивіться, чи є ваша у списку.
Сьогодні відзначають День пам'яті та примирення. Історія, заборони та прикмети 8 травня
Дата 8 травня ввійшла в історію кількома знаковими подіями та святами. У матеріалі знайдете традиції та прикмети на цей день, а також дізнаєтеся, що не можна робити.
У Марківці відновили дорогу до старовинної вапняної печі: в планах реставрація
У селі Марківка на Вінниччині місцеві жителі розчистили дорогу до старовинної вапняної печі. Завдяки зусиллям громади та комунальних працівників об'єкт став доступним для відвідувачів, і планується його реставрація.