Запустили проєкт обміну зрадників на полонених українців. Є вінницькі колаборанти

Запустили проєкт обміну зрадників на полонених українців. Є вінницькі колаборанти
Фото засуджених на Вінниччині за зраду. Вони розміщені у публічному доступі, без заборони на перепублікацію
  • Засуджених колаборантів хочуть міняти на полонених українців у росії. 
  • Для цього органи влади створили портал «Хочу к своим», де публікують профілі людей, які очікують на обмін.
  • Скільки серед них засуджених за держзраду вінничан? І хто ці люди?

В Україні запустили проєкт «Хочу к своим» для обміну колаборантів на полонених українців. Інформацію про російських агентів, колаборантів та інших публікують на сайті проєкту hochuksvoim.com.

Його створив Координаційний штаб з питань поводження із військовополоненими за підтримки ГУР, СБУ та Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Всі представлені на сайті колаборанти були засуджені за співпрацю або допомогу російським окупаційним силам у війні проти України. Таймер під профілем кожного колаборанта показує час, який кожен з них чекає на обмін», — йдеться в описі порталу.

Відео дня

Чи є серед них вінничани? Переглянули наявну наразі інформацію.

Хто погодився на обмін

Зараз тут представлені профілі чотирьох людей, які за пошуком знайшли у Вінницькій області.

Володимир Кузнєцов. Засуджений за «публічні заклики громадянином України до підтримки рішень та/або дій держави-агресора» (частина 1 статті 111 Кримінального кодексу України). Термін ув’язнення — 5 років.

«Встановив контакт та почав конфіденційне спілкування із працівниками іноземної спеціальної служби ФСБ Російської Федерації, збирав та передавав протягом 2014-2019 років, інформацію щодо розвитку суспільно-політичної, соціально-економічної та військової ситуації, як в Полтавському регіоні, так і в Україні, у цілому», — йдеться в довідці до профілю людини.

Дав згоду на обмін на полоненого українця на росії, очікує цього понад три місяці.

Володимир Калачик. Засуджений за «державну зраду», яка вчинена під час воєнного стану (частина 2 статті 111 Кримінального кодексу України). Термін ув’язнення — 15 років.

«У період часу з 25 травня 2023 року по 10 червня 2023 року за допомогою застосунку «Телеграм» надавав представнику Російської Федерації інформацію про об’єкти важливої та критичної інфраструктури міста Вінниця», — йдеться в довідці до профілю людини.

Теж дав письмову згоду на обмін на українця, що перебуває в полоні рф. Очікує повернення до росії або до тимчасової окупованої території України понад три місяці.

Микола Міхайліченко. Засуджений за «державну зраду», яка вчинена під час воєнного стану (частина 2 статті 111 Кримінального кодексу України). Термін ув’язнення — 15 років.

«У період часу з 28 вересня 2022 року по 21 жовтня 2022 року за допомогою застосунку «Телеграм» шляхом особистої переписки з акаунтом «+79996088090» надавав інформацію про місця розташування органів місцевого самоврядування міста Жмеринка Вінницької області, правоохоронних органів, закладів охорони здоров’я, місця дислокацій підрозділів ЗСУ, вишок мобільного зв’язку, а також електропідстанцій із наданням географічних координат через «Карти Google», — йдеться в довідці до профілю людини.

Аналогічно до своїх «колег», дав згоду на обмін. Очікує цього три місяці 13 днів.

І остання людина з Вінниччини, інформація про яку є на порталі «Хочу к своим»: Віталій Чемерецький. 

Засуджений за «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» і за «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту» (частина 1 статті 110, частина 1 статті 309 Кримінального кодексу України). Термін ув'язнення: 3 роки 183 дні.

І про нього найкоротша довідкова інформація:

«Вчиняв публічні заклики до вчинення умисних дій, метою яких є зміна меж території або державного кордону України», — йдеться в описі профілю.

За його письмовою згодою Віталій Чемерецький теж хоче, щоб його обміняли на полоненого громадянина України, що перебуває в рф або на тимчасово окупованих територіях. Чекає на обмін один місяць вісім днів.

Як вінницькі суди карають за держзраду

Раніше, нагадаємо, через судовий реєстр дивилися вироки по колаборантах. Вінницькі суди не дали жодного виправдання у 16 справах, які розглянули з початку повномасштабного вторгнення по червень 2024 року.

Перший вирок за держзраду на Вінниччині ухвалили 3 травня 2022 року. Засудили мешканця Макіївки, що на Донеччині, який працював охоронником на місцевій фірмі «Ліки Донбасу».

У перший день повномасштабної війни чоловік добровільно звернувся до військкомату «ДНР». Допитаний в суді це спростував: мовляв, мобілізація була примусовою, бо інакше йому обіцяли «проблеми» від місцевих правоохоронних органів.

У військовій частині чоловік отримав екіпірування і був призначений на посаду «фельдшер роти». Навесні 2022 року сприяв тому, щоб росія захопила частину Півдня України: забезпечував охорону доріг і безперешкодний проїзд військової техніки збройних сил рф.

Але 13 березня, уже після бою, був затриманий військовими ЗСУ на Миколаївщині. Останні під’їхали до блокпоста окупантів на БТР та змусили скласти зброю всіх, хто там був.

Заслухавши все це, Вінницький міський суд ухвалив вирок для колаборанта — 15 років позбавлення волі.

За іншим вироком, житель Крижополя, з ідеологічних міркувань, бажав, аби росія швидше захопила Київ та інші великі міста України, в тому числі й Вінницю. Він через «Телеграм» спілкувався із товаришем, який проживає на росії та є колишнім військовим.

«В одній зі своїх розмов із товаришем, він закликав останнього звернутись до спецслужб РФ та передати їм його вказівки щодо необхідності завдавати удару по Вінницькій телевежі», — йдеться у вироці.

Суд взяв до уваги щире каяття, сприяння слідству, факт того, що в підсудного на утриманні є малолітня дитина, тож засудив уродженця Крижополя до 5 років ув’язнення без конфіскації майна.

І саме Вінницький міський суд в березні 2024 року засудив ексміністра освіти Дмитра Табачника до 15 років позбавлення волі з конфіскацією усього майна. Щоправда, судили за держзраду заочно, оскільки цей чиновник часів Януковича переховується на росії.

Принагідно нагадаємо, що засудженого за держзраду намісника Тульчинської єпархії упц мп Іонафана обміняли на українських військовополонених. Священнослужитель прибув до москви, де його зустрів патріарх кіріл.

 

Читайте також:

Цих людей з Вінниччини внесли у реєстр держзрадників: дізналися, чи покарали якось їх

Або невинні, або штраф: дізналися, які вироки найчастіше виносять хабарникам на Вінниччині

У Вінниці суд забрав квартиру в прихильниці «руського мира» — Ми дізналися, які були підстави

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (14)
  • лариса кравченко

    І це правильно, всіх ,хто хоче в Україні робити іншу державу, туди , чемодан ,вокзал в є
  • Irina

    Кому вони потрібні...нажаль...

    МС reply Irina

    Теж так думаю
  • Лепонтій

    Камінець на шию і Буг....😡👍
  • Сергій Фадєєв

    Скоти , смертельну кару пі.......ам.

keyboard_arrow_up