Суд у Вінниці забрав квартиру в прихильниці «руського мира». Ми дізналися, які були підстави

Суд у Вінниці забрав квартиру в прихильниці «руського мира». Ми дізналися, які були підстави
 • В Україні «бандерівці», а російська армія є «миротворцями» — такі погляди має 80-річна вінничанка Алла Стадницька.
 • За заклики до повалення державного устрою України та возвеличення окупантів її засудили до чотирьох років позбавлення волі. Із конфіскацією квартири на користь держави.
 • З судового реєстру дізналися подробиці тих злочинів, які вона вчинила.

21 березня набуде законної сили вирок Вінницького міського суду стосовно 80-річної вінничанки Алли Стадницької. Їй призначили покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна. Судили пенсіонерку, щоправда, заочно.

Які докази

З вироку читаємо, що жінку обвинувачували у вчиненні одразу двох злочинів:

Підсудна, після початку повномасштабної війни, почала розміщувати дописи проросійського, сепаратистського характеру. Робила вона це на своїй сторінці Алла Аненко (Стадницкая) в соцмережі «Одноклассники».

Відео дня

Ось декілька дописів, які скопіювали з її сторінки до вироку суду:

«Ненавидить Україну, любить росію, де і живе»

Судили 80-річну вінничанку заочно, хоча на судові засідання викликали: через розміщення повісток на сайті Офісу Генпрокурора, в газеті «Урядовий кур’єр», а також надсилали SMS-повідомлення на її номер. «Смски» жінка прочитала, ніяк не відреагувала.

Допитані свідки описали Аллу Стадницьку так: «має проросійську позицію, підтримує війну».

Її сусіди по будинку, де жила обвинувачена, додали, що жінка «свого часу працювала вчителькою однієї з вінницьких шкіл, викладала учням фізику». І те, що вона «любить росію, путіна та росіян, а українців ненавидить».

З 2017 року регулярно їздила до росії, де проживають її діти. А навесні 2020-го переїхала туди на постійне місце проживання. Хоча, як дізналися з вироку, жінка продовжує отримувати на свою банківську картку пенсію від держави Україна.

Її троюрідний онук помітив, що сторінка Алли Аненко (Стадницкая) в соцмережі «Одноклассники» містить багато персональних даних його троюрідної бабусі, про які не могли знати сторонні особи, а також ця сторінка містить низку фото обвинуваченої, що теж не є доступними стороннім особам. І підтвердив, що його бабуся справді користується «Одноклассниками».

Цих підстав суду вистачило для того, щоб стверджувати, що сторінкою в «Одноклассниках» користується саме обвинувачена. Докази, надані слідством, суд визнав «належними, допустимими та такими, що узгоджуються між собою».

Конфіскація не передбачена, але…

Судді врахували усі обставини справи в сукупності, розцінив розповсюдження нею проросійських та сепаратистських матеріалів як «виражені українофобські налаштування, негативне ставлення до української влади та народу, підтримання російської агресії проти України». Тому, на думку суду, покаранням за вчинене має бути позбавлення волі на певний строк, що слугуватиме «для її виправлення та запобігання вчиненню нових злочинів».

І хоча вчинені нею злочини не розцінюються як тяжкий або особливо тяжкий корисливий злочин, суд ще визначив, що до обвинуваченої мають застосувати ще й конфіскацію майна (таке покарання передбачене у частині 2 статті 436-2 та частині 2 статті 109 Кримінального кодексу України - авт.). 

«Оскільки вчинені нею злочини належать до категорії нетяжких злочинів проти основ національної безпеки України. Також судом враховано поведінку обвинуваченої, проживання її на території російської федерації, проросійську позицію», — вказано в документі.

Вирок у підсумку такий: чотири роки позбавлення волі з конфіскацією всього майна, на користь держави, належного на праві власності Аллі Стадницькій. Йдеться, зокрема, про конфіскацію квартири, на яку вже понад рік (з 27 лютого 2023-го) накладений арешт ухвалою Вінницького міського суду.

Протягом 30 днів з дати оголошення вироку вінничанка ще може його оскаржити, подавши апеляцію. Як цього не зробить, то 21 березня вирок набуде законної сили.

 

Читайте також:

Судитимуть офіцера Вінницького ТЦК Юрія Черевку та його спільників, які брали хабарі від ухилянтів

У Вінниці відхилили апеляційну скаргу прокурора на вирок депутата рф

Держзрадників Шарія і Шевцова викликають до суду

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (25)
 • Лариса Токарчук

  Так потрібно робити усім прихильникам  расеї

  Galina Blanka reply Лариса Токарчук

  Прийде час і ваша квартира комусь приглянеться, то й вас обізвуть ждунихою, і коментар найдуть, що ви в бога миру просите. А якась бабця сусідка за буханку черствого хліба розпишеться що вона все "бачила і чула"...
 • Tatiana Fukalo

  Да.с 80 летними женщинами научились бороться.
  А как насчёт настоящих предателей.которые сидят в правительстве .офисе президента и в Раде - слабо.или патриоты борчтся только с пожилыми женщинами.
  Что сказать.пощор.больге ничего.

  Hanna reply Tatiana Fukalo

  Одне іншому не заважає. У сєпарні і колаборантів має земля під ногами горіти, в усіх сенсах.

  Galina Blanka reply Hanna

  Прийде час і ваша квартира комусь приглянеться, то й вас обізвуть ждунихою, і коментар найдуть, що ви в бога миру просите. А якась бабця сусідка за буханку черствого хліба розпишеться що вона все "бачила і чула"...
 • Вадик Микроб

  На користь держави це як?
 • SV

  Молодцы, супер!❤️❤️👏👏👏👏👏👏👏👏👏

keyboard_arrow_up