«Я так не можу». Як вижити в соціальній ізоляції і не пересваритися з рідними

«Я так не можу». Як вижити в соціальній ізоляції і не пересваритися з рідними
  • Життя у чотирьох стінах на час карантину для когось стало можливістю проводити більше часу з родиною, а для когось — складним випробуванням. 
  • Як адаптуватись до соціальної ізоляції та пережити карантин без наслідків для сім‘ї? 

 

Карантин може стати можливістю переглянути своє життя та стосунки й змінити те, що не влаштовує. Або бути ще тим випробуванням, адже ізоляція може стати нестерпною. Як повернути ситуацію собі на користь, ми дізнались у спеціалістів. 

Чому нам важко в умовах карантину?

— Складністю є не сама соціальна ізоляція, а те, що людям доводиться дуже багато звичних речей — змінювати, — розповідає психотерапевтка Катерина Данилевська. — До того ж у багатьох людей з'являються серйозні тривоги про майбутнє, а часом мова може йти про панічні атаки чи погіршення фізичного самопочуття. 

Проте за словами Катерини, кожен з нас народжується з своїм темпераментом та потребами. Психотерапевтка пояснює, що не дарма є багато жартів на тему, що «лише коли оголосили карантин, то я зрозумів, що все життя жив на карантині». Для декого справді — майже нічого не змінилось. А є люди, які потребують інтенсивної соціальної стимуляції, не лише психологічної, а й фізичної.

Відео дня

— Цей час важко переносять і інтроверти, і екстраверти. Комунікації важливі кожному з нас, — каже психологиня Олена Гончарова. — Коли ми знаходимось у ізоляції, то у людей мимовільно виникає страх. Але ми його по-різному проявляємо: хтось — бореться, хтось — тікає від проблем, а дехто — «падає в ступор».

Як вважає Олена Гончарова, нам важко дається жити у чотирьох стінах, бо коли ми постійно чимось зайняті, то ми не проживаємо свої почуття сповна і не аналізуємо їх. 

Що робити, щоб не збожеволіти в умовах соціальної ізоляції? 

— Тим людям, яким потрібні обійми, дотики, тілесна присутність інших людей, їх запах чи можливість бачити їх пересування в просторі — переживати карантин важче. Бо коли ці звичні речі зникають, то навколо цієї людини начебто виникає порожнеча, — пояснює психотерапевтка. — Її потрібно чимось наповнювати, наприклад, віртуальним спілкуванням. Потрібно організовувати звичні для себе посиденьки, але онлайн. 

Катерина Данилевська радить не орієнтувати свої думки на майбутнє, бо погано, коли людина живе в очікуванні того, що «ось карантин закінчиться і я заживу». Це створює певну напругу, начебто потрібно перечекати і перетерпіти. Але ж карантин може бути продовжений надовго, тому потрібно тримати фокус уваги тут і зараз. 

За словами кандидата психологічних наук Віктора Вуса, карантин — чудовий час для самоаналізу. Спробуйте дати відповіді на наступні запитання: що я маю зараз? Чи подобається мені моє життя? Що я можу у ньому покращити і як? Як пояснює фахівець, час на карантині потрібно витрачати на ті справи, які ви давно хотіли зробити, але відкладали у далеку шухляду. 

— Щонайменше 30 хвилин на день приділяйте фізичним вправам, — продовжує спеціаліст. — Також налагодьте режим харчування. Дуже часто ми їмо «на ходу», а карантин — чудова можливість навчитись отримувати насолоду від їжі. 

А психологиня Олена Гончарова радить виписати всі свої хвилювання і таким чином ви зможете принаймні трішки емоційно розрядитись. 

Як не пересваритись з рідними за цей час? 

За словами Катерини Данилевської, намагайтесь організовувати свій час на карантині схожим до вашого звичайного розкладу. Якщо життєві умови дозволяють партнерам ізолюватись на час роботи один від одного, у іншій кімнаті, наприклад, то це чудово. Адже, як пояснює спеціалістка, особистий простір потрібен кожному. 

— Коли люди в умовах карантину, постійно разом, то багато хто починає розуміти, що насправді їхня робота чи інші форми соціальної активності — були способом втечі. А зараз саме час зрозуміти, що з обставинами потрібно змиритись і від себе все-рівно не втечеш, — каже Віктор Вус. — Раджу запровадити певні сімейні ритуали. Спільні обіди, сніданки та вечері, наприклад, але важливо, щоб ви робили це в один і той самий час. Бо, коли людина точно знає, як все відбуватиметься, то вона почувати себе безпечно і комфортно. 

Крім того, за словами Віктора Вуса, ці ритуали будуть формувати певний ритм у нашому житті. 

— Придумайте якісь цікаві способи проведення часу, наприклад, зробіть китайське чаювання вдома. Це буде якоюсь новинкою у вашому житті, а для дітей — веселою ігрою, — каже чоловік. — Парам ж рекомендую глянути в «Камасутру» і внести якісь нові ідеї у сексуальне життя. 

Психологиня Олена Гончарова розповідає пораду, яку їй колись дала бабуся. Остання говорила, якщо ви вирішили одружитись, то просидіть з цим чоловіком два тижні в ізоляції, якщо вам після цього захочеться з ним залишитись, то сміливо виходьте заміж. 

— Думаю, порада моєї бабусі зараз дуже слушна, — каже психологиня. — За час карантину можна стати ближчими та прожити разом конфлікти, які накопичились. 


Читайте також:

RIA зібрали понад 11 тисяч гривень для закупівлі медичного обладнання у вінницькі лікарні

Захворіла перша дитина: в області вже четверо госпіталізованих з коронавірусом

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (6)
  • Игорь Йогин

    ПИР ВО ВРЕМЯ  ЧУМЫ
  • Маринка Лиса

    Все такие слабые.Я вон с мужем в одну смену работаю плечо в плечо уже 3 года .Каждый день вместе идём на работу и с работы и ещё не убили друг друга

    Наталия Франко reply Маринка Лиса

    Маринка Лиса потому,что любить друг друга нужно, а не хернёй страдать. И каждая минутка вместе будет в радость! Правильно Маришка! Рада за вас😍😘

    Светлана Китти reply Маринка Лиса

    Маринка Лиса Мы с мужем проработали 20 лет вместе, и дальше работаем! 😀
  • Вася Пупкін

    Пр.урки,хто вас змушує замикатися в чотирьох стінах? Вийдіть на вулицю,погуляйте. Головне-тримати безпечну дистанцію з іншими людьми. Чи ви вважаєте,що карантин-це сидіти вдома і не робити нічого,крім домашніх справ.  такому разі це вас звалить з ніг швидше,ніж гіпотетичний вірус.
  • Андрей Рой

    Тех кто не разведется после карантина, предлагаю готовить к пполету на Марс. А если серьезно, зачем вы семьи создавали?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:00 Поліція Вінниччини затримала двох наркоторговців: їм загрожує до 10 років ув'язнення 20:08 «Жирна ціль»: Як військові з вінницьких міні-градів знищили генерала рашистів 20:00 Вінниччина готується до сильного вітру: оголосили жовтий рівень небезпеки 19:00 Воїнам з бригади «Червона калина» передали 20 FPV дронів Від читача 16:51 Кіберполіція запрошує долучитись до соціального проєкту BRAMA 18:44 Тест: 10 каверзних питань з історії Вінниці, які змусять вас подумати 18:00 «На війні найважче – бачити дітей на лінії фронту». Історія поліцейського, який пішов на війну 17:40 Рецепт шоколадної паски з шоколадною глазур'ю від учасниці 13 сезону МастерШеф та ТМ Зерносвіт (партнерський проект) 17:00 Відпочинок та розвантаження: ветеранам та їх родинам влаштували екскурсію до зоопарку та кото-кафе 16:16 У Вінниці та області стрімко поширюється вітрянка. Що про це варто знати батькам 16:00 Що таке лікування зубів під мікроскопом та куди звернутися у Вінниці? (партнерський проєкт) 16:00 На Донеччині загинув 25-річний Владислав Сидорук із Дашківець 15:00 До Музею Вінниці передали ескізи малого та великого гербів міста. Їх створили у 1990-х роках 14:44 Ми порахували, скільки грошей у вінницьких нардепів. Огляд декларацій за 2023 рік 14:05 У Вінниці збирають пропозиції для Програми розвитку безбар’єрного простору громади 14:00 Цілує орден сина… Родинам полеглих Захисників вручили почесні нагороди 13:10 Куди вступити після 11 класу: огляд вищих навчальних закладів Вінниці (партнерський проєкт) 13:00 Незаконне виготовлення марок та збут контрафактної продукції: на Вінниччині викрито масштабну схему 12:08 «Мав багато гарних мрій, які прагнув втілити в життя». Загинув захисник з Барської громади 11:30 Суд взяв під варту вбивцю 21-річного Романа Панянчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up