На місцевих пляжах Вінниці вже пофарбували лавочки та роздягальні, перевірили на справність спортивні майданчики та прибрали сміття, дно річки перевіряють водолази. Комунальники активно готуються до відкриття літнього сезону, на яке міська влада виділила півмільйона гривень.
— За ці гроші на пляжах встановлять туалети та душові кабінки. Ці санітарні блоки будуть підключені до каналізації та водопостачання, цим якраз займаємося. Люди зможуть ними користуватися безкоштовно, — кажуть в комбінаті комунальних послуг, на балансі якого й перебувають міські пляжі.
Окрім того, на пляжах будуть чергувати два рятувальники-водолази та медпрацівники, які слідкуватимуть за порядком та допоможуть у разі необхідності.
Однак, окрім зовнішнього вигляду, для відкриття пляжного сезону потрібен і дозвіл від Держпродспоживслужби. Фахівці вже цього тижня планують перевіряти придатність води до купання. Відбирати воду будуть не лише на популярних пляжах, а й на Вишенському озері.
— Воду ми ще не відбирали, плануємо на цьому тижні це зробити. Погода стала на заваді, занадто волого через дощі. Окрім пляжів, перевіряти будемо воду і на Вишенському озері, хоча там пляжу по суті немає. Міська рада його не відкриває до сезону, бо треба робити реконструкцію, — сказала заступниця начальника Вінницького міського управління Держпродспоживслужби Людмила Крутікова.
—Вода не відповідала вимогам по мікробіологічним показникам, вмісту лактозно-позитивних паличок, по водному показнику рН та по запаху, — розповіла Людмила Крутікова. — Ми відбираємо воду і порівнюємо результати зі стандартами. Якщо вода не відповідає нормі, то й купатися ми не рекомендуємо. Відповідні листи та таблички були на пляжах, аби відпочивальники могли ознайомитися з інформацією.
Людмила Крутікова наголошує на тому, що не варто наражати себе на небезпеку. Адже невідповідність води санітарним вимогам може загрожувати здоров’ю людей.
— Наприклад, люди пірнають і ковтають воду, таке з дітьми часто трапляється. Якщо у воді є лактозно-позитивні палички, то забруднена вода при потраплянні в ротову порожнину чи шлунково-кишковий тракт може викликати гастроентероколіт. Тоді підвищується температура, виникають болі у животі, — каже Людмила Крутікова.
За її словами, уникнення забруднення води фактично неможливе в наш час.
— Вода забруднюється за рахунок поверхневого стоку . Були дощі і все, що було на поверхні — все змилося в річку. Водойма не встигає самоочиститися, вона замулена. До того ж пестициди та інші хімікати, які потрапляють у підземні води, теж впливає на якість води у річці, — сказала Людмила Крутікова.
Читайте також:
Огляд п’яти найпопулярніших місць для купання у Вінниці
Завтра у Вінниці подорожчає проїзд у маршрутках. ОПИТУВАННЯ
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 13 від 26 березня 2025
Читати номер
Наталия Войт
Леся Українка
Оксана Шкуріна
Елена Вадимовна