Полковник Вадим Сухаревський призначений командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ

Полковник Вадим Сухаревський призначений командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ
  • Полковник, який колись був командиром нашої 59-ї бригади імені Якова Гандзюка, очолив Сили безпілотних систем ЗСУ.
  • До цього призначення він обіймав посаду заступника Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.

«Відповідно до наказу Міністра оборони України від 10 червня 2024 року полковника Вадима Сухаревського призначено командувачем Сил безпілотних систем Збройних Сил України», — йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ.

Нагадаємо, що 8 лютого підтвердилося те, про що довго ходити чутки. Мова про звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного й призначення на цю посаду іншого офіцера — Олександра Сирського.

Заступником новопризначеного став полковник Вадим Сухаревський, який з березня 2022 року командував 59-ою бригадою імені Якова Гандзюка з Вінниччини.

Відео дня

Командира 59-ї бригади з Вінниччини Вадима Сухаревського призначили заступником Сирського

Хто такий Вадим Сухаревський?

Вадим Сухаревський народився у місті Берегове на Закарпатті. Закінчив Мукачівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. У 2004 році брав участь у миротворчій місії в Іраку. Зокрема, брав участь у битві за Ель-Кут.

У 2009 році Сухаревський закінчив Львівський інститут Сухопутних військ Національного університету «Львівська політехніка». У 2011 році отримав звання старшого лейтенанта та став командиром аеромобільної роти 80-го окремого аеромобільного полку. Командир полку Віктор Копачинський відзначав Сухаревського як одного з двох кращих командирів рот полку.

Сухаревський брав участь у відбитті російської агресії з 2014 року, зокрема став першим українським військовим, який відкрив вогонь по ворогу. У серпні 2014 року отримав поранення у боях під Красним.

У 2016 році став командиром першого лінійного батальйону 36-ї бригади морської піхоти.

Сухаревський отримав звання полковника у 2020 році. З 2021 року перебував на посаді начальника штабу 35-ї окремої бригади морської піхоти, а з лютого 2022 року очолив 59-у окрему мотопіхотну бригаду імені Якова Гандзюка.

Як працювали наші земляки під керівництвом Сухаревського, дивіться у наступних матеріалах:

У червні 2022 року Вадим Сухаревський отримав орден «Золота Зірка» з присвоєнням звання Героя України.

Першим відкрив вогонь у 2014 році

13 квітня 2014 року відбувся перший бій між українськими військовими та проросійськими бойовиками, яких очолював терорист Ігор Гіркін. Бій стався всупереч наказу «Не відкривати вогонь». Однак тоді, за даними Мінветеранів, командир третьої роти 80-ї аеромобільної бригади на позивний «Борсук» взяв на себе відповідальність та відкрив вогонь в бік ворога. Цим командиром і був Вадим Сухаревський.

Як пояснював сам Сухаревський, він розумів, що відповідальність за загибель побратимів буде лежати саме на ньому, якими б не були накази командування.

— Я дав команду висунутися на БТРах вперед, і сам сів на місце стрілка, щоб вся відповідальність за це рішення була на мені. Вогонь на ураження я вирішив відкрити сам, — пригадує полковник.

Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «‎Героям Слава!»‎. Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися! 

Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.

 

Читайте також:

«Робимо ставки, де знову перейдуть дорогу на Соборній». Чому вінничани байдужі до полеглих воїнів?

«Поранені кричать не так від болю, як від травматичного шоку» — лікар повернувся з фронту

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up