Для тих, хто панікує під час спалаху захворювання, практикуючий психолог Тетяна Нікіфорова в першу чергу пропонує припинити моніторити ситуацію щохвилини.
— Якщо гуглити «Випадки зараження коронавірусом» кожні кілька годин, це похитне ваш психологічний стан. Спробуйте обмежити потік інформації, — рекомендує психолог. — Скоротіть час перегляду новин і переконайтеся, що вони надходять з надійних джерел. Займіться приємною діяльністю, наприклад, улюбленим хобі, турботою про сім’ю або виділіть час для відпочинку.
Що стосується санітарних норм, то варто дотримуватися усіх запобіжних заходів. І розуміти, що події не обов'язково розгортатимуться за найгіршим сценарієм. Просто треба потурбуватися про свою безпеку — дослухатися до порад медиків.
— Це у генетиці українців: в кризових станах знаходитися у паніці або халатно до всього ставитися. Знайдіть баланс між тим, щоб дотримуватися належних рекомендацій фахівців щодо гігієни, та своєю стурбованістю. До прикладу, коли ми з чоловіком ідемо в магазин, то одягаємо захисні маски і одноразові рукавички. Приходимо додому — знімаємо їх, дезінфікуємо руки, займаємося справами і продовжуємо знаходитися у самоізоляції. Ми не можемо змінити ситуацію, проте маємо відповідально ставитися до свого здоров'я і до здоровя близьких.
Для деяких вінничан карантин — ніби канікули. У сонячні весняні дні батьки з дітьми прогулюються парками і скверами без захисних засобів.
— Не будьте вкрай самовпевненими. Нерозумно ігнорувати доцільні рекомендації. Ви не можете контролювати все, але можете подбати про себе, знаходячись в комфортних домашніх умовах подалі від можливих носіїв вірусу. Людям похилого віку, які знаходяться в групі ризику, медики рекомедують навіть на вулицю не виходити. Це означає не виходити взагалі! А люди в той час цілими родинами йдуть в супермаркет без захисних засобів, прогулюються, влаштовують пікніки. Це небачена безпечність! Подивіться на досвід Італії. Вони теж ходили в кав'ярні, співали пісень, поки епідемія не досягла небачених масштабів. Вінничани, ви ж не забувайте: ми не Італія і не Китай. Тут на всіх в лікарнях ліжок не вистачить, і лікарів теж, — каже психолог.
Окрім страху захворіти, у людей з'являються питання: а що буде після карантину?
— В нашій країні криза кожних п'ять років, люди вже звикли. Звикли й до того, що хтось в таких ситуаціях потерпає, хтось на них добряче заробляє. Наприклад, ціни на продукти вже зросли, і захисні засоби за ціною золота. Що буде після карантину— навіть прогнозувати не беруся, — відповідає на питання журналістки 20minut.ua Тетяна Нікіфорова.
А поки ми повинні визнати, каже, що пандемія існує, тому важливо вжити розумних заходів.
— Що буде потім — ми не можемо на це вплинути, — каже психолог. — Поки радужу дотримуватися рекомендацій фахівців, які наголошують на необхідності ретельно мити руки, ходити в масці, уникати людних місць, аби вберегти себе і близьких від захворювання. Побережіть наших лікарів. Вони на передовій, контактують з хворими і вже почали хворіти на коронавірус. Дивіться на ситуацію тверезо, зрозумійте, що це світова проблема і ми не можемо на неї вплинути, розводячи паніку або не зважаючи на епідемію взагалі. Дотримуйтеся золотої середини — і все у вас буде добре.
Читайте також:
Великдень-2020. Як церква готується святкувати під час карантину?
Взуття, одяг, телефон: як обробляти речі від інфекції?
«Я так не можу». Як вижити в соціальній ізоляції і не пересваритися з рідними
Маска врятує? Як їх правильно носити та вибирати
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Таких "медиків" потрібно вішати за...! Які противірусні поради може дати психолог і бізнес-тренер?
Самоізолюватися-це не означає сидіти вдома,не висовуючи носа. Просто,знаходячись на вулиці,потрібно дотримуватися безпечної дистанції,застосовувати засоби захисту,обмежити спілкування з оточуючими. А вийти прогулятися-це ще нікому не шкодило.