Мріяв жити у Вінниці, проте не судилося. В останню путь проводять Віктора «Хетшота» Хетчикова

- Віктор Хетчиков народився та навчався в Маріуполі.
- Ще у 2015-му долучився до Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» та брав участь в Антитерористичній операції.
- Пройшов всі гарячі точки Київщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
- Серце молодого бійця зупинилось 10 листопада на Донеччині.
Віктор «Хетшот» Хетчиков, уродженець Маріуполя, почав готуватися до захисту Батьківщини ще з 16 років. Тоді пройшов курс молодого бійця у полку «Азов». А вже у 2015-му долучився до Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» та брав участь в Антитерористичній операції, де отримав важке поранення.
Після тривалої реабілітації у 2018 році Віктор продовжив військову службу за контрактом у ЗСУ. Його новою бойовою родиною стала 44-та окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола, в якій і зустрів повномасштабне російське вторгнення.
За бойовими шляхами оборонця можна писати літопис війни, але поряд із тим у нього залишалася мрія потрапити до 12-ї бригади спеціального призначення «Азов», яка здійснилася торік, пишуть на сайті міськради.
Загинув оборонець 10 листопада поблизу села Леонідівка Бахмутського району Донецької області. Йому назавжди залишилось 25 років.
— За свою бойову біографію Віктор пройшов практично всі гарячі точки Київщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини. На службі завжди викладався на 100 %, не обмежуючись виконанням лише своїх обов’язків. Зорієнтувавши батарею, він поспішав на допомогу іншим. Розвантажував та заряджав боєприпаси, був у кількох місцях одночасно, — розповідає кум та побратим полеглого воїна Михайло. — Вже у «Азаві» наш Хетшот служив молодшим сержантом. Однак треба сказати, що він не прагнув нагород, звань чи просування кар’єрною драбиною. Перекладання папірців – було не для нього. Віктор волів завжди бути в гущі подій на передовій.
— Таких як Віктор, на жаль, небагато. Він був одним із кращих, справжнім воїном, який до того ж постійно розвивався. Окрім іншого дуже добре знав тактичну медицину та вправно використовував свої навички. Чимало побратимів завдячують йому порятунком життя, — каже командир дивізіону 44-ї бригади з позивним Лютий.
Народився Віктор Хетчиков 14 березня 1999 року у Маріуполі. Після школи закінчив місцеве професійне училище за спеціальністю «Машиніст крана». У цивільному житті працював на металургійному комбінаті «Азовсталь».
— Про таких людей як Віктор кажуть, що у них чиста та відрита душа. Це було особливо помітно, коли заходив до кімнати, в якій знаходились діти. Малеча відразу горнулася до нього та не відходила ні на мить, — каже сестра Героя Наталя. — У Віктора була мрія після Перемоги оселитися у Вінниці, яку щиро полюбив ще з часів участі у змаганнях зі змішаних бойових мистецтв ММА. А якщо не судилося, заповідав, поховати його тут поряд із побратимами…
Прощання
- Живий коридор: о 10.45 за маршрутом: перехрестя Брацлавська/Замостянська — площа Перемоги — проспект Коцюбинського — залізничний вокзал.
- Церемонія прощання відбудеться об 11.30 у колонній залі №2 (Реквієм, вул. Батозька, 12).
- Поховання Героя відбудеться о 13.30 на Алеї Слави Сабарівського кладовища. Рекомендація по квітах: лише живі квіти — білі або червоні троянди.
Щирі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять та слава Герою!
Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «Героям Слава!». Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!
Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.
Читайте також:
«Сказала дітям правду»: відверта розмова матері з дітьми про війну і втрату батька-Героя
Вінничани скаржаться на погану якість повітря у місті. Дізналися, що відбувається
Наземне протирадіаційне укриття в ліцеї №13: як виглядає сховище за 52 мільйони
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.