Розпис писанок, тренінг з такмеду та збір для ЗСУ: у Вінниці відбудеться восьма «Файна Здибанка»

Розпис писанок, тренінг з такмеду та збір для ЗСУ: у Вінниці відбудеться восьма «Файна Здибанка»
  • У Вінниці вже восьмий раз відбудеться «Файна Здибанка» — ярмарок крафтових товарів і бізнесів, які разом збиратимуть кошти на Збройні сили України.
  • Як така ініціатива з'явилася у нашому місті? Поговорили з організаторами.

 

«Файна Здибанка» — це не просто ярмарок чи ринок крафтових товарів, а справжній культурний і соціальний простір, що став важливою подією для Вінниці. Тут зустрічаються митці, підприємці, волонтери, активісти й просто ті, хто хоче відчути дух єдності та підтримки.

Як усе почалося?

Ідея створення «Файної Здибанки» виникла у 2022 році, коли дві ініціативні вінничанки — Ірина Піддубняк та її колега Марія Юзькова — об’єднали свої зусилля. Ірина мала великий досвід участі в маркетах та ярмарках і мріяла створити щось подібне у Вінниці, оскільки з 2019 року місто не бачило подібних масштабних подій.

Відео дня

Перша «Файна Здибанка» відбулася у липні 2023 року на стадіоні «Локомотив». Ця локація була обрана невипадково: вона має закриту територію, зручну центральну алею для розміщення учасників та зелені зони, які додають затишку події.

— У тому районі безпосередньо живе Маша, і саме вона запропонувала провести ярмарок там, адже хотіла розвивати Замостя, де зазвичай нічого цікавого не відбувається, — говорить організаторка.

З настанням холодів локація змінилася, і ярмарок почали проводити в артцентрі MØNTAЖ.

На заході збираються понад 100 локальних виробників: майстри кераміки, ювелірних прикрас, текстилю, дизайнерського одягу, натуральної косметики, крафтових смаколиків тощо. Це чудова нагода підтримати малий бізнес та знайти унікальні речі, яких немає в масмаркетах.

Окрім цього, на кожній «Файній Здибанці» відвідувачі можуть долучитися до різноманітних майстер-класів: розпису печива, кераміки, писанок, створення декорацій та багато інших ініціатив. Також проходять лекції на соціально важливі теми, наприклад, про адаптацію ветеранів чи підтримку родин військових.

Зібрали 550 388 гривень за 2024 рік

— Оскільки ми почали проводити ярмарок під час повномасштабного вторгнення, одразу розуміли, що благодійна складова буде невід'ємною частиною нашої події, — ділиться Ірина. — І взагалі, «Файна Здибанка» — це такий класний проєкт, що став маленькою екосистемою, де можна вмістити дуже багато різних активностей. Це і ярмарок, і розваги, і дозвілля для вінничан та гостей міста. І водночас це можливість збирати кошти на різні потреби Збройних сил України.

Гроші збираються переважно через спеціальні банки, які публікують у соціальних мережах та поширюють протягом усього заходу. Так, у жовтні організатори зібрали рекордні 200 тисяч гривень на потреби армії, а за весь рік сума зборів майже досягла мільйона з урахуванням окремого збору від організації «Замасковані», які збирають кошти на виготовленні маскувальних сіток.

Так загалом за 2024 рік вдалося зібрати 550 388 гривень і 396 253 гривень на «Замасковані». Ми раніше розповідали про них:

— Декілька разів збирали кошти на точкову допомогу, якось збирали на РЕБ, а в жовтні ми організували збір на багі. Це було дуже цікаво, бо згодом нам надіслали фото автівки з написом «Файна Здибанка». І це таке усвідомлення, що десь на фронті евакуюють поранених на машині, яка має нашу назву, — зізнається Ірина.

Всі знайдуть щось для себе

Як розповідає одна з ініціаторок та організаторок, біля їхньої локації завжди багато людей. Для розуміння: перед самою «Здибанкою» «Замасковані» збирають уже вживані книги та на самому ярмарку продають їх, а також організовують стенд, де кожен може долучитися до плетіння маскувальної сітки.

Особливий ажіотаж викликають тарологині. До них часто вишиковується велика черга, адже за донат можна отримати відповіді на питання, які цікавлять. Тобто, ініціативи на ярмарку бувають дуже різні.

Участь у заході беруть не лише підприємці Вінниці. Серед учасників маркету можна зустріти майстрів зі Львова, Києва, Харкова та навіть Запоріжжя, деякі приїжджають із районів та області.

Ірина поділилася тим, що її дуже мотивує той факт, що деякі підприємці віддають перевагу саме вінницькому ярмарку, обираючи його замість аналогічних заходів у столиці.

Труднощі та виклики

Попри успіх, організація таких подій — це чималий виклик. Однією з головних проблем є пошук відповідних локацій. Наприклад, у холодну пору року складно знайти приміщення, яке могло б вмістити 100+ учасників, зону фудкорту та активності для відвідувачів.

Ще однією складністю є мінливість погоди. Навіть у жовтні може несподівано початися дощ чи сильний вітер, що ускладнює роботу маркету. Організатори намагаються передбачити такі моменти: встановлюють намети, коригують формат події залежно від прогнозу.

Плани на майбутнє

Ірина розповіла, що є прагнення розширювати масштаби «Файної Здибанки».

— Наша мета — не лише організовувати ярмарки, а й підтримувати бренди та підприємців. Нещодавно ми проводили навчальний івент, запрошували спікерів, і в нас була спікерка-бухгалтерка, яка розповідала про відкриття ФОП, ведення бізнесу. Ми прагнемо надихати людей, щоб вони розуміли, що це не страшно, мотивувати їх вести бізнес офіційно, сплачувати податки та підтримувати нашу державу, — говорить ідейниця.

А вже цими вихідними відбудеться наступна «Файна Здибанка» за адресою: Артцентр MØNTAЖ, вул. Грушевського, 56а. Триватиме вона 1 та 2 березня з 12.00 по 20.00.

Як завжди, буде представлено багато класних брендів із Вінниці та інших міст України: одяг, кераміка, прикраси, смачна кава та багато іншого.

— У неділю відбудеться тренінг із такмеду, який триватиме чотири години. Також будуть майстер-класи, наприклад, з розпису писанок — і в суботу, і в неділю, а також із розпису керамічних пташечок. Буде музичний ансамбль: у грудні вони виконували щедрівки та колядки, а цього разу, оскільки початок весни і вже вийшло сонечко, звучатимуть веснянки та гаївки. Тому буде дуже атмосферно, — говорить Ірина.

Ну і традиційно під час заходу відбудеться збір коштів на допомогу Збройним силам України.

 

Читайте також:

На Вінниччині шукають 14 помічників ветеранів: хто може подати заявку і як?

Паркування на місцях для людей з інвалідністю — не дрібниця: ветерани Вінниці борються з порушниками

«Тільки давайте не будемо фотографуватися з кожною мишою»: у Вінниці вперше запрацював Парк ліхтарів

Коментарі (1)
  • Тиночка 💞(смотри био)
    около 5,9–6,2 шайб забивается за матч! а между Moux Hoжek /♡\...)

keyboard_arrow_up