«Тільки давайте не будемо фотографуватися з кожною мишою»: у Вінниці вперше запрацював Парк ліхтарів

- У центрі Вінниці на День закоханих відкрили Парк ліхтарів, де розташовані різні фігури, виготовлені вручну з 50 000 ліхтариків, натурального шовку та спеціальних LED-ламп.
- Що можна побачити у казковому парку та яку шоу-програму підготували до відкриття? Розповідаємо у матеріалі.
У п’ятницю, 14 лютого, на День закоханих, у Центральному парку імені М. Леонтовича відкрили виставку масштабних світлових фігур, що сяють уночі.
Проєкт уже з успіхом пройшов у Києві, Ужгороді, Чернівцях та за кордоном, а у Вінниці він стартує вперше. Це тематичний парк ілюмінацій та масштабних світлових інсталяцій, кожна з яких сягає до семи метрів заввишки.
Китайське свято у Вінниці
Організатор заходу та керівник компанії Universal Park Денис Погорєлко розповів, що ідея такого парку зародилася ще у 2019 році.
— Ми мали китайсько-українське партнерство, і спочатку цей проєкт називався Фестиваль гігантських китайських ліхтарів. Це свято прийшло з Китаю, і ще у 2019 році ми започаткували його в Україні та відтоді проводимо щороку, — розповідає організатор. — Згодом формат адаптовували під різні концепції та проєкти. Наразі наша команда створює його самостійно, із власною концепцією, ідеєю та історією. Ми підлаштовуємо його під сучасні реалії.
Цей проєкт уже побував в Туреччині, Молдові та інших країнах. В Україні його могли побачити в Чернівцях, Києві та Ужгороді. І ось вперше він завітав до Вінниці.
— Ми давно планували організувати такий проєкт у Вінниці. Нам здавалося, що місто не було готове до такого формату. Але зараз ми побачили, що ситуація змінилася: з’явився попит на подібні заходи. Тому вирішили спробувати, — говорить Денис Погорєлко.
Керівник також поділився, що труднощів із вибором локації та підготовкою не виникло, а Вінниця зустріла проєкт дуже тепло.
Що можна побачити в парку?
— У нас 26 локацій, понад 500 фігурок і більше 50 тисяч ліхтариків. Також використано понад 2,5 кілометра шовку, — розповідає організатор.
Центральні фотозони парку відтворюють магічний світ із книги «Таємниці ліхтарів». Саме з цієї історії зображені феї, ельфи, дракони та інші міфічні істоти.
Окрім вражаючих світлових фігур, у парку облаштовані зони для відпочинку, казкові тунелі та безліч інших розваг для всіх гостей. А на вихідних тут проходять театралізовані вистави.
Як розповіли організатори, ліхтарики працюють в енергозберігаючому режимі та не споживають багато електроенергії. Всі інсталяції створені з екологічно чистих матеріалів та з урахуванням найновіших технологій.
Як пройшло відкриття?
У перший день роботи Парку ліхтарів було багато відвідувачів, попри несприятливу погоду — дощ і мокрий сніг.
— Тільки давайте не будемо фотографуватися з кожною мишкою, — сказав маленький хлопчик мамі та сестрі, коли вони щойно зайшли до Парку ліхтарів.
А річ у тім, що при вході вас зустрічає тунель, який охороняють вартові королівства Світла та Мрій, а саме мишки з обладунками, списами та луками.
Проте найбільше людей того дня фотографувалися біля тунелю кохання. Тоді як найменші відвідувачі влаштували чергу біля ліхтарів-каруселей, які змінюють кольори під час катання.
Оскільки відкриття припало на День святого Валентина, то для гостів підготували цікаву шоу-програму. Особливо глядачів вразило фаєр-шоу. Вінничани аплодували та вигукували: «Браво!» артистам.
Серед гостей парку, звісно ж, можна було побачити багато закоханих пар. Дехто прогулювався удвох, а дехто вже з дітьми. Гуляли та насолоджувалися атмосферою і військові з коханими, було чимало ветеранів.
Коли і як працює Парк ліхтарів?
Тому, якщо маєте бажання трохи відірватися від реальності та зануритися в казковий світ, завітайте до Парку ліхтарів.
Період роботи: 14 лютого – 30 березня
Адреса: Центральний міський парк ім. М. Леонтовича (вул. Хлібна, 1)
Часи роботи: щодня з 17.00 до 21.00
Вартість квитків:
- Будні дні: дорослий — 200 грн, д итячий (від 3 до 12 років) — 100 грн
- Вихідні (з розширеною шоу-програмою): дорослий — 250 грн, дитячий (від 3 до 12 років) — 150 грн
Придбати квитки можна на офіційному сайті проєкту або на касі Центрального міського парку. Подробиці — в Instagram та Facebook заходу.
Вхід представникам ЗСУ та людям з інвалідністю I-II групи безкоштовний.
Читайте також:
Благодійний бал у Вінниці: студенти техколеджу зібрали 15 тисяч гривень на підтримку ЗСУ
Ще один старовинний цвинтар на Вінниччині. Де він розташований?
Що подивитися у Жмеринці? Зібрали найцікавіші локації міста
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
ВиталияДа, саме зараз нам ліхтариків не вистачає, зовсім розуму в людей немає.꧁༺ 𝓐𝓵𝓮𝔁𝓪𝓷𝓭𝓻𝓸𝓼 reply ВиталияМоже тоді всі гойдалки і атракціони в парку порізати на метал і продати, гроші передати армії, бо розважатися в жодному разі не можна навіть дітям, а гроші потрібні на війну!?
-
SantaМоже колись і з'явиться вулиця червоних ліхтарів у Вінниці
-
ОлегДибіли