Як самостійно впоратись з сильною тривогою: психологи радять дихальні практики

- Під час нападу сильної тривоги людина може відчувати ускладнене дихання, часткову втрату координації, пітливість тощо. Однією з найефективніших методик самодопомоги під час тривоги, страху або паніки є техніка ритмічного дихання.
Тривога – передчуття небезпеки чи негативних подій. В умовах повномасштабної війни в такому емоційному стані перебуває більшість українців, і часто протягом тривалого часу.
Звісно, це впливає на фізичний стан людини. Психологиня Юлія Ворман розповіла, як самостійно впоратись з тривогою.
При регулярному виконанні цієї або інших практик самодопомоги, ви зможете виробити звичку автоматичного застосовувати ці методики у кризових ситуаціях.
- Сядьте прямо та опустіть обидві стопи на підлогу. Руки можна покласти на коліна. Голову тримайте прямо, але в розслабленому положенні.
- Можете заплющити очі. Зосередьтеся на своєму диханні: слідкуйте за вдихами та видихами. Потім зробіть паузу на 10-20 секунд.
- Наступний крок – це сповільнення дихання. Дихайте в такому ритмі: на 4-5 секунді вдих, потім затримуємо дихання на 1 секунду, далі протягом 4-5 секунд – видих. Повторюйте вправу кілька хвилин.
Згодом дозвольте диханню повернутися у звичний ритм та повільно відкрийте очі.
Чому ми заїдаємо чи запиваємо стрес? Що робити з близькою людиною, яка зловживає? Як допомогти військовому, що запив? Відповідає на ці та інші питання військовий психолог Андрій Козінчук. Він називає себе експертом з заїдання. Чому? Читайте далі і дізнайтесь.
Читайте також:
Вінничанка Катерина розповідає, як живе з «чужим» серцем вже шість років
Вінничан від ожиріння лікують в Центрі надлишкової ваги: як потрапити на прийом
Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.