Як самостійно впоратись з сильною тривогою: психологи радять дихальні практики

Як самостійно впоратись з сильною тривогою: психологи радять дихальні практики
  • Під час нападу сильної тривоги людина може відчувати ускладнене дихання, часткову втрату координації, пітливість тощо. Однією з найефективніших методик самодопомоги під час тривоги, страху або паніки є техніка ритмічного дихання.

Тривога – передчуття небезпеки чи негативних подій. В умовах повномасштабної війни в такому емоційному стані перебуває більшість українців, і часто протягом тривалого часу.

Звісно, це впливає на фізичний стан людини. Психологиня Юлія Ворман розповіла, як самостійно впоратись з тривогою.

Дихальні практики - фото 520943

При регулярному виконанні цієї або інших практик самодопомоги, ви зможете виробити звичку автоматичного застосовувати ці методики у кризових ситуаціях.

  • Сядьте прямо та опустіть обидві стопи на підлогу. Руки можна покласти на коліна. Голову тримайте прямо, але в розслабленому положенні.
  • Можете заплющити очі. Зосередьтеся на своєму диханні: слідкуйте за вдихами та видихами. Потім зробіть паузу на 10-20 секунд.
  • Наступний крок – це сповільнення дихання. Дихайте в такому ритмі: на 4-5 секунді вдих, потім затримуємо дихання на 1 секунду, далі протягом 4-5 секунд – видих. Повторюйте вправу кілька хвилин.

Відео дня

Згодом дозвольте диханню повернутися у звичний ритм та повільно відкрийте очі.

Чому ми заїдаємо чи запиваємо стрес? Що робити з близькою людиною, яка зловживає? Як допомогти військовому, що запив? Відповідає на ці та інші питання військовий психолог Андрій Козінчук. Він називає себе експертом з заїдання. Чому? Читайте далі і дізнайтесь.

 

Читайте також:

Вінничанка Катерина розповідає, як живе з «чужим» серцем вже шість років

Вінничан від ожиріння лікують в Центрі надлишкової ваги: як потрапити на прийом

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі

15:05 «Зараз у них немає нагальної потреби»: у Вінниці розбирають пункти незламності play_circle_filled photo_camera 15:02 Вінницькі лікарі видали книгу «Педіатрія». Один з авторів — Павло Ковальчук 14:32 Матір загиблого в Маріуполі «азовця» дала обіцянку: «Збудуємо Україну вільною, обіцяю, сину…» photo_camera 13:58 Рейтинг найпопулярніших університетів України: у ТОП-15 потрапив вінницький ВУЗ Від читача 13:21 До річниці визволення Ірпеня вийшов фільм “Форпост Ірпінь” 13:04 Вінницькі прикордонники та собака Джесіка потрапили під обстріл окупантів 12:35 На околицях Вінниці планують побудувати чотири заводи. Що про це відомо? photo_camera 11:55 Понад 240 тисяч гривень назбирали юні волонтери на благодійному вікенді 10:57 Без світла та води: адреси, де у Вінниці 27 березня відключили послуги 10:44 В День Нацгвардії ГО "Ми-Вінничани" передали захисникам дрони і "швидку допомогу" (Прес-служба "Ми - Вінничани") 09:55 Дощі та місцями сніг. Синоптики розповіли, де чекати негоди 09:02 Наші воїни відбили понад 60 атак росіян: 396 день війни в Україні 08:00 Сьогодні вітаємо нефрологів та Венедикта. Історія та прикмети 27 березня 21:00 ТОП важливих новин на 20minut.ua від 20 до 27 березня, які ви могли пропустити play_circle_filled 20:01 Що буде з тарифами на світло після 1 квітня? Уряд обіцяє не піднімати 19:10 Немирівський палац княгині Щербатової: історія від маєтку до санаторію з пророцтвом, що здійснилося photo_camera 18:49 Вінничани за кордоном можуть оформити український паспорт: список країн 18:02 Канабіс продавав за схемою «з рук в руки»: у Хмільницькому районі затримали наркоторгівця 17:05 Лідер збірної України Віктор Циганков уперше став батьком. У футболіста народився хлопчик 16:37 Атмосфера польської культури: У Вінниці відбувся проєкт «Європейська весна»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up