У занедбаному стані 37%. В онкоцентрі звертають увагу на часті випадки раку шийки матки

- Рак шийки матки це другий найбільш поширений вид ракового захворювання серед жінок після раку грудей.
- Цьогоріч рак шийки матки у 37% пацієнток Подільського центру онкології виявлено у занедбаному стані (3-4 стадії).
- Вінницькі онкологи наголошують на необхідності профілактичних оглядів.
Кожна жінка знає про необхідність раз на рік відвідувати гінеколога. Але більшість українських жінок, що роблять із цим правилом. Правильно, нічого, і на профілактичні огляди не ходять. Їх відкладають на потім.
А причин для цього знаходять багато — карантин, війна, робота, сім’я, діти, внуки, багато планів. А здоров’я почекає, бо ж «купа» справ, які важливіші. А рак не чекає — наголошують в Подільському центрі онкології. І поки жінки роблять «важливі справи» і не ходять до лікарів, навіть коли є вже якісь симптоми, онкопроцес розвивається.
37% у занедбаному стані
Кожен рік, в Україні, рак шийки матки діагностується у більш ніж у пяти тисяч жінок. Рак шийки матки це другий найбільш поширений вид ракового захворювання серед жінок після раку грудей.
Хоча в середньому це онкологічне захворювання розвивається від нормального епітелію до появи злоякісного новоутворення 3-4 роки. І коли б хоча б раз на три роки проводити аналізи, цитологічні дослідження, відвідували регулярно гінеколога можна виявляти захворювання на ранній стадії, коли можливе повне одужання і позитивна динаміка лікування, чи взагалі знизити ризик захворювання.
За цією статистикою долі жінок, їх дітей і родин. І це лише приклад одного онкогінекологічного захворювання. Але із нього можна і необхідно кожній жінці, дівчині винести урок, як робити не слід.
Як розпізнати захворювання?
Патологія підступна тим, що довгий час не турбує жінку. Помітні ознаки раку шийки матки виникають уже на просунутих стадіях хвороби:
- вагінальні кровотечі поза циклом можуть проявлятися самі собою, а також після статевого акту, або фізичних навантажень;
- розлади менструацій — змінюється тривалість циклу, обсяг виділеної крові;
- дискомфорт і болючі відчуття під час сексу;
- біль в малому тазі;
- розлади стула й сечовипускання, різке схуднення, анемія, втомлюваність — симптоми пізніх стадій раку.
На сьогодні відомо, що ризик захворювання на рак шийки матки може бути знижений на 70%, за умови регулярної здачі мазків на аналіз.
Помітивши перші ознаки раку шийки матки, потрібно негайно звернутися до гінеколога для дообстеження, уточнення діагнозу та лікування, адже хвороба прогресує швидко.
— Ми щоразу намагаємося привернути увагу громадськості до питань здоров’я жінок, — говорить головний лікар онкоцентру.—Та пам’ятайте, що ніхто не піклуватиметься за вас і ваше здоров’я краще ні ж ви самі. І можливо серед тисячі «важливих справ» знайдеться час і можливість записатися і піти на консультацію до гінеколога чи онкогінеколога.
За консультаціями до фахівців Подільського регіонального центру онкології можна звернутися:
Адреса: м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 84
Телефони: (0432) 65-52-71;(067)-455-24-60; (050)-010-58-05.
Читайте також:
Діти війни: за півроку на Вінниччині народилося більше 6 тисяч немовлят, тисяча — у переселенок
«В інфекції будуть умови, щоб розгулятися» Про коронавірус, який схожий на сезонну застуду
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Світлана Адамлюк
Alena Volchkova
Юляся Фют Куйбіда
Юляся Фют Куйбіда reply Юляся Фют Куйбіда
Маленькая Кнопка reply Юляся Фют Куйбіда
Маленькая Кнопка
Natalia Oleynik reply Маленькая Кнопка
Наталья Гладченко reply Маленькая Кнопка
Liana Stashevska reply Маленькая Кнопка