Станом на 18 листопада кількість інфікованих COVID-19 людей сягає понад 570 тисяч, одужали — понад 259 тисяч. За добу виявили 12 тисяч 496 нових випадків по країні, з них 203 на Вінниччині. Кількість захворілих мало чи не щодня росте, тому нагадуємо вам, що робити, якщо підозрюєте в себе цю недугу.
Спойлер: у жодному разі не займайтеся самолікуванням, одразу самоізолюйтеся і звертайтеся до сімейного лікаря для визначення точного діагнозу. Чи знають про цей алгоритм дій вінничани? Опитали пересічних містян на вулицях Вінниці.
— Подзвонила б лікарю і все. Здавала б аналізи, напевне, я не знаю. Я про це не думала і не цікавилася, бо, напевне, не захворію. Я веду здоровий спосіб життя, п’ю вітаміни, правильно харчуюся, багато гуляю і займаюся спортом.
— Важко сказати. Звернулися б до лікаря. Також би повідомив всіх своїх рідних, друзів та інших знайомих з якими контактував впродовж останнього часу. Далі б лікувався, як скаже лікар.
— Я, на щастя, не хворіла на коронавірус. Але, якби таке сталося, то я б ізолювалася від усіх. Також обов'язково б попередила тих людей, з якими я спілкувалася останні дні. Потрібно не мовчати, це обов'язок громадянина — повідомити інших про небезпеку. Чим швидше перехворіємо, тим швидше пандемія закінчиться.
— Спершу потрібно здати тест, щоб бути впевненим, що я хворий. Далі — дивитися на серйозність прояву симптомів, якщо все буде погано, то доведеться звернутися в лікарню. Якщо нічого серйозного, то можна і вдома на самоізоляції перебути.
— Я буду сидіти вдома — це найважливіше. Подзвоню у лікарню, я просто не місцевий. Думаю, що звернувся б в Пироговку.
Андрій Шиманський, лікар-педіатр:
Далі — вам назначають лікування, і ви залишаєтесь вдома. Якщо стан погіршиться, то ви повідомляєте про це сімейного лікаря, і якщо стан важкий, то потрібно викликати швидку.
Якщо у людини немає сімейного лікаря, то вона повинна заключити декларацію. Вже у всіх людей має бути свій сімейний лікар, бо люди повинні отримувати якимось чином медичну допомогу. Якщо ж ви захворіли на коронавірус і у вас немає сімейного лікаря, то будь-який член вашої сім'ї може із вашими документами піти і задекларувати вас.
До речі, якщо у вас немає сімейного лікаря, то якраз зараз потрібно це зробити. Адже, як я вже пояснив, якраз сімейний лікар — це перша людина, якій ви маєте повідомляти про свої підозри захворювання на коронавірус.
Якщо ж ваш стан критичний і ви не маєте сімейного лікаря, то ви можете викликати екстрену медичну допомогу. Але, якщо у вас просто не надто висока температура і нежить, то швидка до вас не приїде. Якщо ж у вас висока температура, яка не контролюється жарознижуючими, і задишка, наприклад, то до вас приїде швидка. Тобто екстрена медична допомога приїжджає на виклики, де стан людини загрозливий життю. На просту застуду швидка не приїде, адже це не її робота.
Читайте також:
Що треба замість карантину «вихідного дня»? Опитування на вулицях Вінниці
Карантин не відмінили, касові апарати не скасували. З якими думками вінничани повертаються з Києва?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер