Що необхідно знати про діабет (навіть якщо ви думаєте, що він вам не загрожує)

Що необхідно знати про діабет (навіть якщо ви думаєте, що він вам не загрожує)
  • Сьогодні у світі майже 400 мільйонів людей страждають на діабет — захворювання, що стрімко набирає небажану популярність і в нашій країні.
  • І попри розповсюджену думку, що діабет — проблема вікова, квапимось вас запевнити в протилежному: діабет усе частіше діагностується в дітлахів та молодих людей.
  • Тож варто знати та розуміти, з чим маємо справу.

Раннє виявлення та своєчасне лікування діабету знижує ризик розвитку його ускладнень (про які мова піде нижче).

Фактори ризику діабету

  • Історія родини

Перше, що варто зауважити: діабет — то не заразно! Проте, наявність родичів із діабетом, підсилює ймовірність того, що й у вас він із часом може розвинутись. Відповідно, усім, у кого мати, батько, сестра або брат мають діабет, варто пройти обстеження — простий аналіз крові дозволяє діагностувати проблему або спростувати підозру.

  • Зайва вага та/або ожиріння

Доведено, що ожиріння є основною причиною розвитку діабету 2 типу та ускладнює терапію ЦД 1 типу, а з огляду на те, що дітей та підлітків із надмірною вагою більшає, то й діабет молодшає й частішає.

Відео дня
  • Порушення толерантності до глюкози

Мова про предіабет — легшу форму цього стану — який допоможе діагностувати аналіз крові. За наявності предіабету існує велика ймовірність захворіти на діабет 2 типу

  • Резистентність до інсуліну

Діабет 2 типу часто бере свій початок від клітин, стійких до інсуліну — коли підшлункова залоза вимушена, так би мовити, перепрацьовувати, щоби виробити достатню кількість інсуліну для задоволення потреб організму.

Різниця між діабетом 1 та 2 типу

Діабет 1 типу — стан, для якого характерним є неспроможність організму виробляти інсулін. Також він відомий як інсулінозалежний діабет, ювенільний діабет або діабет із раннім початком. Зазвичай, такий тип ЦД розвивається у віці до 40 років (часто — у ранньому дорослому або підлітковому віці). Діагностований діабет 1 типу означає, що відтепер людині задля підтримки здоров’я та належної якості життя необхідні ін’єкції інсуліну. Окрім того, надважливою складовою успішного лікування є належний самоконтроль (регулярні вимірювання цукрів за допомогою глюкометру, зокрема) та правильне харчування з дотриманням рекомендацій лікаря.

Про Діабет 2 типу йде мова, якщо організм виробляє недостатньо інсуліну для свого правильного функціонування, або ж клітини організму не реагують на інсулін (інсулінорезистентність).

Ускладнення, пов’язані з діабетом

Маючи справу з діабетом, потрібно пам’ятати, що організм стає надзвичайно вразливим та потребує підвищеної уваги, контролю самопочуття та належного піклування.

Ослаблюючи судини, діабет здатен посилювати ризик розвитку

  • серцево-судинних захворювань (призводячи аж до інфаркту та інсульту),
  • шкірних ускладнень,
  • захворювань зорової системи,
  • хвороби нирок,
  • пошкодження нервових закінчень тощо.

Сучасність із її технологічними досягненнями та прогресивними медичними знаннями дає можливість знати, запобігати та вдало контролювати хронічні стани. І хоч діабет — то багатоликий та підступний звір, та, знаючи певні правила, його можна вдало приборкати.

Більше корисної інформації про цукровий діабет знайдете на сайті saharokshop.com


Читайте також:

Що робити, якщо захворів на коронавірус? Опитування на вулицях Вінниці 

Ковідні госпіталі в спортзалах: вінницький фейк чи правда?

Реальна допомога чи марний попит? У вінницьких аптеках розкуповують цинк, вітаміни С і Д

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
20:48 Тульчинщина прощається з Героєм Віталієм Загороднюком, який загинув у ДТП на Київщині 20:23 Які переваги і недоліки додатку «Резерв +» для військовозобов’язаних? Запитали в адвоката 19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей Від читача 19:16 Лікування та реабілітації потрібні постійно 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 Бізнес під сонцем. Вінницькі підприємства встановили 37,5 тисяч сонячних панелей 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up