«Омікрон» масово вражає дітей у Вінниці. Яка симптоматика недуги?

«Омікрон» масово вражає дітей у Вінниці. Яка симптоматика недуги?
Фото: ілюстративне
  • У Вінниці щодня фіксують понад сотню нових випадків COVID-19 серед дітей. За останній тиждень зросла й кількість їх госпіталізацій.

На початку пандемії коронавірусу вважалося, що діти інфікуються не часто, або ж переносять недугу безсимптомно. Проте вірус мутував, і вже попередній штам «Дельта» відзначився ураженням у дітей дихальної системи із зниженою сатурацією.

 «Омікрон», на відміну від попередніх штамів, частіше почав вражати дитяче населення. В Вінниці станом на друге лютого на COVID-19 занедужали 696 маленьких вінничан. Це діти віком до сімнадцяти років.

— Перебіг «Омікрону» у дітей здебільшого не є складним, нагадує симпотамитку ГРВі, — говорить лікар сімейної медицини Юрій Тарануха.— Клініка захворювання різна: температура може бути і один день і пять, буває кашель, нежить, втома, головний та  біль у горлі. Але такої кількості хворих дітей на ковід, як в цьому році — за коронавірусні роки ми і мої колеги не спостерігали. В амбулаторії буквально за тидждень чисельність хворих дітей зросла від п'яти до сорока осіб.

Відео дня

Загалом у Вінниці під контролем сімейних лікарів на амбулаторному лікуванні нині перебуває 659 маленьких вінничан, у яких легкий або безсимптомний перебіг коронавірусної хвороби. На стаціонарі  Вінницької обласної дитячої клінічної лікарні знаходиться біля сорока дітей.

— Протягом минулого тижня ми фіксували від 50 до 70 нових випадків інфікування COVID-19 серед дітей, — коментує ситуацію директор департаменту охорони здоров’я міської ради Олександр Шиш.— Ця хвороба вражає з кожним днем все більше маленьких вінничан. 

Ймовірно, що це штам «Омікрон», бо симптоми захворювання нагадують класичну гостру респіраторну вірусну інфекцію. Спостерігається підвищення температури, закладеність носа, нежить, чхання, біль у горлі, головний біль, слабкість, можуть бути і диспептичні розлади (розлади травлення). 

У лікарню госпіталізуємо дітей, у яких середній ступінь важкості коронавірусної інфекції та наявні клінічні прояви бронхіту та пневмонії.

За словами лікаря, у січні на коронавірусну інфекцію хворіла 431 дитина. За аналогічний період минулого року — 80 маленьких вінничан. Впродовж 2021 року у Вінниці на COVID-19 захворіли 1577 дітей.

 

Читайте також:

Як допомогти дитячому імунітету в сезон вірусних захворювань? Відповідає сімейний лікар

Неврози у дітей — причина у батьках. Як допомогти своєму чаду вийти з кризи?

Краса одним уколом. Скільки коштують популярні процедури ін'єкційної косметології у Вінниці?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (50)
  • Анастасия Валентиновна
    Сподіваюсь не буде такого що дітей в школу не будуть пускати без прививки?!!Бо моя дитина тоді буде навчатися дома!!Ідуть вони на..
  • Свєтка Ошур
    Уроди вже дітей рішили нишчити.
  • Татьяна Мирошниченко
    Залиште в спокої дітей
  • Людмила Кривенчук
    Не омикрон,а лохотрон!

keyboard_arrow_up