Міжнародний флешмоб «Вусатий листопад»: вінницькі лікарі носять вуса проти раку простати

- В Україні, як і в світі, росте захворюваність на рак простати.
- Щоб змусити співвітчизників замислитися про ранню діагностику, українські лікарі приєдналися до міжнародного флешмобу «Вусатий листопад» або Movember, і почали…носити вуса.
- Вінницькі медики теж долучились до акції.
Флешмоб Movember 14 років тому придумали двоє австралійців Тревіс Гароне та Люк Слеттері. Лікарі спочатку прагнули жартома повернути моду на вуса. Але одразу ж з’явилася ідея зробити акцію корисною, вирішили пов’язати проект із актуальною чоловічою проблемою — раком передміхурової залози.
З тих пір щороку протягом листопаду чоловіки, які приєднуються до соціального флешмобу, не голяться, відрощуючи вуса або й бороди (Movember — слово, утворене з двох англійських: moustache — вуса; november — листопад). Нині акцію підтримує 21 країна.
В Україні проблема раку передміхурової залози надзвичайно актуальна. Це дуже розповсюджене онкологічне захворювання у чоловіків в нашій країні: кожного року реєструють 8 тисяч нових випадків раку простати, 3 тисячі чоловік помирає.
Багато співвітчизників уже не перший рік приєднуються до проекту Movember із власної ініціативи.
«Вусатий листопад» у Вінниці
До флешмобу «Вусатий листопад» приєдналися і знані вінницькі лікарі. Пульмонолог Олександр Катілов на Фейсбуці навіть опублікував фото з колегами, де в них приклеєні вуса, щоб привернути увагу до захворювання у чоловіків.
За словами медиків, у світі рак простати діагностується у кожного шостого чоловіка. В Україні ситуація ускладнюється тим, що ми ще не маємо культури профілактичних оглядів, і часто чоловіки приходять до лікаря на пізніх стадіях раку, коли можна зробити вже не так багато. Тоді як за умов вчасного виявлення пухлини — захворювання у більшості випадків повністю виліковне.
До всесвітньої акції «Вусатий листопад» долучилися медики Подільського регіонального центру онкології.
Головний лікар центру Володимир Шамрай говорить, що від початку року в області зареєстрували 192 випадки захворювання на рак простати. Нині ця недуга на другому місці серед онкозахворювань у чоловіків. У 70 % випадків недугу виявили на останніх стадіях.
Діагностика раку простати
Рак передміхурової залози належить до візуальних пухлин, тобто тих, що доступні для огляду. Приблизно 18 % випадків усіх онкозахворювань простати діагностується на профілактичному огляді в уролога під час пальцевого огляду залози через пряму кишку.
До найпоширеніших симптомів раку передміхурової залози належать:
- Різні розлади та порушення сечовипускання: слабкий або перерваний потік сечі, часте або прискорене сечовипускання (переважно вночі), важко почати сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, біль або печіння під час сечовипускання.
- Кров в сечі або спермі.
- Біль в області спини, стегна або тазу, яка не зникає.
- Болісна еякуляція.
При виявлені одного чи декількох перелічених вище симптомів, потрібно негайно проконсультуватися із лікарем. Важливо пам’ятати, що усі ці симптоми не завжди є проявами раку передміхурової залози, а можуть бути пов’язані й з іншими серйозними захворюваннями.
Читайте також:
З нафтопродуктами, хромом і бактеріями. Ми перевірили воду, яку п'ють вінничани
«Не вживаю навіть мед». Дизайнер Світлана Теренчук розповіла, чому вісім років тому стала веганкою
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
Наталія НовицькаМолодцы ребята , надо хоть как-то развлекаться .
-
Олег ЛевадныйНосить усы против рака простаты - это прям сильно. Когда меня в очередной раз спросят, почему я считаю, что вокруг полно клиническихъ идиотов - я покажу им и этот материал тоже.