В редакцію 20minut.ua зателефонував читач і розповів, що в дитячій інфекційній лікарні в його сім’ї вимагали гроші за експрес-тест на коронавірус.
Персонал лікарні відмовлявся тестувати дев’ятимісячну дитину, доки тест на COVID-19 не здасть мати. У жінки ж персонал просив «благодійний внесок» у розмірі 500 гривень.
Розібрались чи потрібно вінничанам платити гроші за тестування на коронавірус і чи має право лікарня шантажувати пацієнтів «благодійними внесками»
Випадок стався у понеділок, 11 травня, але про нього вінничанин Володимир Сандрацький повідомив лише вчора, 13 травня, ввечері. Розповідає, що ці дні був на емоціях, навіть телефонував у департамент охорони здоров’я щоб розібратись.
— Зрозумійте мене правильно, я не хочу нічого карати чи шукати правди, — каже Володимир Сандрацький. — Просто, на нашому місці можуть бути інші люди, в яких, взагалі, може не бути грошей, наприклад, малозабезпечена одинока жінка.
У дев’ятимісячної дитини подружжя Володимира та Любові Сандрацьких ріжуться зуби. Дитина погано спить, плаче і часом у неї підвищується температура. Сімейний лікар виписала жарознижуючі, але порекомендувала викликати швидку, якщо температура підніметься більше ніж 39.
У понеділок, близько першої години ночі, температура у дитини піднялась до 39,5. Вночі її збивали, але на ранок, коли температура піднялась черговий раз, Сандрацькі викликали швидку.
— Лікарі в захисних костюмах, оглянули дитину і кажуть, що під час пандемії, у них у таких випадках вказівка доставляти хворих в інфекційну лікарню, — розповідає 55-річний Володимир Сандрацький. — Ми розповідали про сімейного лікаря та зуби, але швидка наполягла на своєму — дитину потрібно перевірили на коронавірус.
Жінку з дитиною привезли у Вінницьку обласну дитячу клінічну інфекційну лікарню близько 5.30 ранку. Чоловіка у швидку не взяли, залишився вдома.
— Дружина перетелефонувала мені з лікарні й каже, що дитині експрес-тест на коронавірус роблять безкоштовно, а їй за такий самий тест потрібно заплатити 500 гривень, — розповідає Володимир Сандрацький. — У Люби з собою не було грошей і я сказав, що зараз все привезу.
У лікарні Володимир застав дружину з дитиною на руках. Подружжя пояснило лікарю, що у дитини зуби й можливо достатньо уколу, щоб збити температуру. Мовляв, якщо коронавірусу немає, то в лікарню лягати вони не хочуть.
— Ситуація була така, що персонал не робив дитині безкоштовний тест, поки ми не заплатимо 500 гривень за експрес тест на коронавірус для дружини, — розповідає Володимир. — Я кажу, дайте мені якийсь документ, який підтверджує, що я плачу цих 500 гривень. Мені почали розповідати, що бухгалтер десь пішов, начальства немає і дають мені папірець на «благодійний внесок». Я кажу, що це не документ, це просто папірець, ви не можете з таким натиском вимагати благодійний внесок. Я зрозумів, що це у них стоїть «на потоці».
За словами Володимира, коли він почав вимагати письмового підтвердження оплати, на нього накинувся персонал лікарні.
— На мене налетіли жінки, мовляв чого ви тут кричите і командуєте, пригрозили викликати поліцію, — розповідає Володимир Сандрацький. — У мене були гроші, але через таке ставлення до моєї сім’ї я нічого нікому не дав. Видають «бетлики» і незрозуміло куди дівають ці гроші.
Ми зв’язались з головною лікаркою Вінницької обласної дитячої інфекційної лікарні Людмилою Бровінською і запитали про цей випадок. Лікарка подивилась документи та підтвердила, що такі пацієнти справді були в лікарні.
— Якщо батьки мають бажання зробити тест і вони не лягають в лікарню, то ми просимо, щоб вони платили через термінал, — розповідає Людмила Бровінська. — Але це стосується лише тих, хто не лягають і не мають направлення. А хто мають направлення і лягає в стаціонар, то тестування дітям всім абсолютно безкоштовне.
За словами Людмили Бровінської персонал лікарні не міг вимагати оплати, могли лише запропонувати надати благодійну допомогу.
— Батьки можуть внести оплату через термінал або по квитанції, все йде через благодійний фонд. Ніхто в руки не бере жодної копійки, видається квитанція, — розповідає лікарка.
Людмила Бровінська знайшла дані про те, що Сандрацькі справді підписали відмову від госпіталізації дитини. На жаль, персоналу, який працював у той час, на місці не виявилось.
— Ми дуже рідко користуємось такими послугами, щоб брати благодійну допомогу через фонд. Ні одна копійка нікуди не пішла. Зараз ми взагалі не користуємось цим, тому що починаємо працювати з Національною службою здоров’я України. Поки що не в повному об’ємі, — розповідає Людмила Бровінська. — Але за рахунок коштів, які вносили батьки, було зроблено ремонт палат всього другого поверху, закуплена половина оснащення на відділення, зроблено ремонти маніпуляційних, приймальних відділень, закуплені холодильники, багато апаратів у лабораторію. Тобто, ніхто в кишеню гроші ніколи не взяв.
Ми також звернулись за роз’ясненням до департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації, якому підпорядковується лікарня на Київській.
Чи вимагали у вас в лікарні благодійний внесок?
Читайте також:
«У нас 25 лежачих». Хто і як доглядає за самотніми літніми вінничанами на карантині
П’ять з половиною ліжок на 100 000 населення. Що є у вінницьких лікарнях проти COVID-19
Гондолу «Джульєтту» спустили на воду. Скільки цьогоріч коштуватиме плавання
Весілля в масках: скільки вінничан одружилось та розлучилось під час карантину
Злочини на карантині: як змінилась вінницька поліцейська статистика під час пандемії
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Як ви вважаєте, скільки вона за посаду........?
Це не подарунок, треба відбити...
Ви сходіть за поліклініку пироговки і подивіться на авто бідних лікарів. Там джипи по 500 - 600 тисяч. Доречі, один з головних лікарів Вінниці в період епідемії ковіду придбав будинок у Вінниці на 300 квадратів і авто за 700 000 ось декларація https://declarations.com.ua/declaration/nacp_4f3aab94-762c-47b6-ae3c-2bda21eef471 reply Відповісти
Посилання на джерело: https://vn.20minut.ua/Zdorovya/chogo-vi-tut-krichite-nemovlya-z-zharom-vidmovilis-testuvati-bez-blago-11059085.html?utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_campaign=20minut&fbclid=IwAR3kcfbwnX_hQm-FevLyfxbBOs9M8O5R2Kz_gaEau16yIclC0QLG1GvE828